Renavo dvare – ekskursijos, pramogos ir pažintis su „Olmobiliu“

Festivalio dalyviai itin domėjosi klubo „Olmobilis“ senais automobiliais. Autoriaus nuotr.

[nggallery id=881 template=caption]Pasinaudodama Žolinei skirta laisva diena, Renavo dvaro sodybos administracija surengė Vasaros  festivalio tęsinį. Šventės dalyvių laukė įvairi kultūrinė, pažintinė bei pramoginė programa.

Lankytojams – visiška laisvė

Gegužės pabaigoje vykusi pirmoji Vasaros festivalio dalis buvo skirta Muziejų nakčiai, pažinčiai su šikšnosparniais ir dvaro svirne buvusiomis ekspozicijomis. Antruoju festivalio renginiu siekta, kad žmonės labiau pažintų dvarą ir jo kultūrą.
Renavo dvaro sodybos vadovas Deividas Makavičius sakė: festivalio programa buvo sudaroma taip, kad lankytojai galėtų laisvai leisti laiką visoje dvaro teritorijoje.
„Viską suplanavome taip, kad pas mus atvykę žmonės galėtų laisvai kažkuo užsiimti ar stebėti tai, kas jiems patinka. Gal kas nori stebėti koncertą, kitam įdomiau žaisti kroketą ar tiesiog vaikščioti po dvaro sodybą, parką, aplankyti rūmus… Stengėmės lankytojams suteikti visišką laisvę“, – kalbėjo sodybos šeimininkas.
Vaikus ir suaugusiuosius itin traukė į Renavą atburzgę mažeikiškių klubo „Olmobilis“ senoviniai automobiliai. Daugelis norėjo prie jų nusifotografuoti, pabendrauti su retų mašinų šeimininkais, domėjosi automobilių istorija.
Šio klubo kolekcija jau pristatyta Mažeikiuose vykusiose aviacijos šventėse, automobilius matė Pasvalio, Klaipėdos, Biržų gyventojai, neseniai klubas dalyvavo Žagarės vyšnių festivalyje.

Sodo kroketas sudomino ne vieną festivalyje apsilankiusią šeimą. Autoriaus nuotr.

Įvairios pramogos

Į festivalį iš Klaipėdos atvyko populiarios klasikos grupė „Verona Muzika“, koncertavo mažeikiškiai roko muzikos atlikėjai – grupė „Namų katinc“.
Nemažai žmonių būriavosi prie sodo kroketo aikštelės. Kai kas šio žaidimo lazdas rankose laikė pirmą kartą, tad buvo supažindinti su jo taisyklėmis. Kroketą žaidė ir šeimų komandos, ir atsitiktiniai šventės dalyviai.
Populiarumo susilaukė ir smiginis – taikliausi jo žaidėjai, net nežinoję, kad dalyvauja varžybose, vėliau buvo pamaloninti atminimo dovanėlėmis.
Vaikus viliojo mažasis futbolas, kai kas susidomėjo badmintonu, o Varduvos upės slėnyje įsikūrusioje šaudymo iš lanko aikštelėje šio ginklo paslapčių mokė lankininkai iš Kražių.

Daug retų augalų

Nemaža grupė žmonių nutarė pasivaikščioti po Renavo parką. Ekskursiją pravedė gamtininkė Nomeda Vėlavičienė.
„Ne visi žino, kad parke daug į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytų augalų, grybų, o dvaro teritorijoje galima aptikti per dešimt rūšių retų vabzdžių. Tad lankytojams buvo apie ką papasakoti“, – sakė gamtininkė.
Kai kas iš atvykusiųjų pirmą kartą apžiūrėjo rūmų sales, čia įkurtas ekspozicijas. Veikė lauko kavinė.

Ekskursijoje po Renavo parką jos dalyviai susipažino su čia vešinčia augalija, retomis jos rūšimis. Autoriaus nuotr.

Laukia trečioji dalis

D. Makavičius „Santarvei“ sakė: buvo sąmoningai siekta, kad festivalio veiksmas vyktų lauke. „Siekėme, kad žmonės suprastų, jog laiką galima leisti ne tik dvaro patalpose, bet ir aplink rūmus esančiose erdvėse. Čia galima atvykti tiek su šeimomis, tiek su draugais, kolegomis ir pabūti atvirame ore.
Trečioji festivalio dalis bus jo uždarymas. Bet tai nereiškia, kad dvare nebebus renginių – mes dirbame visus metus, tad lankytojų laukia dar ne vienas susitikimas ir įdomios programos“, – tvirtino šeimininkas.

Vaidas RUNKAUSKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto