Ruošiamasi Pikelių bažnyčios remonto darbams

Nuotr. iš Mažeikių krašto enciklopedijos

Planuojama pradėti Pikelių Švč. Trejybės bažnyčios remontą: įvertinti pastato būklę, sutvarkyti stogą, atlikti kitus reikalingus darbus. Savivaldybėje buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės.

Unikalus statinys

Pikelių Švč. Trejybės bažnyčia, pastatyta 1752 metais, – unikali, viena seniausių iš išlikusių Lietuvos medinių bažnyčių. Ji pasižymi išskirtine vidaus puošyba, ypač vertingomis interjero detalėmis, yra septyni altoriai, daugelis jų sukurti 1752–1761 m.
Šios bažnyčios statinių kompleksas – valstybės saugomas kultūros paveldo objektas. Rajono paveldosaugininkų teigimu, būtina kuo skubiau sutvarkyti bažnyčios stogą. Taip pat tikimasi atstatyti Antrojo pasaulinio karo metais nugriautą bokštą, atlikti kitus būtinus darbus.
Norint šiems darbams gauti finansavimą pagal Lietuvos Respublikos ir Šventojo Sosto sutarties dėl bendradarbiavimo švietimo ir kultūros srityje programą, būtinas ne tik Kultūros paveldo departamento prie LR kultūros ministerijos (KPD), bet ir Lietuvos Vyskupų Konferencijos pritarimas.
Kovui baigiantis, Mažeikių rajono savivaldybėje lankėsi JE Telšių vyskupas ordinaras Kęstutis Kėvalas. Vyskupas patikino, kad siūlys Lietuvos Vyskupų Konferencijai Pikelių Švč. Trejybės bažnyčią įtraukti į prioritetinių kultūros paveldo objektų sąrašą.

Finansavimas – iš įvairių šaltinių

Šiais metais planuojama papildyti jau parengtą Pikelių bažnyčios stogo tvarkybos darbų projektą, įtraukiant architektūros, konstrukcijų (įskaitant pamatų patikrinimą su archeologo priežiūra), polichromijos bei tinko ir dažų (keičiamų rąstų vietose) tyrimus, kitus reikalingus darbus. Reikės įvertinti stogo bei sienų rąstų konstrukcijos pakitimus, nuspręsti, kuriuos darbus būtina atlikti pirmiausia.
Susitikimo su JE vyskupu K. Kėvalu metu kalbėta ir apie galimus finansavimo šaltinius. Pikelių bažnyčiai finansinę pagalbą ketina suteikti AB „ORLEN Lietuva“, taip pat Mažeikių rajono savivaldybė. Prisidėti žada ir Pikelių parapijos tikintieji.
Didžiąją dalį finansavimo tikimasi gauti iš KPD, pagal Lietuvos Respublikos ir Šventojo Sosto sutarties dėl bendradarbiavimo švietimo ir kultūros srityje programą.
Paraišką Kultūros paveldo departamentui prie LR kultūros ministerijos planuojama pateikti iki rugsėjo 1 d. kartu su stogo tvarkybos projekto papildymais, finansavimą garantuojančiais raštais bei Lietuvos Vyskupų Konferencijos pritarimu.
Preliminariais skaičiavimais, bendra darbų kaina – daugiau nei 200 tūkst. eurų.
Asta ŠILAITYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto