Rajono politikų sprendimu, nuo sausio mėnesio rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą mūsų rajone brangs. Įvedant dvinarę apmokėjimo sistemą, nepraleista proga padidinti ir rinkliavos dydžius.
Kiekvienas pabrangimas gula ir ant gyventojų pečių, labiausiai tai pajus kaimo gyventojai.
Teigiama, kad dvinarės rinkliavos tikslas – skatinti rūšiuoti atliekas. Gyventojai kalba kitaip – nustatytas minimalus konteinerių ištuštinimo skaičius, tvarkingai rūšiuojant atliekas, į konteinerius beveik nebėra ko dėti, o rinkliava dėl to nesumažėja.
Mokestis iš dviejų dalių
Pagal Vyriausybės nutarimą, savivaldybės dvinarę apmokėjimo sistemą už atliekų tvarkymą turėjo taikyti nuo 2017 m. sausio 1 d. Telšių ir Plungės rajonų savivaldybėse dvinarė rinkliava įvesta nuo tų metų kovo 1 d., Rietavo savivaldybėje – nuo balandžio 1 d. Apskrityje vienintelis mūsų rajonas nebuvo įvykdęs šios Vyriausybės prievolės.
Pagal antradienį Savivaldybės tarybos posėdyje priimtą sprendimą, mūsų rajone dvinarė rinkliava, susidedanti iš pastoviosios ir kintamosios dalies, įsigalios nuo kitų metų.
Pastovioji kainos dalis bus vienoda visiems atliekų turėtojams – 26 eurai, kintamoji dalis priklausys nuo konteinerių skaičiaus, tūrio bei ištuštinimo dažnio, objekto paskirties.
Kintamas mokestis bus taikomas, kai priskirti individualūs ar kolektyviniai konteineriai: už 0,12 m3 konteinerio ištuštinimą – 2 eurai, už 0,24 m3 – 3 eurai, už 1,1 m3 – 12 eurų.
Privalomi dydžiai
Tarybos sprendimu nustatyti ne tik rinkliavos, bet ir kiti privalomieji dydžiai: mieste atliekų išvežimo dažnis – 26 kartai per metus, kaimo vietovėje ir nuolatos gyvenamuose namuose sodininkų bendrijose – 13 kartų. Kitas privalomas dydis – minimalus konteinerių ištuštinimų skaičius per metus. Mieste individualiems namams jis bus 12 kartų per metus (minimali kintamoji dalis per metus – 24 eurai už 0,12 m3 konteinerį ir 36 eurai už 0,24 m3 konteinerį) ir 26 kartai per metus juridiniams asmenims.
Kaimo vietovėse privalomas minimalus ištuštinimų skaičius – 6 kartai per metus (minimali kintamoji dalis per metus – 12 eurų už 0,12 m3 konteinerį ir 18 eurų už 0,24 m3 konteinerį) ir 13 kartų per metus juridiniams asmenims.
Daugiausiai – kaime
Beje, mūsų rajone rinkliava kol kas yra mažiausia visoje apskrityje. Šiuo metu Mažeikių, Sedos, Viekšnių teritorijose esančių daugiabučių namų gyventojams metinė rinkliava už atliekų surinkimą siekia 47 eurus, individualių namų – 61 eurą. Kitose rajono vietovėse individualių namų ir daugiabučių namų gyventojams šis mokėjimas siekia 31 eurą.
Pastudijavus naująjį dokumentą, matyti, kad labiausiai pasikeitusią rinkliavą pajus kaimo gyventojai. Priklausomai nuo konteinerio dydžio ir esant minimaliam jų ištuštinimo kiekiui, rinkliava padidės 7 arba 13 eurų. Miesto individualių namų savininkams, turintiems 0,24 kub. metro tapos konteinerius, rinkliava padidės tik vienu euru, turintiesiems per pusę mažesnius konteinerius – vienuolika eurų sumažės. Daugiabučių namų butų savininkams šis mokėjimas didės nedaug – trimis eurais.
Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.
Nesistebiu.Mūsų tarybos nariai ir taip priėmę griežčiausias sąlygas LT. Kiti miestai,jei išvyksti 3 mėn. ir deklaruoji elektros nenaudojimą, šiukšlių konteinerį neveži į lauką. Gauni nuolaidą,t.y. nemoki už nenaudotąs paslaugas,o pas mus gi mužeikiai. Nerūpime mes valdžiai ,nebent kol išrenkame…
Valdžia tokia tūpa, kad iki šiol nesupranta, jog šiukšlina ŽMONĖS, o ne BUTAI! ????
renkuosi alų,o šiukšlės….tai neturim mes jų tik tarąu2z
Įšeitų neperki butelio alaus ir visą savaitę už tuos pinigus atsikratai šiukšlėmis.Normaliai.nf5k
Kai pagalvoji dėl taip vadinamo įkainio brangumo tai net juokas ima,ogi vidutinis šiukšlių išvežimas parai asieina 15 centų.o išplautos bačkos puse litro alaus visas euras
Isnesu siuksliu is buto du kartus per menesi, dedu i ta didesnio kibiro maisa, kad butu patogu uzristi, nesti, na tas maisas, kur vadinasi 60 litru talpos, bet ji ikloju i 12itru kibira. Kaimynai yra penkiu asmenu seima, jauni, siuksliu uz duru pasistato isnesimui beveik kasdien po tokio pat dydzio kaip mano maisas, o mokame vienodai, po 47 eurus. Jei butu pagal svori, ju siuksliu butu maziausiai desimt kartu daugiau. Kodel tokia tvarka?
Į prie daugiabučių esančius konteinerius šiukšles atveža individualių namų savininkai, sodininkai. Meta jas į konteinerius nerūšiuodami, belekaip. Daug atliekų atveža po butų ar namų remonto, veža net priekabomis.
Kada pagaliau už šiukšles mokėti pradės žmonės, o ne butai? Kodėl vienas gyvenantis moka tą patį kaip ir 4-5 asmenų šeima? Argi jų išmetamų atliekų kiekis yra vienodas.
Jau beveik devynis metus nesikeitė šiukšlių išvežimo mokestis ir po tiek metų padidėjimas nėra drąstiškas,jeigu ir vėl devynis metus nesikeis įkainiai.Kaimams pabrangimas max 7 eur metams.tai truputį mažiau suvalgys kiaušinių ir sugeneruos tuo 7 Euriukus