REDAKTORIAUS SKILTIS:  Siūlau medžioklę be varovų

Audronė MALŪKIENĖ

Sulaukiau Tarybos nario laiško – atsiliepimo į mano penktadieninį straipsnį apie tarakonus.

„Noriu padėkoti už straipsnį apie tarakonus. Straipsnyje 90 procentų melo, ir tai parodo kai kurių buvusių politikų, valstybės tarnautojų, švietimo sistemos vadovų tikruosius veidus. Siunčiu Jums Senamiesčio mokyklos tėvų komiteto pirmininko Dovydo Punios laišką visam tėvų komitetui. Taip pat siūlau pasidomėti, kiek vaikų jau vemia ir viduriuoja. Taip pat kiek vaikų guli ar gulėjo ligoninėje. Noriu užtikrinti, kad tarakonai Senamiesčio progimnazijoje lipa sienomis, lubomis ir t. t. Aš vakar lankiausi mokykloje ir man darbuotojos sakė, kad eis vėl nuodyti tarakonus, nes jų yra labai daug.
Gero savaitgalio
Virginijus Sungaila“

Negaliu ginčytis su Tarybos nario įvertinimu ir jo teiginiais – neturiu faktų. Tik drįstu atkreipti dėmesį, kad niekas iš „Santarvės“ pasitelktų šaltinių (taip mes vadiname žmones, dokumentus, teisės aktus ir pan., iš ko prašome ir gauname informacijos) neteigė, kad Senamiesčio progimnazijoje tarakonų NĖRA.

Kalbėta apie tai, kad atitinkamu laikotarpiu NEBUVO nusiskundimų, patikrinimų metu NERASTA tarakonų ar jų pėdsakų, galiausiai kalbinti pašnekovai sakė patys JŲ NEMATĘ.

Suprantu, sakyti, kad mokykloje NEGALI BŪTI TARAKONŲ, būtų beveik tas pat, kas teigti, kad šių gyvių išvis Mažeikiuose nėra. Arba, kad Mažeikių rajone nėra naftos gamyklos, į kurią suvažiavę statytojai ir atkraustė mums šių invazinių vabzdžių. Laimei, kad Madagaskaro atstovai šiame internacionale nedalyvavo, nes jų tarakonai – o-ho-ho! Plyšyje nepaslėpsi!

Tėvų komiteto pirmininko laiško necituosiu, jame kalbama apie tai, ką daro mokykla, siekdama išvengti tarakonų invazijos. Ta pačia tema tėvams rašė ir mokyklos vadovas (jo laišką į straipsnį įdėjau) – yra sutartys su kenkėjų naikintojais, o tai reiškia, kad problema egzistuoja.

Manau, kad Tarybos narys tikslą pasiekė: kad ir kaip būtų, mokykla sujudo, veiksmas vyksta, imamasi priemonių kenkėjams naikinti ir prevencijai užtikrinti… Negi mažeikiškių labui reikėjo kito rezultato? Pavyzdžiui, kad įstaigos administracija visą savaitę gertų ne leksotanilį, o tarakonų nuodus? Nemanau.

Kadangi vėl visa ši diskusija pereina į teorinę plotmę – iš feisbukinės į laikraštinę, siūlau įsitikinti faktiškai ir akivaizdžiai – Senamiesčio progimnazijoje reikia organizuoti Naktinę Tarakonų Medžioklę.

Naktinė ji turi būti dėl to, kad tarakonai dieną miega, o naktį zuja. Tokia jų prigimtis. Į dienos šviesą išlenda tik kvaišalų gavę šios giminės atstovai.

O ką? Pasiskirstome komandomis, pasitelkiame panašių naktų mokyklose organizatorius, pasamdome prižiūrėtojus, stebėtojus, kurie seks, kad nė viena komanda neatsineštų nuosavų tarakonų. Nes didysis prizas bus skirtas tiems, kas pristatys daugiausia šių individų (gyvų ar mirusių). Dar galima imti dalyvio mokestį – taip sumesime mokyklos reikmėms, nes tarakonų naikinimas ir prevencija – laaabai brangūs dalykai.

Didįjį Prizą galėtų įsteigti Savivaldybė, ji pernai sutaupė 3 tūkst. prizinių eurų geriausiems pedagogams, dėl kilnaus reikalo galima ir dar metelius pataupyti. Būtina parengti medžioklės nuostatus, jos tvarkos aprašą, kuriame svarbiausia – koks medžioklės limitas, t. y. gyvių skaičius bus laikomas invazija, o koks ne.

Jei dalyviai suneš mažiau invazijos, prizą pasiima mokykla, jei daugiau – maksimumą surinkusi komanda.

Ir baigsis konfliktai, nesutarimai, feisbukiniai ginčai. Nes žmones, kaip žinoma, labiausiai vienija bendras priešas ir bendras tikslas. O čia – abu dalykai per vieną naktį!

Nesutinkate? Siūlykite savo variantus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto