Restoranus ir kavines užsimota reitinguoti

Kur maitintis, lankytojai ateityje galės rinktis ir pagal skelbiamus viešojo maitinimo įstaigų reitingus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Maisto ir veterinarijos tarnyba šiemet užsimojo reitinguoti visas maitinimo įstaigas, o reitingų rezultatus skelbti interneto svetainėje.

Įmonių veikla būtų vertinama balais, atsižvelgiant į tai, kaip maitintojai paiso higienos ir maisto kokybės reikalavimų.


Įmonės bus vertinamos balais

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba skelbia, kad dar šiais metais, pasinaudojant užsienio šalių patirtimi, planuojama sukurti internete viešai prieinamą programą, kurioje viešojo maitinimo įmonės pagal vykdomos veiklos higieną ir kokybę bus įvertintos balais. Papildomai bus pažymimos tos įmonės, kurios savo patiekalus ruoš iš Lietuvos ūkininkų įsigytų produktų ir žaliavų. Pasigirdo kalbų apie ketinimą Lietuvoje įdiegti Danijos modelį – ant kokybiškai dirbančių kavinių ar restoranų durų klijuoti lipdukus šypsenėles. 
Zigmantas  Stumbra „Santarvei“ nieko konkretesnio apie reitingavimą pasakyti negalėjo – kol kas negauta jokių dokumentų.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius, komentuodamas dar šiemet planuojamą įgyvendinti naujovę, išsakė įsitikinimą, kad viešojo maitinimo įstaigų reitingavimas bus naudingas vartotojams, nes jie sužinos, kokio lygio yra kavinės, restoranai, ar kokybiški patiekalai čia siūlomi.


Gaunama vartotojų skundų

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, kas ketvirtas žmogus, per pastaruosius kelerius metus surašęs skundą tarnybai, buvo nepatenkintas viešojo maitinimo įmonėmis.  
Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos mažeikiškiai skundais neužverčia. Tačiau, kaip pastebėjo vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė Lidija Bertašienė, gyventojai pastaruoju metu yra reiklesni maisto gamintojams ir gaminių kokybei.
„Santarvės“ kalbinti mažeikiškiai teigiamai vertino tai, kad internetinėje erdvėje bus galima susipažinti su viešojo maitinimo įstaigų reitingavimu, sužinoti apie inspektorių tikrinimus.  Renkantis, kur skaniai ir sveikai pavalgyti, nebereikės klausinėti draugų ir pažįstamų, kur eiti. Tereikės internete atsiversti atitinkamą puslapį ir žvilgtelėti į pateiktą informaciją.
Ką apie šią naujovę mano patys verslininkai, skaitykite šeštadienio „Santarvės“ laikraštyje.  

6 Atsakymai į “Restoranus ir kavines užsimota reitinguoti”

 1. nepatiks parašė:

  kokiai bobulencijai bulvė ir apskųs visą įmonę. Vėjai kažkokie tie reitingavimai. Tada gal pareitinguokim visas įstaigas, savivaldybės klerkus, ot būtų įdomu

 2. je parašė:

  tai aisku kai nueini i tokIA KNAIPE ir esant keliems klientams reikia laukt paprasto patiekalo puse valandos ir daugiau arba Provincijoj moteriske sedinti prie barao atejus klientams net uzpakalio nepakelia o meniu tie kazkieno issvajoti vos ne 50 lt patiekalai kai ant stalo skyletos staltieses stalu kampai nudauzyti ,ponuilis ko gero toliau ceburekines lygio nenuzenge ,klientai nedurni uz kaina irgi turi viskas turet atitinkama lygi ,arba kai mazos kavinukes virtuvej sukinejasi vyrejos dukra su paltu atejusi i svecius pas mama iskyla klausimas kam ir reikalingas tas chalatas ,pakazuha ,zodziu norit gaut geru pinigeliu tai juos reikia uzsidirbt nes as atejau pavalgyt o ne pasigrozet jusu uzeigos interjeru ir laukt kol jus peili pasigalande kiaule nudobsit ir man kepsni pakepsit

 3. briedas parašė:

  ir kas bus tie šventieji, kurie nustatys, kad toje kavinėje viskas gerai? Kuo daugiau duosi į kašenę, tuo reitingas bus didesnis. Kas pas mus dirba VMVT seni jau sęniai nupirkti ir papirkti valdybininkai. Kas daugiau duos, ir reitingas bus didesnis.

 4. nu jo parašė:

  elgesys baisus

 5. saves nematantiems parašė:

  mokekite uz patiekala po 50lt – vaikscios manikenes nuo podiumo.

 6. Palma parašė:

  Maistas geras,padavejo baisios

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto