REDAKTORIAUS SKILTIS: Klastingos kameros

Audronė MALŪKIENĖ

Mano buvęs dėstytojas, amžiną atilsį profesorius Žygintas Pečiulis ne kartą akcentavo: televizija ne tik išryškina mūsų esamus trūkumus, bet ir gali pridėti nesamų. Todėl su kamera reikia draugauti ar bent neužmiršti, kad ji įjungta.

Tuos patarimus prisiminiau, kai vienas geras pažįstamas paskambino ir pasiūlė pasižiūrėti valdžios posėdžius, ne tiek Tarybos, kiek komisijų ir komitetų. „Pasilinksmink“, – pridūrė.
Prisipažinsiu, tų transliacijų labiau klausausi, įdėmiai stebėti nėra kada. Bet savaitgalį atidžiai peržiūrėjau kelis įrašus.

Negalima kritikuoti žmonių, kurie kiekvieną dieną nesusiduria su filmavimais, iš anksto nesiruošia vadinamiesiems „stendapams“, nemontuoja laidų ir nemato, kaip negalima elgtis ar kalbėti. Kita vertus, reikia užjausti mūsų išrinktuosius, ilgą laiką posėdžiavusius laisvai ir draugiškai (ar nelabai draugiškai, bet ne tai svarbu). Svarbu, kad BE kamerų.

Tai suprantu ir tik noriu pateikti kelias nuasmenintas rekomendacijas.
Posėdžiams būtina pasiruošti. Dabar darbotvarkėse ne tiek daug klausimų ar sprendimų projektų, kad neaprėptumėte kiekvieno – bent jau išsiaiškindami, apie ką jis ir koks, kam skirtas.
Jei namų darbai nepadaryti, geriau sėdėti stengiantis gražiai atrodyti, nutaisius protingą miną. Klausimus (ypač atskleidžiančius absoliutų reikalo nesuvokimą ar nekompetenciją) geriau pateikti kitose vietoje – kur kalbų ir veiksmų neseka kameros.

Kontroliuokite savo nevalingus judesius. Kamera fiksuoja menkiausią mimiką, pasikasymą, pasikrapštymą, sijono padelkų pasitaisymą, kt. Kamera transliuoja ir tai, kas už jos ribų, tad kuždėtis ar garsiau diskutuoti su kolegomis nerekomenduojama.

Perskaitykite nors kartą tekstą, kurio jums prireiks. Taip, įstatymų pavadinimai ilgi ir sudėtingi, bet valdžios žmogus tai turėtų suprasti. Ar bent jau nesistebėti ir nesišaipyti. Jei reikia akinių, geriau juos naudoti, tai padeda išvengti kazusų.

Žodžiu, kameros – nemalonus dalykas, o valdžios serialų žiūrovai – ne visada geranoriškai nusiteikę žmonės. Jei tai įmanoma prisiminti ir atitinkamai elgtis – bus žengtas pirmas žingsnis TV jaukinimosi link. Kiti lengvesni.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto