Rinkimus laimėjo dabartinis meras Antanas Tenys

Pirmą kartą vykusius tiesioginius rinkimus Mažeikiuose laimėjo dabartinis meras socialdemokratas
Antanas Tenys, gerokai aplenkęs savo varžovę teisininkę konservatorę  Liną Rimkienę.
Jau pirmajame ture patyręs politikas buvo surinkęs daugiau kaip pusę – 53,32 proc. balsavusiųjų balsų, tačiau mažeikiškių pasyvumas lėmė, kad reikėjo antrojo rinkimų turo.
Apytiksliais duomenimis, už A.Tenį pasisakė 10354 rinkėjų, arba 76,52 proc. atėjusiųjų balsuoti. Už L Rimkienę – atitinkamai 3020 ir  22,54 proc.
Iš viso savo valią antrajame ture išreiškė 27,96 proc. rajono rinkėjų.
Rinkimus laimėjęs A. Tenys, kalbėdamas su  „Santarve“, spėjo,  kad už jį balsavusieji gyventojai teigiamai vertina rajone vykstančias permainas ir nori jų tęstinumo.
Naujasis meras teigė, kad per savaitę turėtų paaiškėti su kuo socialdemokratai, Taryboje laimėję daugiausia – net vienuolika mandatų, jungsis į koaliciją, kam bus pasiūlyti svarbiausi savivaldos postai.

43 Atsakymai į “Rinkimus laimėjo dabartinis meras Antanas Tenys”

 1. Skaitytoja parašė:

  Taip ir turėjo būti. Dabartinis meras , yra taktiškas ,išlaikytas,tolerantiškas ,santūrus žmogus. Mokantis gražiai pakalbėti,bet kokiose situacijose ir renginuose.Tokių sąžiningų žmonių jų partijoje turėtų būti daugiau,bet deja ,to nepasakysi apie dabartinį administracijos direktorių, kuris apaugęs nesąžingumo gandais. Esantys taryboje turėtų būti Mažeikių miesto veidas. Neatrodyti šlykščiai apsirengę švenčių ir renginių metu, kai tarybos narė Macijauskienė. Tokie žmonės turėtų žinoti etikos ir elgesio taisykles.

 2. Rinkimai baigėsi parašė:

  Tegyvuoja buvę klasiokai -pijokai, giminės, draugai-bičiuliai. Taip pat visi turintys tiesioginių interesų,t.y. NAUDĄ.

 3. to shiusha parašė:

  Nenustebinote – pyktis iš jūsiškių komentarų liejasi laisvai. Priimkite užuojautą, nes gyventi esant tokiai dvasinei būsenai, manau, yra nelengva. Gal nors pavasario saulė Jus nors truputėlį sušildys… O kas dėl „Transparency International“ atlikto tyrimo, tai genialusis Einšteinas buvo teisus – viskas reliatyvu, svarbiausia – iš kurios pusės pažiūrėsi. Tyrėjai surado beveik visus atsakymus į Jūsų pateiktuosius „NE“. Jums tų atsakymų tiesiog nereikėjo. Ir kam? Jūs gi PYKSTATE… Pavyzdžiui, prisiminkime pasaką „Trys paršiukai“. Vieni ją perskaito džiaugdamiesi paršiukų sumanumu, kiti – niršta: „Šlykščios kiaulės, nuskriaudė vilką“. Pone Shiusha (kažkaip konkrečiai skamba tas „š…..“), rinkimai jau baigėsi, atsigręžkite į žmoną, vaikus ir, žinoma, save patį… Viliuosi, kad džiaugsmo surasite? Sėkmės Jums!

 4. shiusha parašė:

  Ar savivaldybės tinklalapyje viešai skelbiamos savivaldybėje dirbančių politikų ir administracijos darbuotojų, užimančių vadovaujančias pareigas, viešų ir privačių interesų deklaracijos? – NE.
  Ar savivaldybės tinklalapyje viešai skelbiamos savivaldybėje dirbančių politikų ir administracijos darbuotojų, užimančių vadovaujančias pareigas, turto deklaracijos? NE.
  Ar savivaldybės darbuotojams yra taikomas viešai prieinamas elgesio ar etikos kodeksas? NE.
  Ar savivaldybės svetainėje yra nurodoma tvarka (taisyklės) dėl galimų/negalimų dovanų ir kelionės išlaidų? NE.
  Ar savivaldybės tinklalapyje yra nurodomi pranešimų apie galimą neteisėtą veiklą savivaldybėje kanalai bei nurodomas jų pobūdis (konfidencialūs arba anoniminiai)? NE.
  Ar savivaldybė turi viešai prieinamą tvarką, informuojančią, kas yra daroma su gautais pranešimais? NE.
  Ar skelbiamas visų interesų grupių, su kuriomis susitinka vietos politikai ir/arba savivaldybės darbuotojai, sąrašas, jų raštu arba žodžiu pateikti pasiūlymai savivaldybei? NE.

 5. shiusha parašė:

  jeigu cituojate sio tyrimo medziaga, tai, manau, skaityti mokate, deja, skaitote tik tai, kas jums palanku, o uzsimerkiate, kur jums nemalonu. taigi tas pats tyrimas klausia: kas daroma mazinant korupcija savivaldybeje, kokias dovanas tarybos nariai gali priimti, kokio elgesio ir etikos principais jie vadovaujasi, kaip galima pranesti apie korupcija, su kuo susitinka tarybos nariai? Ir uz siuos klausimus Mazeikiai buvo pastatyti i sesta vieta nuo galo. Bendras vidurkis, kaip matome, nieko nesako apie atskiras sritis. Bet kam kas aktualu.

 6. to shiusha parašė:

  Jūsų informacija neteisinga. Iš tikrųjų yra taip: Mažeikių rajono savivaldybė – viena iš skaidriausių šalyje
  Su korupcija kovojančios organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyrius paskelbė, kokios savivaldybės geriausiai atsiskaito už savo veiklą. Mažeikių rajono savivaldybė – ketvirta iš šešiasdešimties Lietuvos savivaldybių. Surinkti 73 balai iš 100 galimų.Tyrime vertinta, kiek informacijos savivaldybės teikia apie savo darbuotojus, tarybos veiklą, antikorupcines priemones, savivaldybių įmones ir bendroves, metinius biudžetus, viešuosius pirkimus ir gyventojų galimybes dalyvauti sprendimų priėmime.
  Analizuotos Lietuvos savivaldybių interneto svetainės, vertintas savivaldybių veiklos skaidrumas. Beje, tyrimas vertino, ar savivaldybės skelbia ne tik privalomą viešinti, bet ir papildomą informaciją apie savo veiklą.
  Mažeikių rajono savivaldybė išsamiausiai informaciją teikia apie Savivaldybės tarybos veiklą bei Savivaldybės biudžetą bei skolą. Šios abi sritys įvertintos 100 balų. Informacijos teikimas apie viešuosius pirkimus ir įmones įvertintas 87 balais.
  Daugiau informacijos http://www.jurgiokepure.lt

 7. Nusivylusiam (-ai) parašė:

  Ką reiškia žodis „toletus“?

 8. vobeida parašė:

  shiusha traukinys jau nuvažiavo… sekmadieni pamatei išvykstančio traukinio paskutini vagoną. nusivalyk putas nuo lūpų, pasikabink „lyderės“ portretą ant sienos ir lauk naujų rinkimų.

 9. shiusha parašė:

  Mazeikiuose vienas maziausiu rinkeju altyvumau Lietuvoje, antrame ture – tik 28 proc. Ar tai rodo gyventoju palankuma dabartinei valdziai, merui? tikrai ne. gaila, kad tie, kurie buvo nepatenkinti esama valdzia, pasirinko nebalsuoti apskritai, negu balsuoti uz kazka kita. viena partija rupinasi kaimieciu reikalais, kita kontrabandistu reikalais, kita raizgo voratinkli ant miesto nuo tarybiniu laiku. ka tokia valdzia gali gero miestui antesti? http://www.jurgiokepure.lt Transparency International savivaldybiu tyrimas rodo, kad pagal antikorupcija Mazeikiai tera sesti nuo galo. Geda. Gal reiketu depolitizuoti, privatizuoti kai kurias savivaldybes imones? Deja, vis tiek viska susizertu Jurkaus chebra ir toliau miestiecius smaugtu

 10. Nusivylęs (-usi) parašė:

  Na va, žmogus ir toliau tęs savo darbus : didins savo kostiumo išmierą, statys milijono vertus toletus. Toks jausmas, jog Mažeikiai sužibs Baroko stiliumi, jei viskas nesukris merui į kišenę :)

 11. barclay parašė:

  tai davem antra karta darbams pabaigti, o paskui ziuresim:)

 12. to shiusha 2015-03-16 12:39 parašė:

  Jūs klystate!!! Mažeikiuose mėgstančių populistus yra tik kiek daugiau nei penktadalis – juk didžiausia populistė tesurinko tik kiek daugiau nei 20 % balsų :-) Antras rinkimų turas buvo labai puikus įrodymas, kad juodindamas kitą pats baltesniu netampi.

 13. realistui 2015-03-16 10:22 parašė:

  Jūs visiškai teisus -man , baigusiam VU ,tikrai nėra apie ką diskutuoti su MRU baigusiu asmeniu. Tegul ji geriau diskutuoja su A.Ramanausku , su juo gal daugiau ras bendrų temų :pav. apie „šudukus“ , „myžaliukus“ ir t.t.

 14. to E.V parašė:

  Kokius matai jo pradėtus darbus, kuriuos jis ir turi pabaigti? Aš žinau tik vieną jo darbą- tai devynis šimtus tūkstančių litų kainavęs daugiafunkcinis centras Auksūdžio kaime .Konkursą Auksūdžio daugiafunkcinio centro direktoriaus pareigoms eiti laimėjo Braziulienė , bet A.Tenys nėra Braziulienės sutuoktinio tėvas – tik 35 metus gyvena su jo mama , kuri dirbo namo valytoja . Namo ,kurį A.Tenys privatizavo (ar prichvatizavo ) ir išnuomavo valdiškai įstaigai bei įdarbino savo žmoną valyti savo namą , už kurio valymą mokėjo valdiška įstaiga.Va taip yra uždirbami milijonai. Užuot įdarbinęs kokią(-į) sunkiau besiverčiantį asmenį , jis pasirūpino , kad valdiška įstaiga išlaikytų jo milijonieriaus žmoną , kuri valė jam nuosavybės teise priklausantį namą.

 15. isvada parašė:

  Sprendziant is mazeikiskiu aktyvumo rinkimuose ,persasi isvada ,kad meras is vis nereikalingas , arba nebuvo tinkamo kandidato.

 16. E.V. parašė:

  Spjoviau į visas partijas. Ne už partijas reikia balsuoti, o už žmones, kurie sugeba ir nori dirbti naudingai valstybei, miestui ir rinkėjams. Atidaviau balsą už merą. Matau jo pradėtus darbus, kuriuos jis ir turi pabaigti. Nenorės baigti – išrinksim kitą.

 17. shiusha parašė:

  yra grubiai tariant trecdalis rinkeju balsuojanciu uz populistus ir pries sistema. kadangi populistai si karta nusilpo, o ju elektoratas persidengia su kairiaisiais, tai jie perbego pas kairiuosius. jei nebutu sio tvarkieciu ir darbieciu nuosmukio, socdemai butu gave zymiai maziau balsu, nors vis tiek butu pagrindiniai pretendentai i merus. sita patvirtinti gali ir Bartkeviciaus nuopuolis, per du su puse metu sugebeti nusiristi i trecia vieta. todel Rimkienes pasirodyma galima vertinti teigiamai, nes ji pralenke esama Seimo nari Bartkeviciu, kai istorija liudija, kad Mazeikiuose populiariausios yra dabartines Seimo daugumos partijos. O buvusi mera Dziugeli susieti su konservatoriu partija yra silpnas argumentas, nes butent jis savo gretose buvo pazemintas rinkiminiame sarase, suprask – atsiribojama nuo jo, tad jam teko steigti nauja sarasa.

 18. to shiusha 2015-03-16 09:58 parašė:

  Labai jau daug manipuliacijos šitame komentare. Atseit Tenys nebūtų laimėjęs, jeigu ne tvarkos ir teisingumo elektoratas. Ir dar pridedama niekinančių tos partijos narių apibūdinimų. Tačiau skaityti reikia taip: Duokite postus tvarkiečiams, kaip galima daugiau postų tvarkiečiams, nes tik dėl jų laimėjo Tenys!“ Šįkart socialdemokratai turėtų būti išmintingesni ir prisiminti, kad tos partijos vadas net Rimkienei pralošė. Tai kur ta jo jėga?

 19. to 1 parašė:

  Sakote, kad ji yra protinga moteris. Tai faktais nepagrįstas teiginys, nes iki šiol ji mums žinoma kaip skandalistė, arogancija pesirpusi, savimi besimėgaujanti. Kodėl ji tą „protingumą“ taip slepia? Kodėl pasirinko visus niekinančią rinkimų kampaniją? Būtina prisiminti, kad negatyvios kampanijos yra savižudiškos, jeigu daromos be rimtos statistinės analizės. Juk dabar sava tulžimi apkartintą sriubą srebia, kaip ir Kupčinskas bei Zuokas

 20. 1 parašė:

  Abu kandidatai buvo puikūs, laimėjo daugiau patirties turintis. Linai linkiu sėkmės, neprarasti užsispyrimo ir atrasti savo vietą politikoje. Visi daro klaidų, ypač būdami naujokais. Ji protinga moteris ir pati pasidarys išvadas, tik svarbu nepamiršti, ko taip siekei, nepamiršti, kad politika darbas ne dėl savęs, o dėl kitų.

 21. Daiva Šideikienė parašė:

  2015-02-27 Mažeikių raj. laikraštis ,,Didmiestis‘‘ išspaudino L.Rimkienės straipsnį
  ,, Apie kovas ir pergales‘‘,kuriame rašoma: ,,Greitai paaiškėjo dar vienas Mažeikių valdžią klampinantis faktas. Rajono savivaldybės administracijos direktorius ,,Sauridai‘‘ Savivaldybės turtą ( dujų vamzdynus) yra išnuomojęs už 12,5 euro per metus net dešimčiai metų‘‘. Kad taip rašytų kokio nors portalo komentatorius tai dar nieko tokio, bet taip rašė MRU teisės magistrė L.Rimkienė. Ne rajono savivaldybės administracijos direktorius yra išnuomojęs savivaldybės turtą ( dujų vamzdynus). 2007 m. rugpjūčio 24 d. Savivaldybės Taryba savo sprrendimu Nr. T1-247 pritarė tos sutarties pasirašymui , o toje sutartyje nurodyta, kad nuomininkas ( UAB ,,Saurida““) įsipareigoja mokėti nuompinigius – 10 Lt per ketvirtį už visą nuomojamą turtą. Savivaldybės Taryba nusprendė ir tam pritarė , kad už nuomuojamą turtą (dujų vamzdyną) užtenka gauti 10 Lt per ketvirtį ( 11,5 eurus per metus) , o administracijos direktorius tik (į)vykdė Saviavldybės Tarybos priimtą sprendimą. Yra žinoma , jog tuo metu Mažeikių raj. meru buvo kažkokios tai ( Nuosaikiųjų, Krikščionių, Tėvynės sąjungos) Konservatorių partijos narys V.Džiugelis, tad būsimai Tarybos narei lieka palinkėti tik sėkmės ,, nardant ‘‘ po sutartis su korupcijos apraiškomis, kurioms pritarė Savivaldybės Taryba.
  Keistai ir nesuprantamai atrodo, kad MRU teisės magistrė L. Rimkienė dėl savivaldybės turto nuomos sutarties ne pati kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, o ,, ėjo‘‘ per tarpininką, t.y Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką V.Gailių.
  Yra žinoma ,jog pati L.Rimkienė mano , kad jai nei ekonomikos , nei finansų srityje žinių gilinti nereikia, na bet kaip rodo šie faktai, teisės magistrei truputį žinias reiks pagilinti administracinės teisės srityje. Ir skaičiavime.

 22. Linai Rimkienei parašė:

  „Išradėjui nepasiseka 999 kartus, kol pagaliau vieną kart pavyksta. Tačiau savo nesėkmes jis traktuoja kaip bandymus.“
  Čarlzas Keteringas

 23. realistas parašė:

  Neprisistačiusiam komentatoriui, kuris siūlė L. Rimkienei atsistatydinti – manau jau laikas išsiplauti galvą, nes atraip smegenys pūti pradės. Kaip galima siūlyti tokius dalykus – ką pats esi nuveikęs ar nuveikusi, kad norėtum ir galėtum diskutuoti su L. Rimkiene, kaip su lygiu sau oponentu?????

 24. Mažeikietė parašė:

  Visą rinkiminį laikotarpį Rimkienė menkino merą A.Tenį ,jau buvo pasiskelbusi mere,ir patyrė visišką pralaimėjimą,garbės jai tai nedaro.Galėjo elgtis kultūringiau,būtų gavusi tikrai daugiau balsų Reikia konservatoriams rimtai susimąstyti dėl savo vado Mažeikiuose

 25. shiusha parašė:

  socdemai nugalejo, nes pas juos perbego tvarkieciu ir darbieciu elektoratas – pats neintelektualiausias sluoksnis, kuris tiki populistais, gyvena praeitimi. per ateinancius rinkimus suaktyves kiti populistai ir socdemai praras tuos balsus.
  o kad Mazeikiai yra prastai valdomi, galima aiskiai pamatyti pavazinejus po kitus miestus, matant ju pavyzdzius, pazvelgus i statistika. galiu net pacituoti anekdota is socdemu programos – statyti viaduka per gelezinkeli. kai eselonu intensyvumas mazeja ir dar mazes, jie nori tokia afera vykdyti.

 26. Šiušai parašė:

  Kur jūs matote stagnaciją? Miestas sparčiai stumiasi į priekį, gražėja ir auga!!! Nebent jūs aklas (-a) ir nenorite to matyti. Labai gerai, kad laimėjo Tenys. Kaip kažkas minėjo, galima bus tęsti pradėtus darbus. Be to, šis žmogus taktiškas, išmanantis savo darbą. O Rimkienė – tiesiog cypla be patirties (daug rėkė, pasižymėjo netaktu, todėl žmonės tokia moteriške elementarai nepasitikėjo). Ji buvo panaši į bobą, besidraskančią šeimoje. Viską, ką ji darė, buvo galima daryti taktiškai, be pasicypavimų ir nervingumų. Be to, politikoje ši moteris neturi jokios patirties. Pasėdės taryboje, įgaus patirties, gal net savo etikos nesklandumus peržiūrės. Gal kitą kadenciją ir laimės. O šį kartą dėl pralaimėjimo ji gali kaltinti tik pati save – bobiškos savybės nepatina žmonėms ir nepriduoda pasitikėjimo. O Tenys Mažeikių mieste tvarkosi tikrai puikiai. Bent jau kol kas.

 27. Vardas (privalomas) parašė:

  andzelika. geriau tenys negu rimkiene, ji net programos tinkamos neturejo.koncervatoriu statytine. jau pakankamai koncervatoriai lietuva nualino.

 28. Vardas (privalomas) parašė:

  albina . labai dziaugemes kad laimejo tenys. gales testi pradetus darbus. svarbu ,kad tik ne konservatoriai

 29. shiusha parašė:

  mazeikieciai pasirode kaip tikras kaimas. miestuose zmones stumia nuo kelio senus komuniagas. issirinkote Teni, kuris yra tik priedanga senai nomenklaturai. toliau bus stagnacija. rajonas kaip buvo probleminis, taip liks. jokios investicijos i miesta neis, nes vietine valdzia reikalaus otkatu, o del to nukentes miestieciai

 30. Romas parašė:

  Sveikinu ir džiaugiuosi su dauguma,kad p. Tenys tęs savo darbus. Tikiuosi,kad medienos klasteris,sporto arena nenusės tik popieriuose o tas realybe.

 31. ... parašė:

  nsuprantu kuriu velniu už ta melagi žmonės balsavo

 32. juoduke parašė:

  i zmogu ziurekit, o ne i partija. Ka tokio padare Tenys mazeikieciams.??? Pazadus tik duot tesugeba. Tuscias maisas, o ne zmogus

 33. Ne UŽ Tenį, bet PRIEŠ Rimkienę parašė:

  Kiek tik pažįstu, visi taip balsavo. Taigi tas, kuris su Rimkiene išeis į antrąjį rinkimų turą rinkimuose į Seimą – garantuotas Seimo narys. Bus blogiau, jei kokia Nagienė su Rimkiene išeis į antrą turą, todėl socialdemokratai į rinkimus turėtų išleisti vyrą.

 34. ... parašė:

  o tai ka geriau butu konservatore ? Konservu partija isvis reikia uzdrausti Mazeikiuose !

 35. juoduke parašė:

  siaubas ir vel ta melagi isrinko. Ka ten melagi, tiesiog veidmainis

 36. to fanui parašė:

  ko jūs vis burbat, jeigu ką daro negerai , jeigu nedaro vėl negerai. Dabar matai neturės iš ko eiti į areną,tai gal ir į parduotuvę neturi iš ko eiti. Tai bent pasidžiaugsi iš tolo..Juk neturi Tenys tau pinigų duoti , jeigu pats nesugebi visuomenėj įsitvirtinti,rink grybus ,uogas ,kaip dzūkeliai ir turėsi pinigų jei nieko daugiau nemoki.

 37. Vardas (privalomas) parašė:

  Na o konservatoriams, matyt, pats laikas susimąstyti, ar ne laikas keisti savo skyriaus pirmininkę L. Rimkienę, kuri gėdingai pralaimėjo mero rinkimus – ko gero vienintelė Lietuvoje iš visų kandidatų tokiu milžinišku skirtumu atsiliko nuo savo konkurento ( atitinkamai 76,52% ir 22,54%). Ir apskritai, šie rinkimai Mažeikių konservatoriams, švelniai sakant, nelabai kokie – iš 50 kandidatų į tarybą pateko tik 4, įskaitant L. Rimkienę, kai tuo tarpu praeitoje kadencijoje buvo 5. L. Rimkiene, jei dar turite savyje nors krislelį padorumo, pati atsisakykite TS-LKD Mažeikių skyriaus pirmininkės posto, nes panašu, netinkate šioms pareigoms.

 38. tre parašė:

  mažas pasyvumas…. :))))

 39. Komentatorius parašė:

  2020 metais areną pastatys? Oho, ilgokai. Na, bet iki to laiko prisirinks draugų, kuriuos reikės ten įdarbinti. Nuo vadovų iki vadovų pavaduotojų ir buhalterių bei šlavėjų. Įdarbinant savus Mažeikiuose niekada nekildavo problemų, visada konkursus laimėdavo tie, kam reikėdavo. Tik kodėl iš anksto spauda žinodavo kas laimės?

 40. to fanui parašė:

  ,,beti 2020m. turesim nuostabia arena salia kalnu :)“ Tik kažin ar bebus kam eiti į tą nuostabią arena, ja naudosis verslininkai (ne)milijonieriai ir dalis valdininkų,kurie gauna ne minimalų darbo užmokestį.

 41. fanas parašė:

  Jus maziau verkit, vis tiek nebus taip, kad visi butu patenkinti, geriau jau tegul tesia savo darbus, kad ir kokie jie yra nuveikti, vis geriau musu miestui ir rajonui, kad bus tas pats meras, kuris jau pramynes takelius ir gales bent padeti pamatus geram miesto keliui :) (metafora) :) sekmes poste, tikiuosi 2018M. Mazeikiai vel taps klestintis miestas, beti 2020m. turesim nuostabia arena salia kalnu :)

 42. Teisingumas parašė:

  Vel sau iki fermos kelia isasfaltuos o Rubiku kelias liks pamirstas. Jis ziuri tik sau naudos. Ech ner pasirinkimo uz ka balsuot mazeikiuos…….

 43. SVEIKINIMAI parašė:

  Nuoširdūs sveikinimai vėl tapus meru – sveikatos, sėkmės, ištvermės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto