REDAKTORIAUS SKILTIS: Kur padėsime kiaulę?

Audronė MALŪKIENĖ

Tampu vis labiau prietaringa. Kaip žvejai. Jiems, susirinkusiems meškeres ir spiningus bei išsiruošusiems į žvejybą, negalima linkėti sėkmės. Palinkėjai taip – sugadinai visą dieną. Gerai, kad tik tiek.
Kai išgirstu apie valdžios darbą Mažeikių ar mažeikiškių labui, norisi įtraukti galvą ir sušukti: „O, ne!!!“ Kieksyk girdėjau tą frazę, tiek kartų paskui teko susitaikyti su nesėkmėmis.

Šiuo gražiu lozungu apsiginklavusi valdžia (visi be išimties jį mėgsta – nepriklausomai nuo partijos, idėjinės pakraipos, amžiaus, lyties ir t. t.) paskui mus baudė praradimais: tarnaujant ir dirbant mūsų labui, netekome solidžių sklypų Mažeikių centre, ilgai mokėjome kontribucijas „Intergazui“ už niekam netiekiamas gamtines dujas, atidavėme kaimynams medienos klasterį, paleidome iš Mažeikių pagrindinius įvairių institucijų skyrius, ilgus metus sėkmingai kūrėme ir „statėme“ pramogų bei sporto kompleksą, vietinės reikšmės laisvąją ekonominę zoną. Ir t. t., ir pan.

Mūsų labui dirbusi Permainų Taryba arba PT (žinoma, turiu galvoje jos nuolatinius vidinius, ne išorinius – mūsų visų labui skirtus – pokyčius) net paskutiniame posėdyje sugebėjo pakišti Mažeikių (ar mažeikiškių) „gerovei“ skirtą kiaulę – nepritarus Švietimo įstaigų pertvarkos plano patikslinimui, ant itin plono siūlo pakibo aštuonių rajono švietimo įstaigų dalyvavimas Tūkstantmečio mokyklų programos (TŪM) II etape ir galimybė iš Europos Sąjungos fondų pritraukti į rajoną apie 2,4 mln. eurų. Ar net daugiau.
Valdančioji dauguma penktadienį „korektiškai“ susilaikė ir nepanoro įtraukti į šį pertvarkos planą klausimo dėl Užlieknės pagrindinės mokyklos likimo. Mokykla dabar turi 70 mokinių ir daugiau nei pusę atsiveža iš kitų vietų, net iš Laižuvos.

Suprantamas išeinančiųjų PT narių gailestis ir nenoras užsiimti švietimo tinklo optimizavimo reikalais, kurio iš savivaldos reikalauja TŪM-o įgyvendintojai, norisi palikti gerą įspūdį bent vienai (kad ir mažai) pedagogų bei tėvų bendruomenei.

O ką turi pasakyti kitų aštuonių mokyklų – rajono gimnazijų ir progimnazijų pedagogai ir vadovai, tėvų bendruomenės? Mokyklos dirbo ne vieną mėnesį, atsižvelgdamos į ministerijos ir TŪM vykdytojų nurodymus, – kūrė, planavo, skaičiavo, grindė poreikius, koregavo – ir pagaliau! – praėjusį pirmadienį atidavė visus dokumentus sostinės vertintojų peržiūrai.
Kiekviena pridavė šimtus lapų, beje!

Tik mūsų išeinančioji PT nesugebėjo patvirtinti kelių lapukų, tiksliau – jau seniai parengto dokumento vienos eilutės. Už 2,4 ar daugiau milijonų eurų…
Noriu priminti PT politiniams išdykėliams (ar tinginiams), kad tose 8 dirbančiose, investicijų ieškančiose ir taip už savo išlikimą kovojančiose mokyklose mokosi ir ateityje mokysis keturi tūkstančiai vaikų, gal net daugiau. Jiems labai praverstų ES pinigai – ir mokymosi kokybei, ir aplinkai, ir… Et, ką čia dabar kalbėti.
Dar nežinia, ar ES pinigus vežantis traukinys nuo mūsų jau tragiškai nutolo, ar dar bus galima jį pasivyti. Duok Dieve, kad kaip nors pavyktų!

Kol kas po Mažeikius sklando tik kalbos, kad šita politinė „kiaulė“ buvo užauginta labai greitai – penktoji valdančioji PT dauguma prieš pat posėdį susiagitavo boikotuoti jau seniai parengtą ir komitetuose patvirtintą sprendimą. Galvojo, matyt: susilaikys ir bus labai jautri, empatiška, gailestinga. Žodžiu, dirbanti mūsų labui. Ir bala nematė tų ES milijonų! Užtat kaip žagsės naujoji naujosios Tarybos valdančioji dauguma!

Štai kodėl tampu vis labiau prietaringa. Ir sakau… Ne, maldauju:
Gerbiamosios ir gerbiamieji, nedirbkite mūsų labui. Tiesiog dirbkite.
Ir nors retkarčiais pabandykite įjungti protą. T. y., balsuodami už ką nors svarbaus, tegul ir nesuprantamo, išsiaiškinkite ar bent pasiaiškinkite.
Toks valdymas būtų visų – ir jūsų, ir mūsų – labui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto