Rinkliavos mokyklose – neišsprendžiama bėda

Savivaldybių merams išsiųstame rašte Švietimo ir mokslo ministrė akcentavo: tėvų mokykloms skiriama parama gali būti tik savanoriška. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Švietimo ir mokslo ministrė savivaldybių merams išsiuntinėjo raštą dėl rinkliavų mokyklose. Dokumente pažymima, kad ministerija sulaukia signalų iš visuomenės bei tėvų apie tai, jog ikimokyklinio ugdymo bei bendrojo lavinimo įstaigose neretai tėvai yra prašomi piniginės paramos: remontams, baldams, užsienio kalbų vadovėliams, dovanoms, ekskursijoms ir panašiai.
Ir nors panašios rinkliavos, jeigu nėra įformintos įstatymų numatyta tvarka, negalimos, neneigiama, kad jos egzistuoja.

Švietimo ministrės Audronės Pitrėnienės pasirašytame ir išplatintame rašte teigiama, jog, siekdama išsiaiškinti situaciją dėl rinkliavų, ministerija buvo surengusi anoniminę bendrojo lavinimo mokyklų vadovų ir jas lankančių mokinių tėvų apklausą.
Joje savo nuomonę išsakė bei patirtimi pasidalijo apie 7000 respondentų. Apklausos duomenimis, daugiau nei 4000 tėvų teigė, kad buvo prašomi mokyklą, vaikų lankomas klases paremti finansiškai.
Švietimo ir mokslų ministerija pasisako prieš bet kokias nesavanoriškas paramas arba rinkliavas mokyklose, kurios skatina tėvų supriešinimą bei didina socialinę atskirtį.
Rašte primenama, kad tėvai mokyklą gali paremti skirdami iki 2 procentų gyventojų pajamų mokesčio sumos bei savanoriškai paremti ugdymo įstaigą pagal Labdaros ir paramos įstatymo reikalavimus mokyklų uždaviniams įgyvendinti ir funkcijoms atlikti. Be to, tėvai turėtų gauti išsamią ataskaitą apie lėšų panaudojimą.

„Santarvė“ aiškinosi, kokia situacija mūsų rajono ugdymo įstaigose. Apie tai skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

13 Atsakymų į “Rinkliavos mokyklose – neišsprendžiama bėda”

  1. tus parašė:

    2 proc. po prievarta reik oravest,atnes uzpildytus lapus tik davai pasirasot o je ne lauk is darba, tevams irgi tap, vo ka wc popieri per visi ta jau nekoki ne dyva, o ko istrinat komentarus, matyt teise i desimtoka ;) puona beje viešoma

  2. parašė:

    nereikia suabsoliutinti. Atsakingai galiu pasakyti, kad lankome Kalnėnų pagrindinę mokyklą ir per tris metus nerinkome visai niekam pinigų.

  3. zinot parašė:

    Paskaiciau straipsni, ir galiu pasakyti tik viena- ACIU DIEVUI, KAD MANO VAIKAI JAU UZAUGO, IR NEBELANKO MOKYKLOS! Kai augini ju ne viena, rugsejo lauki su siaubu… Kiekviena mokytoja reikalauja savo, o ka daryti mums, tevams?

  4. agirdi ona parašė:

    isiplauk smegenis. O dabar rimtai: jeigu tas miesto vaikas nori eiti į kaimo mokyklą. kodėl reikia uždrausti? Pažiūrėkit į tuos fabrikus. Yra vaikų, kuriems reikia dažnesnio priėjimo, paaiškinimo. Paklauskit kaip miesto mokyklos elgiasi: jos derinasi prie vaiko, kurio tėvai turi viską – kompiuterį, internetą, planšetę, spausdintuvą. Užduokit klausimą, ar visi moksleiviai besimokantys miesto mokykloje vienoje klasėje visa tai turi. Manau, kad atsiras tokių, kurie mažiausiai vieno dalyko neturės, bet mieste nei šilta, nei šalta. Atleiskit, miesto mokyklų mokytojai. Pati ne vieną kartą laksčiau po Mažeikius ieškodama išspausdinti tekstą, surinkinėdama tesktą. Aišku, galėjau už pinigus padaryti, bet, jei vaikas neturi spausdintuvo, ir jam gal šimtas metų jo nereikės, tai gal iš viso jis net neturi pinigų tam teksto spausdinimui už pinigus. Žodžiu,… Tarp eilučių nieko nėra, o kas norės, tas ir „ant asfalto karštą dieną ras sliekų“.

  5. Nesvarbu parašė:

    Visą laiką kalčiausios lieka mokytojos ir darželių auklėtojos … Tai kam švietimo ministerija leidžia po darželius važinėti spektakliams ,jei auklėtojos už juos pinigų rinkti negali ? Kodėl leidžiama darželiuose steigtis būreliams ,jei auklėtojos rinkti pinigų už juos neturi teisės ? Auklėtojoms iš to menkas malonumas : stovėti rūbinėje ranką atkišus ,o dar ir kaltos liktų… Kažkoks absurdas.

  6. Ona parašė:

    Man atrodo, kad kai kurios kaimų pagrindinės mokyklos turėtų būti uždarytos, nes jose mokosi daugiau mažeikiškių negu vietinių vaikų. Pavežėjimas ne visada sureguliuotas, todėl ir lankomumas blogas…, bet ne žurnale ir tai ale švietimo skyrius nieko nemato ir nežino

  7. mama parašė:

    kiek zinau ir pratybas turi nupirkt ,o mes nesam ir galo nera…

  8. mielieji parašė:

    vietoj to ,kad čia postringaujat ir piktinatės, paprašykit Mažeikių savivaldybės ,kad pateiktų lentelę ,kiek kokiom įstaigom skyrė per metus lėšų ūkio išlaidom , patalynei , inventoriui, kosmetiniam remontui. Juk tai nėra konfidenciali informacija, vot tada ir galėsit nuraminti savo širdgėlą , kad visi darosi sau remontus ar baldus sau perka. Nereikia visus drožti ant vieno kurpaliaus.

  9. jeiigu parašė:

    maziau darytu remontus mokykloj ir namie, pirktu baldus mokyklai ir namams – pilnai uztektu ir wc popieriui, ir muilui..:)

  10. o parašė:

    prie ko čia ekskursijos, gal mokytojai turi iš savų padengti keliones… Kad prašo knygoms, žaliuzėms- buvo Kalnėnų mokykloj , bet nedavėm. Džiugu, kad norint eiti į mokyklą, nereikia susimesti naujos mokyklos statybai…

  11. Jazmina parašė:

    Jei patys valdininkai mokyklas tvarkytų, tai ir nereikėtų rinkt jokių pinigėlių. Toks jausmas, kad viskas valdžiai turi atitekt, pavydi gal ponia Pitrenienė, kad ne jai po kelis euriukus vaikai neša? Švietimo klausimas Lietuvoj kaip matau nesikeičia per amžius, vienas PaValkata išėjo, kita poniutė atėjo, ir abu tuo pačiu ratuku dirba.

  12. x parašė:

    Įdomu iš ko turi būti perkamas tualetinis popierius, muilas? Juokinga,svarbu draudžiam, nenumatydami sprendimo, lėšų, ir tt. juokinga…

  13. klausimas parašė:

    Norėčiau paklausti Pitrėnienės ar mokytojai iš savo algoų turi vežti mokinius į ekskursijas?Pagal šį rašinėlį taip išeina.Rinkliavų baldams,remontams nepateisinu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto