REDAKTORIAUS SKILTIS: Perspektyviai!

Audronė MALŪKIENĖ

Koronaviruso statistika ir epidemiologai liudija, kad atsipalaiduoti dar neverta, tačiau mūsų laisvės siekis visomis išgalėmis priešinasi šioms atsargioms prognozėms. Juk galimybių paso nebėra! Viskas bus gerai! Laisvė!
Mano draugai ir pažįstami, kelis mėnesius kankinęsi be šio išganingojo paso, praėjusią savaitę trynė rankas: pagaliau, pagaliau jie prasiverš pro didelių prekybos centrų užtvaras ir įsigis tokių ūkiui reikalingų ar širdžiai mielų daiktų…
Kovotojai prieš g. pasą ir kitus mūsų pilietinių bei asmeninių laisvių suvaržymus taip pat laimingi – kiekvienas jaučiasi pasiekęs individualią pergalę – prisidėjęs prie šio svarbaus žingsnio demokratijos link. Ir visiškai nesvarbu, ką darė: ar tik „laikino“ reikšmingas demokratiškas mintis, ar sveikatinosi šalia parlamento. Kas dabar gali pasverti kiekvieno įdirbį bei nuopelnus? Niekas!
Omikronas, jaučiu, irgi tyliai ploja katučių: tai bent pasiaus po tas laisvių ir veiksmų pasiilgusias žmonių minias! Tegul tik perka dažus, šluotkočius, vazonus, antrinius drabužėlius ir kitokį gerą, tegul tik būriuojasi, stumdosi, ginčijasi ir kuo daugiau bendrauja. Valstybė sutaupys pinigų, skirtų vakcinacijai skatinti, – sveikatinsimės natūraliai.
Optimizmo daug. Dar ir pavasaris nenumaldomai artėja – laikas, kai taip norisi svajoti, kurti didingus planus, kaupti viltis…
Kuo kitu, jei ne pavasariniu atgimimu galima pavadinti Mažeikių aplinkkelio projektą ir pristatymą? Kada bus – nežinia, kas duos pinigų – neaišku, bet mes jau projektuojame dešimtmečiui į priekį. Tuoj techninį projektą užsisakysime ir visiškai nesvarbu, jei po dešimties metų kas nors keisis – darbo įkainiai, technologijos, sąnaudos, valdžios… Pakanka to, kad žinome: pavasariai bus ir po dešimties, ir po dvidešimties metų.
Ką jūs, beveik neironizuoju, tik galvoju, kodėl susimąstyta ties šiais milijonais. Mažeikiams prieš eilinius rinkimus labiau gal tiktų sporto komplekso statyba? Nors ne, viskas turi būti nuoseklu: parduos kompleksą Strazdelio gatvėje, tada galės galvoti apie naują – modernų, šiuolaikišką ir brangų. Jei nauji Strazdelio g. šeimininkai tos idėjos nenukonkuruos ir savo paslaugų nepasiūlys.
Žodžiu, atgimimas jaučiamas, veiksmas vyksta, rinkimų dvasia bunda, politikai į Mažeikius užsuka vis dažniau ir dažniau, buriasi nauji judėjimai… Turėsime ką veikti. Ir tai mus veiks tiesiog įkvepiančiai, stulbinančiai, viltingai! Perspektyviai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto