REDAKTORIAUS SKILTIS: TRADICIŠKAI

Audronė MALŪKIENĖ

Tradiciška – vieniems mokslo metams baigiantis, kalbama apie kitų naujoves. Diskutuojama, klausiama, tačiau neretai tenka apsieiti be atsakymų. Nes jų DAR NĖRA. Irgi tradiciška.
Keisis mokymo programos ir mokinių pasiekimų vertinimo sistema. Didžiausia naujovė – vienuoliktokų tarpiniai patikrinimai, jie sudarys 40 proc. galutinio brandos egzamino rezultato. Vieni pritaria siekiui sumažinti valstybinių egzaminų „svorį“ ir abiturientų stresą. Kiti klausia, ar šie patikrinimai nebus papildoma našta ir mokiniams, ir mokytojams.
Deklaruojama, kad dabar bus tikrinamos mokinių kompetencijos, o ne žinios. Įdomu, koks gali būti skirtumas. Suprantame, kad bus labiau vertinamas gebėjimas mąstyti ir taikyti žinias. Kaip šito pasiekti? Kaip mokyti? Kaip mokytis?
Oficialiai pranešta, kad Nacionalinio švietimo agentūros mokymais pasinaudojo apie 6 tūkst. pedagogų. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) išreiškė viltį, kad jų įgytos žinios bei patirtys bus perduotos „skėtiniu būdu“ – iš lūpų į lūpas, iš smegenų į smegenis – ir mokytojai pasiruoš šį rudenį startuosiančioms programoms. Dar ŠMSM pranešė, kad patvirtino 4 vadovėlius pradiniam ugdymui, jie bus rugsėjį. Skirtas papildomas 8,5 mln. eurų finansavimas iš ES – atrinktiems arba naujiems vadovėliams. Kada tie pinigai virs mokymo priemonėmis? DAR NEAIŠKU. Pasak ministerijos, jau yra parengti 27 dalykų ilgalaikiai planai visoms klasėms, 14 dalykų – nelyginėms, o kai kurie DAR RENGIAMI.
Mokytojai nori sužinoti, ar papildomas darbas, susijęs su naujų programų diegimu, bus papildomai atlygintas. ŠMSM subūrė darbo grupę, ji aiškinsis šį klausimą ir galimybes. Girdite, DAR SVARSTYS…
Tradiciška, kad apie permainas prabylama anksčiau, nei joms pasirengiama. Tad nieko naujo, jei mokyklų lauks dar vienas PASLAPTINGAS rugsėjis.
„Nors procesai vyksta, vis dėlto ir toliau negalime teigti, kad žinome, kiek ir ko mūsų švietimo sistemai iš tiesų reikia, jog galėtume pradėti naują skyrių valstybės švietimo sistemoje“, – deklaruojama Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narės Silvos Lengvinienės pranešime.
Įsiklausykite: ne KAS JAU YRA, o KO REIKIA.
Iki kitos Žinių dienos (gal ją pervadins į Kompetencijų dieną?) liko du mėnesiai. Ir abu jie TRADICIŠKAI sutampa su pedagogų atostogomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto