REDAKTORIAUS SKILTIS: Lygink nelyginęs…

Audronė MALŪKIENĖ

Savaitgalį žvalgantis po šių metų savivaldybės biudžetą ir jo eilutes, toptelėjo mintis: ar tik nebūsime nuskuodę nuo vilko iki meškos?

Liaudies išmintis išniro, kai pamačiau, kiek pinigėlių per metus numatyta skirti Savivaldybės tarybos darbui organizuoti. Įskaitant darbo užmokestį ir socialinio draudimo įmokas – 722,5 tūkst. eurų.

Atmeskime dviejų Tarybos posėdžių sekretorių etatus, dar kokias nors kitas Tarybos darbo organizavimo išlaidas, bet vis tiek, manau, liks apie pusė milijono. Skirto Tarybos narių atlyginimams ir mokesčiams.

Tad ir knieti nepopuliariai pastebėti, jog valdžios skaidrumas mums labai brangiai kainuoja.

Tuoj palyginsiu.

Kai praėjusios kadencijos Taryba nusprendė pradėti kitaip skaičiuoti maksimalų išmokų (su Tarybos darbu susijusių ir patirtų išlaidų kompensavimo) dydį, „Santarvė“ pabandė suskaičiuoti, kiek tai gali kainuoti mūsų savivaldybės biudžetui.

Paaiškėjo, kad 2019–2023 m. kadencijos Tarybos nariams galima maksimali bendra išmokų suma buvo 491 tūkst. eurų. Ne per metus – per visą 4 metų kadenciją!

Kiekvienas praėjusios kadencijos taryboje esantis politikas, pristatęs reikiamus dokumentus, per mėnesį galėjo šio darbo reikmėms maksimaliai išleisti ir iš biudžeto atgauti 379 eurus. O realiai pasinaudojo ir atgavo vidutiniškai po 128 eurus. Tokia buvo matematika ir politika, kuri jau antrus metus kartkartėmis iššoka ant naujienų konvejerio.

Ar jaučiate POKYTĮ? Tada per ketverius metus, dabar – per vienus (!) – Tarybos nariams išmokama apie pusė milijono!

Matematika paprasta: eilinio savivaldybės tarybos nario darbo užmokesčio dydis per mėnesį – tai 20 proc. tos savivaldybės mero mėnesinio darbo užmokesčio; jei esi tarybos opozicijos lyderis ar komitetų, nuolatinių komisijų pirmininkas, tavo atlyginimas didėja 20 proc., jei pavaduotojas – tik 10 proc. Jei nelankai renginių (posėdžių ir kt.), kuriuose tau priklauso dalyvauti, atlygis už darbą gali būti atitinkamai sumažintas.

Jei skaitytojams įdomu, kas Taryboje kiek uždirbo praėjusiais metais, informacijos ieškokite www. mazeikiai.lt – TARYBOS VEIKLOS skiltyje.

Kai pati suradau, pastebėjau, jog mažėja politikų, dirbančių neatlygintinai: praėjusią vasarą darbo užmokesčio buvo atsisakiusios keturios moterys, paskutinį metų ketvirtį – jau tik trys.

Kiek biudžeto lėšų Tarybos atlyginimams prireikė šių metų pradžioje, paaiškės po I ketvirčio, t. y. balandį. Lauksime žinių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto