Redaktoriaus skiltis: Kaimynystėje…

Audronė MALŪKIENĖ

Terminas, iki kurio tarybai reikia nuspręsti, ar Savivaldybės meras turės vieną, ar du pavaduotojus, ir kas bus antruoju, jei bus, – rugpjūčio pabaiga. Tai patvirtino Vyriausybės atstovų įstaigos vyresnioji patarėja Loreta Bagdonavičienė. Paskutiniame rugpjūčio mėnesio tarybos posėdyje vietos politikai turi savo balsais patvirtinti antro vicemero kandidatūrą arba panaikinti šį etatą.
Žvelgiant iš toliau, atrodytų, kad šiuo metu mūsų taryboje niekas nevyksta. Jokių pareiškimų, koalicinių susitarimų, kėdžių stumdymo garsų iš centrinių rūmų negirdėti. O laiko lieka vis mažiau. Rugpjūčio 30-oji – paskutinis mėnesio penktadienis ir kartu – darbo diena.
Mūsų kaimynams telšiškiams taip pat teko analogiška užduotis – kuo greičiau apsispręsti dėl kėdžių pasidalijimo. Tiesa, jiems sudėtingiau – Telšių meras turi tik vieną pavaduotoją, jei panaikintų šį etatą, liktų išvis be jo.
Tad Telšiuose politikai juda ir kruta. Liepos pabaigoje gimė viena koalicija ir net koalicinė sutartis buvo pasirašyta. Susitarimas atrodė rimtas: per mėnesį nuo sutarties pasirašymo paruošti Koalicijos programą, ne rečiau nei kartą per mėnesį rengti koalicijos partnerių pasitarimus, vertinant partnerystę, atvirumą ir pagarbą, sutelkiant turimas jėgas, patirtį ir kompetencijas, vieningai dirbti Telšių rajonui ir kiekvienam čia gyvenančiam žmogui.
Bet praėjusios savaitės pradžioje Telšiuose imta formuoti naują valdančiąją daugumą. Kaip pajuokauja kolegos žurnalistai, išsipildė jų mero žodžiai: „Neperšokęs duobės, nenoriu sakyti „op“.
Naujoji koalicija turėtų vienyti 20 tarybos narių. O tai gerokai viršija dabartinės mažeikiškių valdančiosios daugumos „svorį“. Jei fizikai neklysta, kartu – ir galią.
Koks bus galutinis sprendimas ir valdžios pasidalijimas Telšiuose, turėtų paaiškėti rugpjūčio 19 d. – neeiliniame tarybos posėdyje.
Ko aš į tuos Telšius žvalgausi, – galite paklausti. O kodėl ne? Situacija panaši. Reikalai svarbūs. Judėjimas matomas. Ir dar kaip matomas! Vienos vietinės parapijos socialiniame tinkle pasirodė tikinčiuosius buriantis pranešimas – visi Savivaldybės žmonės buvo pakviesti melstis už rajono valdžią: „Tik malda mes jiems galim padėti. Tad po maldą „Tėve mūsų“ kasdien visą rugpjūtį.“
Suprantama, į tokią paskatą telšiškiai reagavo įvairiai. Bet tai jų pasirinkimas.
O aš galvoju, jog ir politikams labai svarbu, kad jie kažkam rūpi.
Gal ir mums, kol laikas, reikėtų imtis ne visai standartinių priemonių, kad jau trečią mėnesį trunkanti nežinia pavirstų gera naujiena: „Visi savo vietose. Ir dirbam toliau!“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto