Rubiko kubai – didžiausias mažeikiškio pomėgis

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šiuo metu Mažeikių „Ventos“ progimnazijos aštuntokas Vilius Ribinskas bene daugiausiai laisvo laiko praleidžia rinkdamas Rubiko kubus.
Redakcijoje apsilankęs moksleivis priminė šį gal kiek primirštą galvosūkį: parodė turimą ir dažnai naudojamą Rubiko kubų kolekciją, papasakojo apie savo užsiėmimą. Ir pademonstravo, kokiu greičiu sugeba šį kubą surinkti.

Primirštas, bet įdomus

Rubiko kubu vadinamas kvadratinis kubas, sudarytas iš 26 mažų kubelių, besisukančių ant branduolio, kurio nesimato iš išorės.
Kiekviena iš devynių matomų sienelių, esančių viename iš šešių Rubiko kubo šonų, turi po vieną iš šešių spalvų. Pagrindinė žaidėjo užduotis –  figūrą sutvarkyti taip, kad kad kiekviena iš šešių sienų būtų vienodos spalvos.
Rubiko kubą 1974 metais išrado vengrų skulptorius ir architektūros profesorius Ernė Rubikas.
Įvairiuose šaltiniuose Rubiko kubo rinkimas vadinamas skirtingai. Vieniems tai mechaninis galvosūkis, kitiems – žaidimas. Kiti jį dar vadina sportu, motyvuodami: jeigu šachmatai –  sportas, tai ir Rubiko kubo rinkimas gali būti taip vadinamas.

Oficialios bendruomenės nėra

Lietuvoje, o juo labiau Mažeikiuose, šiuo metu nėra Rubiko kubo mėgėjus vienijančios draugijos ar bendruomenės.
Reikalingos informacijos, atsakymų į rūpimus klausimus V. Ribinskas ieško internete, internetu bendrauja ir su bendraminčiais. Dažniausios pašnekesių temos: nauji kubai, jų rinkimo algoritmai, pagerinti rekordai, laukiančios varžybos.
„Lietuvoje Rubiko kubais rimčiau užsiima gal tik 6 ar 7 žmonės, tad ir tos bendruomenės nėra. Nors jei būtų, mielai būčiau jos nariu. Tada gal daugiau žmonių susidomėtų šiuo neeiliniu užsiėmimu. Norisi populiarinti: konkursuose būtų daugiau dalyvių, būtų įdomu susirungti ir pakonkuruoti. Gal atsirastų daugiau bendraminčių, su kuriais būtų galima pasikalbėti apie Rubiko kubus“, – svarstė moksleivis.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

One Reply to “Rubiko kubai – didžiausias mažeikiškio pomėgis”

  1. Lina parašė:

    Šaunuolis Viliuk! Taip ir toliau!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto