REDAKTORIAUS SKILTIS: Pasirinkimai tęsiasi

Audronė MALŪKIENĖ

Baigėsi balsavimai. Dvi Seimo kadencijas opozicijoje buvę konservatoriai rinkimuose iškovojo 50 mandatų. Skelbiama, kad jau pradėtos derybos dėl centro-dešinės valdančiosios koalicijos su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija. Susijungę šių partijų atstovai Seime turėtų 74 parlamentarų daugumą. Politologai tai vadina trapia valdančiąja dauguma, tačiau ją buriantys konservatoriai teigia ir toliau kviečiantys politines jėgas parlamente prie jų prisidėti.
Pirmą kartą Seimo rinkimų istorijoje mažeikiškiai teisę atstovauti patikėjo moteriai. Tarp dviejų kandidačių vykusi rinkiminė kova baigėsi akivaizdžia Laimos Nagienės pergale. Tos pačios partijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – atstovas Valius Ąžuolas taip pat nesunkiai įveikė savo konkurentą. Kol kas galima prognozuoti, kad abu Mažeikiams atstovaujantys parlamentarai dirbs opozicijoje, tačiau Seimo istorija liudija, kad ir čia pasitaiko visokių netikėtumų.
Kita ne tokia maloni naujiena – savaitgalio statistika apie COVID-19 infekcijos plitimą Mažeikiuose. Savaitgalį paaiškėjo, kad šeštadienį rajone buvo patvirtinta 17 naujų šios ligos atvejų ir šia liga jau serga 51 mūsų rajono gyventojas. Virtualus COVID-19 Lietuvoje žemėlapis rodo, kad sekmadienį šis skaičius Mažeikių rajone padidėjo iki 62, o bendra Lietuvos statistika rodo 722 naujus koronaviruso atvejus.
Tiesa, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pirmadienį pranešė, kad vėluoja pateikti duomenis apie naujus sekmadienį nustatytus COVID-19 susirgimus ir juos detalizuoti. Mūsų turimomis oficialiomis ir neoficialiomis žiniomis, koronavirusas pamažu skverbiasi ne tik į įmones, mokyklas, bet ir į sveikatos priežiūros įstaigas. Kol kas dar ne po daug – po vieną kitą atvejį ligoninėje ir pirminėse sveikatos priežiūros įstaigose, tačiau faktas lieka faktu: vis daugiau medikų turi izoliuotis, o jų mums dabar labai reikia. Ir, atrodo, reikės.
Kol politikai tvarkosi savo reikalus, stumdo kėdes, reikia laukti, kokie sprendimai bus priimti tuoj pat. Juk „korona“ smogė būtent per rinkimus. Ir kas galėtų paneigti vis garsiau ir garsiau nuskambančias įžvalgas, kad jei ne rinkimai, COVID-19 infekcijos plitimo užkardymo priemonės būtų buvusios daug griežtesnės.
Laimė, rinkimai baigėsi, į juos turėjome eiti atsargūs ir viskam pasiruošę. Dabar mūsų visų laukia kitas išbandymas – ilgasis pirmasis lapkričio savaitgalis. Yra dar kelios dienos nuspręsti, kaip elgsimės patys ir kaip elgtis mūsų bus paprašyta – uždegti atminimo žvakelę ar susilaikyti iki geresnių ir saugesnių laikų.
Vėlinės – ne rinkimai, šią datą gali būti pasiūlyta atidėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto