Rinkėjams pateikta Tarybos veiklos ataskaita

Savivaldybės taryba praėjusiais metais posėdžiavo 11 kartų. Priimti 305 sprendimai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Paskutiniame Tarybos posėdyje buvo pristatyta 2011 metų Tarybos veiklos ataskaita. Su ja gali susipažinti rinkėjai bei visa rajono bendruomenė.

Rengta pirmą kartą

Vadovaujantis vietos savivaldos įstatymu ir Savivaldybės tarybos reglamentu, meras Tarybos  veiklos ataskaitą turi rengti ne rečiau kaip kartą per metus. Politikams ji buvo pristatyta Tarybos posėdyje. Rinkėjai su ataskaita gali susipažinti Savivaldybės tinklalapyje.
35 puslapių ataskaitoje apžvelgiama Tarybos struktūra, užimamos pareigos Taryboje, komitetų, komisijų darbas, biudžeto lėšų paskirstymas ir kt.
Tokia Tarybos ataskaita rengta pirmą kartą. Ankstesnėje kadencijoje tokio reikalavimo nebuvo.

Taryba – ne tik partinė

Rinkėjams primenama, kad Savivaldybės tarybą sudaro 27 tarybos nariai, iš jų 20 išrinkti pagal 5 politinių partijų sąrašus, 6 – pagal du jungtinius koalicinius sąrašus ir vienas save išsikėlęs.
Socialdemokratų partijai atstovauja 8, Valstiečių liaudininkų sąjungai – 4, partijai Tvarka ir teisingumas – 4, V. Džiugelio jungtinei lyderių koalicijai „Mums rūpi Mažeikių kraštas“ – 3, koalicijai „Kitaip“ – 3, Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams – 2,
Darbo partijai – 2 Tarybos nariai.
Taryboje susibūrė ir dirba 5 frakcijos.

Svarbiausi postai – socialdemokratų

Socialdemokratų partijos, Valstiečių liaudininkų sąjungos, partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos ir Darbo partijos atstovai taryboje suformavo Savivaldybės tarybos daugumą, delegavo savo atstovus į mero, mero pavaduotojų, administracijos direktoriaus pareigas.
Meras Antanas Tenys ir Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius yra socialdemokratai, vicemeras Kęstutis Bartkevičius – „tvarkietis“, Jonas Siminkevičius atstovauja valstiečiams liaudininkas.

Populiariausias komitetas

Savivaldybės tarybos darbui organizuoti, gyventojų klausimams spręsti, įvairioms problemoms nagrinėti ir sprendimams rengti Taryba yra sudariusi 5 pagrindinių veiklos sričių komitetus, 12 įvairių sričių nuolat veikiančių komisijų.
Tarybos nariai patys rinkosi komitetus. Daugiausia jų – net 11 – panoro dirbti Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitete. Antras pagal populiarumą – Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitetas, kuriame dirba 7 nariai, šeši politikai dirba Kontrolės komitete. Tačiau Kaimo reikalų ir gamtos apsaugos komitetą pasirinko tik trys politikai.

Priimta per 300 sprendimų

Savivaldybės taryba praėjusiais metais posėdžiavo 11 kartų. Priimti 305 sprendimai. Daugiausia jų susiję su statybos, urbanistikos ir teritorijų planavimu, švietimu ir kultūra bei turto ir patalpų įsigijimu, perėmimu bei perdavimu.
Daugiausia klausimų teko svarstyti Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetui, Švietimo, kultūros ir sporto komitetui.
Iš 27 narių praėjusiais metais nė vieno  Tarybos posėdžio nepraleido tik šeši: Leonas Mitkus, Rimantas Norkus, Antanas Tenys, Deivydas Vyniautas, Romas Venclova ir Daiva Šideikienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto