Rugsėjo statistika: kas ketvirtas avarijos sukėlėjas – girtas

Iš aštuoniolikos avarijų, penkių kaltininkai – neblaivūs vairuotojai. Tokią grėsmingą rugsėjo statistiką pateikė rajono kelių policijos poskyrio pareigūnai.


NEBLAIVIŲ VAIRUOTOJŲ
NE KĄ MAŽIAU
Praėjusią savaitę net trys vairuotojai nesibodėjo sėsti neblaivūs prie transporto priemonių vairo ir išvažiuoti į rajono kelius ar miesto gatves.
Rugsėjo 19-ąją saugaus greičio V. Kudirkos gatvėje nesilaikė „Audi 100“ vairavęs Geidžių kaimo gyventojas Antanas L. Kelio vingyje jis nesuvaldė automobilio ir nuvažiavo į pakelės griovį. Jam nustatytas sunkus girtumas – 3,02 promilės.
Po trijų dienų kelyje Mažeikiai–Skuodas įrengiamoje žiedinėje sankryžoje su aplinkkeliu automobilio „Renault Laguna“ nesuvaldė Račalių kaimo gyventojas Andrius M. Vairuotojo pažymėjimo neturintis, neblaivus (2,03 promilės) račališkis nebeįvažiavo į apskritimą, o rėžėsi tiesiai į bortelius.
Šeštadienį, kaip jau rašėme, neblaivaus buknaitiškio Algirdo B. vairuojamas motociklas „Honda“, išvažiuodamas iš šalutinio kelio, susidūrė su pagrindiniu važiavusia transporto priemone, avarijos metu sužalotas motociklininkas bei kartu su juo važiavęs to paties kaimo gyventojas.
Pirmadienį galbūt tik pareigūnų pastangomis pavyko išvengti nemalonumų, kuriuos kelyje galėjo sukelti 22-ejų metų Lėlaičių kaimo gyventojas Mindaugas S. Budėję pareigūnai Užlieknėje pastebėjo be valstybinių numerių atvažiuojantį „VW Golf“. Sustabdžius paaiškėjo, kad vaikinas važiuoja ne tik neturėdamas vairuotojo pažymėjimo, bet ir automobiliu, visiškai neparuoštu viešajam eismui: transporto priemonė neįregistruota, be valstybinių numerių, nedrausta privalomuoju draudimu, nepereita valstybinė techninė apžiūra.
Jaunuoliui gresia bauda nuo 4 000 iki 5 000 litų arba administracinis areštas nuo 20 iki 30 parų, nes, be kita ko, transporto priemonę vairavo girtutėlis: tikrintuvas parodė 3,49 promilės alkoholio.
Nors šiemet sulaikoma mažiau neblaivių vairuotojų negu pernai, statistika rodo, kad įprotis sėsti neblaiviam prie vairo tebėra gajus. Per aštuonis šių metų mėnesius neblaivių vairuotojų nustatyta 136, pernai per tą patį laikotarpį – 150.

PABĖGAI
IŠ AVARIJOS VIETOS –
ATSAKYK
Pablogėjus eismo sąlygoms, padažnėjo avarijų, kai vairuotojai, manevruodami atbuline eiga, nepastebi už jų stovinčių ar judančių kitų transporto priemonių ir jas apgadina. Negana to, kai kurie jų, nepranešę policijai ir nesulaukę apgadintų automobilių savininkų, sprunka iš avarijos vietos.
„Raginu tokius vairuotojus nesikratyti atsakomybės, susirasti apgadintų automobilių savininkus, užpildyti eismo įvykio deklaracijas ir taip išvengti galimų nemalonių pokalbių kelių policijos poskyryje. Nors kaltininkui ir atrodo, kad įvykio niekas nematė, tačiau dažniausiai yra liudininkų, kurie pastebi automobilio markę, jo spalvą, o neretai ir įsimena valstybinius numerius. Jokie paaiškinimai, kad vairuotojas patyrė stresą ar išsigando, įtakos dėl administracinės atsakomybės jau neturi“, – priminė kelių policijos poskyrio specialistas Steponas Liaugaudas.
Praėjusią savaitę registruoti du tokie atvejai. Šeštadienio vakarą ties Žemaitijos gatvės trečiuoju namu autobusiukas „MB Vito“, važiavęs atbuline eiga, kliudė stovėjusį „BMW“, jį apgadino ir nuvažiavo. Pareigūnai išsiaiškino, kad avarijos kaltininkas – Žydrūnas L.
Kitą dieną stovėjimo aikštelėje prie prekybos centro „Putinas“ automobilis „Opel Omega“ nepraleido tiesiai važiavusio „Pontiac Transporter“ ir su juo susidūrė. Po avarijos jos kaltininkas skubiai nuvažiavo, tačiau pareigūnai išsiaiškino, kad automobilis priklauso Linai M., aiškinamasi, kas juo važiavo.
Už pasišalinimą iš avarijos vietos vairuotojams, turintiems vairuotojo pažymėjimą, gresia bauda nuo 3 iki 4 tūkst. litų su pažymėjimo praradimu 3–5 metams.

PAKEISTA GREIČIO
MATUOKLIO VIETA
Atsižvelgus į tai, kad greičio matuoklis, stovėjęs prie buvusio linų fabriko Kruciuose, buvo neefektyvus ir įtakos eismo saugumui neturėjo, šiomis dienomis jo čia nebeliko.
„Greičio matuoklius prižiūrinčiai įmonei pasiūlėme tris vietas, kur prietaisas būtų efektyvus. Viena iš jų, prie Sedos, netiko dėl to, kad nebuvo galima iki ten privesti elektros, tad apsistota prie siūlymo matuoklį įrengti Daubariuose, prieš tiltą: nors čia leistinas greitis 50 kilometrų per valandą, tačiau nuo pakalnės atvažiuojančios mašinos dažnai jo nemažina ir lekia per gyvenvietę nesaugiu greičiu“, – informavo S. Liaugaudas.
Apie greičio matuoklį įspėjantys kelio ženklai prie pagrindinio kelio Mažeikiai–Tauragė dar tebėra, tačiau artimiausiu metu jie bus perkelti ties Daubariais. Be šio greičio matuoklio, mūsų rajone greitį matuoja dar du stacionarūs prietaisai: Račaliuose ir kelyje Mažeikiai–Skuodas ties Bugeniais.
Pasak pareigūnų, Račaliuose greitį dažniausiai viršija vietos gyventojai (viena tų vietų gyventoja per mėnesį tokį nusižengimą padarė tris kartus, jai teks sumokėti tūkstantinę baudą), netrūksta pažeidėjų ir prie Bugenių. Paskutinė pažeidėja įkliuvo rugsėjo šeštąją: automobilis „BMW X 5“, kuris priklauso Vilijai A., buvo užfiksuotas, kai leistiną greitį viršijo 29 kilometrais per valandą.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Daugiau kaip tris promiles „įpūtusio“ vairuotojo automobilis atsidūrė V. Kudirkos gatvės griovyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto