Rudens žaismai ir žaidimai

Virginijus SUNGAILA. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rudens lapai, kaip ir žodžiai, iškalbingai daugiaspalviai. Jie mėgsta žaismą. Pabandysiu ir aš pažaisti žodžiais ir rudeniu. Mūsų valdžios vyrai ir puošnios moterys kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį susirenka prie geležinkelio stoties pasigrožėti vienas kitu ir savo skleidžiama aura. Jiems atrodo, kad mūsų pavydūs žvilgsniai išrengs juos iki nuogumo, todėl jie laiptais sukrypuoja kuo greičiau. Ir kiek įmanydami neleidžia rinkėjui ateiti į šią pažadėtąją salę, į kurią mes gal po milijono metų galėsime dulkėmis nusileisti ant jų rankovių nutrintų stalų…
Štai šlapią vakarą, kai mano mėgstamas ruduo mylimai moteriai rašė laišką, aš mero pavaduotojo (man geriau skambėtų „išvaduotojo“) Kęstučio… Bartkevičiaus prašiau, kad leistų tarti kelis sakinius pažadėtoje salėje. Vienas tekstas buvo juokingai trumpas: „Prašau leisti pasisakyti tarybos posėdyje dėl tarybos narės Laimos Nagienės viešo nusikalstamos veikos propagavimo“. Turbūt, kai vyrai perskaitė mano sakinį, taip susijaudino, kad ryžosi tylai. Ne kiekvienas Tarybos narys išdrįs mokyti visuomenę, kaip reikia daryti nusikaltimus, bet ponia Laima sau tai leidžia.
Aš taip „susikrimtau“, kad nebeišlaikė ruduo, žiūrėdamas į mano žalsvą žvilgsnį, ir tarė: jie šį rudenį yra pensininkų sodrintojai, o mes tik žaidžiantys šešėliai. Šyptelėjau rudeniui ir pridūriau: kokia graži dalia.
Aukščiau minėtam politikui rašiau, kad leistų pasisakyti per Tarybos posėdį pažadėtoje salėje, kodėl rajono administracijos darbuotojai neišduoda rinkimo lapų, kad būtų surinkti parašai, ir kad  gyventojai galėtų kreiptis į rajono Tarybą, jog būtų svarstomi šie klausimai: „Dėl mokesčių už gamtines dujas Mažeikių mieste peržiūrėjimo mokesčių mokėtojų naudai“ ir „Kad mokestis už šiukšlių išvežimą būtų skaičiuojamas ne nuo gyvenamojo ploto, o nuo gyventojų skaičiaus“.
Čia turbūt pasipriešino puošnios damos, ir vyrai vykdė jų norus. Nors dabar ne pavasaris, bet sutikit – žmoniška. Bet praėjo laiko atkarpa, ir aš pašto dėžutėje užčiuopiau šiltą laišką. Kaip koks kontrabandininkas, kad kas nesusektų, tyliai rudenėjančiam ryte atplėšiau jį. Cituosiu visą, nes tai žadu įsirėminti ir palikti anūkams, kaip nusišnekėjimo viršūnę.
„Vadovaujantis Mažeikių rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Mažeikių rajono savivaldybės tarybos 2011 m. liepos 29 d. sprendimu Nr. T1-198 „Dėl Mažeikių rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento naujos redakcijos patvirtinimo“ (kartu su 2011 m. spalio 28 d. Sprendimo Nr. T1-294 ir 2012 m. balandžio 27 d. Sprendimo Nr. T1-179 pakeitimais) 216 punktu ir atsižvelgiant į Jūsų (sužavėjo didžioji raidė, nors ir nenuoširdi, bet smagu – aut. pastaba) prašymų tekstus, nebuvo įžvelgta, kad Jūs kreipėtės į Savivaldybės tarybą ar Savivaldybės administracijos direktorių kaip asmuo prašydamas suteikti viešojo administravimo paslaugas, kad kreipėtės teikdamas skundą (asmens rašytinį kreipimąsi į viešojo administravimo subjektą, kuriame nurodoma, kad yra pažeistos jo teisės ar teisėti interesai, ir prašoma juos apginti), kad teikėte pranešimą (asmens rašytinį kreipimąsi į viešojo administravimo subjektą, kuriame nurodoma, kad yra pažeistos kito asmens teisės ar teisėti interesai, ir prašoma juos apginti). Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, Jūsų prašymai buvo įvertinti kaip rinkėjo pageidavimai pasisakyti Savivaldybės tarybos posėdžio metu nenumatytais svarstyti Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės klausimais. Savivaldybės tarybos veiklos reglamente piliečių pasisakymai į posėdžio darbotvarkę neįtrauktais klausimais nėra numatyti.
Jūsų prašymai, vadovaujantis Savivaldybės tarybos veiklos reglamento 216 punktu, buvo pripažinti kaip rinkėjo pageidavimai, kurių tolimesnio nagrinėjimo būtinybės teisės aktai nereglamentuoja.
Pasirašo: Savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Bartkevičius
Pamenu, kaip merui Antanui Teniui vieną ketvirtadienio pavakarę atnešiau raštą, kad noriu pasisakyti Tarybos posėdyje. Meras žodį suteikė. Bet štai jo pavaduotojas rašinėja „čiūdus“.
Pasirodo, mero pavaduotojui K. Bartkevičiui dujų, šilumos, šiukšlių išvežimo kainos, jo kolegės pamąstymai apie tai, kaip reikia daryti nusikaltimus, yra norma. Atsiprašau, bet ponai,JŪS darotės politiniai klounai, nes JŪSŲ baimė darosi nebesveika.
Bet tiek to. Dabar ruduo. Moterys greit trumpam taps bobomis. Artėja bobų vasara. Atšils.
Dar truputį apie baimę. Šešiems tarybos nariams išsiunčiau laiškus dėl UAB „Mažeikių autobusų parkas“ autobusų pirkimo sutarties. Šį raštą pasirašė keturiolika miesto gyventojų. Tarybos nariams rašte buvo užduoti aštuoni klausimai. Iš šešių tik vienas tarybos narys išdrįso gyventojų kreipimąsi perskaityti viešai. Džiaugiuosi, kad meras šiame kontekste paminėjo ir mano pavardę. Atsakydamas tuo pačiu klausiu; tai kada, gerbiamas mere Antanai TENY, bus galų gale duotas politinis autobusų pirkimo sutarties įvertinimas. Kiek pamenu, L. Nagienė labai rėmė šį pirkimą ir buvusį įmonės „Mažeikių autobusų parkas“ direktorių, bet gavusi gyventojų laišką kažkodėl pritilo. Ir ta tyla kol kas iškalbinga…
Mano darbštieji talkininkai iš „Sodros“ parūpino vieną gan įdomų faksą ir vieną programą. Tekstą pacituosiu visą ir netaisytą, tik nenurodysiu adresato ir kas teksto autorius. Tam turiu teisę.
„Laba diena,
Siunčiu informaciją š.m., rugsėjo 12 d., rengiami „Sodros“ dienos Viekšnių seniūnijoje. Prašome patikslinti gyventojų susitikimo vietas ir adresus Palnosų, Gyvolių ir Kapėnų kaimuose. Taip pat ar tinkamai parinktos numatytos susitikimų valandos su gyventojais, gal reikėtų trumpinti ar ilginti? O gal turite kokių kitų numatytų klausimų, kuriais norėtumėte papildyti informaciją?
Lauksime informacijos papildymo.“
Į mūsų raštus nereaguojama. Pažiūrėsime, ar į šį bus sureaguota. Ir tada spręsime, ar valdžia yra jau uzurpuota, ar ji vis dar laisva.
Viekšniuose vyks „Sodros“ dienos. Gal ir gerai. Bet ruduo man kužda, kad kažkas čia ne taip. Ir jo žodžiai mane įtikina, kad tai juodosios rinkiminės technologijos. Yra prisidengiama ne tik „Sodros“ vardu, bet yra įveliama ir dalis darbštaus kolektyvo. Man bus smalsu pasižiūrėti, kaip „Sodros“ skyriaus specialistams bus mokama po darbo. Dabar paaiškinsiu, kur yra rudens tiesa. Kadangi „Sodros“ vadovė dalyvauja rinkimuose ir aukščiau išvardintos vietovės papuola į rinkiminę apygardą, tai todėl ten ir dienos.
Man gaila Sedos, Tirkšlių, Židikų, Laižuvos ir kitų seniūnijų gyventojų, kad jų rinkiminės apylinkės rudenėjančiais laukais driekiasi į kitą pusę. Nuoširdžiai gaila, kad jie nesusipažins su Valstybinio socialinio draudimo problemomis ir naujovėmis.
Bet  pagalvojus, nei Laima, nei aš nesame kalti, kad didžioji dauguma žmonių gimė arba įsikūrė ne toje vietoje, iš kurios ruošiamasi suspurdėt.
Šiuo gražiu veiksmažodžiu ir baigiu savo duoklę JUMS, mano nedraugai ir mano bičiuliai, rudeniui, savo daliai… Susitiksime prie ištroškusių urnų ir tikiu, kad neparsiduosime balsuodami…

Gražaus miesto pilietis
Virginijus Sungaila

12 Atsakymų į “Rudens žaismai ir žaidimai”

 1. NUOSIRDZIAI parašė:

  tikiu, kad mazeikieciai, garsejantys zmoniskumu ir atsparumu visokioms nieksybems, nubaus ir zaidziancius negrazius zaidimus „rasytojus-skundikus“, besitaikancius prie valdzios lovio. Ta bausme bus isreiksta per rinkimus, kurie arteja…Juk niekam neidomus tie, kurie nieko doro nenuveike, todel mazeikieciai sugebes net ir niekinga akiplesiskuma nugaleti…

 2. Ona parašė:

  Janina teisi Santarve tinka tik vyrusui gaudyti

 3. Qna parašė:

  Vizgina ponia Audrfone uodega pries savo bosa.Kaipgi gi busimas seimunas

 4. biuras parašė:

  Lina nustatė ir konstatavo laikraščio ligą, Janina sugėdino redaktorę dėl gadinamo popieriaus, o Virgis tiesiog pacitavo žydėte žydinčios, prinokusios it rudeninis obuolys, aukščiausios prabos biurokratijos pavyzdį, kuri nei serga, nei popierių taupo. Pacituosiu dar kartą visiems „gydytojams“ ir moralės sergėtojams: „Vadovaujantis Mažeikių rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Mažeikių rajono savivaldybės tarybos 2011 m. liepos 29 d. sprendimu Nr. T1-198 „Dėl Mažeikių rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento naujos redakcijos patvirtinimo“ (kartu su 2011 m. spalio 28 d. Sprendimo Nr. T1-294 ir 2012 m. balandžio 27 d. Sprendimo Nr. T1-179 pakeitimais) 216 punktu ir atsižvelgiant į Jūsų (sužavėjo didžioji raidė, nors ir nenuoširdi, bet smagu – aut. pastaba) prašymų tekstus, nebuvo įžvelgta, kad Jūs kreipėtės į Savivaldybės tarybą ar Savivaldybės administracijos direktorių kaip asmuo prašydamas suteikti viešojo administravimo paslaugas, kad kreipėtės teikdamas skundą (asmens rašytinį kreipimąsi į viešojo administravimo subjektą, kuriame nurodoma, kad yra pažeistos jo teisės ar teisėti interesai, ir prašoma juos apginti), kad teikėte pranešimą (asmens rašytinį kreipimąsi į viešojo administravimo subjektą, kuriame nurodoma, kad yra pažeistos kito asmens teisės ar teisėti interesai, ir prašoma juos apginti). Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, Jūsų prašymai buvo įvertinti kaip rinkėjo pageidavimai pasisakyti Savivaldybės tarybos posėdžio metu nenumatytais svarstyti Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės klausimais. Savivaldybės tarybos veiklos reglamente piliečių pasisakymai į posėdžio darbotvarkę neįtrauktais klausimais nėra numatyti.
  Jūsų prašymai, vadovaujantis Savivaldybės tarybos veiklos reglamento 216 punktu, buvo pripažinti kaip rinkėjo pageidavimai, kurių tolimesnio nagrinėjimo būtinybės teisės aktai nereglamentuoja.
  Pasirašo: Savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Bartkevičius.“

 5. JANINA parašė:

  Virgi,virgi jei jau turi rimtos operatyvinės medžiagos tai nešk į prokuratūrą ir tegu jie tiria,bet matau,kad tai tik tavo tušti pistonai,Kvepia rinkimine agitacija.Niekas tavęs virguti negiria,tai susimanai ką nors pablevyzgoti.Gėda Santarvės redaktorei,kad tokius niekuo nepagrįstus straipsnius rašinėja gadindama popierių.

 6. Lina parašė:

  Paliegęs santarvės laikraštis…..nes Balčiūnas jau naudojasi tokio rašytojo,kaip sungaila „išmintimi“ su rinkimais ryškėja laikraščio agonija……………..

 7. SUNGAILOS ir ŠIDEIKIENĖS žaidimai parašė:

  Psichologai skirsto visuomenę į avis, šunis, vilkus ir piemenis. Avių yra daugiausiai (mūsų visų), o pasaulyje susivokia tik vilkai ir piemenys. Avys ir šunys visada buvo ir bus manipuliacijos objektas. Vilkai supratimą naudoja savo labui, o piemenys stengiasi supratimą panaudoti avių labui.
  Už mus dabar sprendžia kalbantieji, skundu rašytojai, juk visais laikas buvo kalbančių ir rašančių, todėl yra ir klausančių. Taigi kalbantieji („rašytojai“, skundikai) ir yra tie, kurie sprendžia už mus (visuomenę). Jei nori kalbėti liaudžiai, privalai turėti savo repertuarą, o “rašytojų” repertuaras jau yra nusistovėjęs…Tačiau jiems trūksta žinių, kad galėtų kalbėti apie esmę. Jiems tik reikia, kad iš jų matymo lauko būtų patraukta viskas, kas kelia jiems grėsmę. Jie dėlioja savo skudurėlius, vėliavėles ir blizgučius pagal iš aukščiau nuleistas instrukcijas ir akylai seka, kas ką paminėjo apie jiems brangius dalykus, nes daugiau jie nieko nesugeba, tik kabintis už visokių detalių…
  Kadangi dauguma „rašytojų“ sutaria dėl pagrindinių repertuaro teiginių, tai tie, kurie nepritaria, pasidaro svetimi, ignoruojami, stumiami. Šis dėsnis puikiausiai veikia. Taigi galima šnekėti ką tik nori, nes avių bandai (mums) suformuotas mąstymas pagal pagrindinį repertuarą. Ir jei kas nors kalbės kitaip, atrodys juokingas. Suvokdami tai „rašytojai“ nesivargina ir nesijaudina dėl atskirų savo „kalbų“ ir dėl mūsų, kitaip kalbančių.
  Problemas reikia spręsti realiais darbais, o ne skundais. Parodykit man nors vieną gerą “rašytojų” – Šideikienės ar Sungailos darbą, kur tie realūs darbai? Jiedu tik tiki, kad jų veikla neša naudą, kad daro gerus dalykus. Jie praranda kritinį mąstymą ir ras šimtus argumentų, kad apgintų savo poziciją. Tačiau jei reiketų prisiimti atsakomybę, jie nustotų rašyti skundus. Man atrodo, kad žmonės, kurie vengia įsipareigoti, pateisina savo patogią būseną. Galima bet ką kalbėti ir rašyti, bet tai nėra į prasmingą ir palankią ateitį vedanti pozicija. Be to, tokiais žmonėmis labai lengva manipuliuoti. Sugalvokite problemą, kurią reikia iškelti į viešumą, kad būtų atkreiptas dėmesys, nueikite pas tuos žmones ir jie su malonumu parašys skundą.
  Kad rinkimai būtų sėkmingi, reikia ne tik turėti iš ko rinktis, bet ir suprasti, ką renki. O žmonės nesupranta, ką renka… Eidami į rinkimus mes tik remiamės įsivaizdavimais apie vieną ar kitą kandidatą, o įsivaizdavimą formuoja ir žiniasklaida. Ji filtruoja ir savo kalbančios brolijos atstovus…
  Taigi kvailumas liejasi laisvai, o mus valdys tie, kurių nusipelnėme. Savo neatsakingumu ir tingumu, nenoru pajudinti savasias smegenėles. Juk mums patinka už mus kvailesni, tad ir lenktyniaujame, kas ką perspjaus, kuo aukščiau užkeliant kvailį ir nemokšą ant valdžios pjedestalų…

 8. virginijus parašė:

  Nejaugi nagienei nebera suvokimo tiek subankrotinusi imoniu ir su pasididziavimu ziuredama i zmones dar bando i seima . APSAUGOK VIESPATIE NUO TOKIU SEIMUNIU.

 9. Administracija parašė:

  Virgi, praleidai naujienas – Nagiene 11 diena sodros dienas ves naftos darbuotojams naftoje. Nesuprantu, kaip naftos administracijos vadovai pasirase tokiam renginiui…

 10. Komentatorius parašė:

  Ir vėl jis čia su tais pačiais smirdančiais triūsikais sukasi?

 11. Antanas parašė:

  saunuolis rasai kaip is pypkes

 12. Vidmantas parašė:

  Šaunuolis, Virginijau. Prispaudei biurokratams uodegą, tylia cypia ir griežia dantimis, neturi ką atsakyti į aktualias problemas visiems mažeikiškiams. O apie p. Nagienę, naudojantis savo valstybės tarnautojo padėtimi galima daug ir vis neigiamai šnekėti. Nejaugi ji dar pretenduoja į Seimą??? Tai jau košmaras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto