REDAKTORIAUS SKILTIS: Svajonių taryba

Audronė MALŪKIENĖ

Kaskart prieš prasidedant naujai vietos valdžios kadencijai pagalvoju: šita taryba turėtų būti geresnė už ankstesnę. Juk visi judame tobulumo link. Ar bent taip įsivaizduojame.

Taigi, laikui bėgant ir iš klaidų mokantis, man susiformavo svajonių tarybos vaizdinys. Gal įdomu ir jums?
Svajoju, kad posakį „Geriausiai suvienija bendras tikslas ir bendras priešas“ politikai taikytų tik iš dalies – tegul juos vienija bendras tikslas. Priešų geriau neieškoti. Daug laiko ir pastangų užima ir paieškos, ir kovos su jais.

Mažeikiai turi žinoti savo didvyrius. Svajoju, kad šalia gerų darbų ozuotų ne tik valdžios viršūnėlės, bet ir tie, kurie juos realiai atliko. Kad būtų viešai pranešta ir apie blogybes. Ne tik tada, kai nebėr, kur trauktis, nes visi puola, bet ir iš anksto, kai reikia mūsų visų (rinkėjų!) pagalbos ar patarimo, įvertinimo, nuomonės. Juk tiek kartų sakėte, kad mes protingi ir išmanantys (nes jus pasirinkome).
Turime gerai žinoti, kada laikas arklius girdyti. Norėtųsi, kad kiekvienas išrinktas politikas (ne tik komisijų ar komitetų vadovas, pavaduotojas, o paprastas politikos eilinis) į komiteto ir tarybos posėdį ateitų bent minimaliai pasiruošęs, kad klaustų apie reikalą, o ne iš reikalo. Suprantu, tai labai sunku, beveik neįgyvendinama, bet juk reikia ir padorumo turėti.

Priešingu atveju, tarybos sekretorė galėtų parengti nesunkius testus iš svarstomų klausimų ir patikrinti, ar nariai atliko namų darbus. Atlikusius – prileisti prie posėdžio, kitus palikti po pamokų ar pataisų, tik ne antriems metams.

O pačių posėdžių metu norėtųsi matyti daugiau konstruktyvaus darbo ir žmogiškojo orumo. Norėtųsi, kad iki šiol įkvėptai pozavę politinio „stendapo“ meistrai ateinantiems ketveriems metams užmirštų, jog yra ir gražūs, ir aštrūs, ir protingi. Kad pasirinktų vienintelę naudingą pozą – išties protingų, atsargių ir toliaregiškų politikų, nuoširdžiai suinteresuotų visų mūsų gerove.

Kai viską išdėsčiau, pagalvojau: negi tai sunku? Ne sunkiau nei bet kuriam iš mūsų dirbti arba mokytis.
Tai kuo jūs kitokie, leiskite paklausti.

P. S. Yra ir daugiau minčių, bet pasiliksiu jas ateinantiems ketveriems metams. Maža kas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto