S. Skvernelis: Europa negali gyventi nekontroliuojamos migracijos sąlygomis

EPA-ELTA nuotr.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pabrėžia, kad sprendimu priimti 1105 pabėgėlius Lietuva padeda Italijai ir Graikijai tvarkytis su pabėgėlių srautais, tačiau būtina neatidėliotinai svarstyti, tartis ir priimti sprendimus sukurti kokybišką ir tvarią prieglobsčio sistemą.

Būtina sukurti kokybišką ir tvarią prieglobsčio sistemą

„Lietuva solidariai ir atsakingai savo valia nusprendė prisiimti įsipareigojimus dėl pabėgėlių perkėlimo. Lietuvos Vyriausybė yra priėmusi sprendimus, atitinkančius Komisijos pasiūlymą. Tačiau mes negalime priimti visų pabėgėlių. Turime neatidėliotinai svarstyti, tartis ir priimti sprendimus dėl kokybiškos ir tvarios prieglobsčio sistemos sukūrimo. Europa negali gyventi nekontroliuojamos migracijos sąlygomis“, – pažymi ministras S. Skvernelis.
Ministro žodžiais, dabar reikia įgyvendinti Tarybos priimtus sprendimus – tiek dėl anksčiau sutartų 40 tūkst. asmenų perkėlimo, tiek dėl vakar sutartų120 tūkstančių pabėgėlių iš Italijos ir Graikijos perkėlimo į valstybes nares.
Tam, kad šis procesas vyktų sklandžiai, labai svarbu, kad efektyviai veiktų pirminiai pabėgėlių priėmimo centrai Italijoje ir Graikijoje. Artimiausiu metu valstybės narės, tarp jų – ir Lietuva, paskirs ryšių pareigūnus į šias šalis ir tarsis su Graikijos ir Italijos atsakingais pareigūnais dėl praktinių pabėgėlių perkėlimo klausimų.

Būtina imtis aktyvių veiksmų ir mažinti migrantų antplūdį

Tarybos priimtame sprendime pabrėžiama, kad nustatant valstybę narę, į kurią perkelti asmenis, visų pirma reikėtų atsižvelgti į konkrečias atitinkamų prašytojų kvalifikacijas ir savybes, pavyzdžiui, į jų kalbų mokėjimą ir kitus individualius požymius, remiantis įrodytais šeimos, kultūriniais ar socialiniais ryšiais, kurie galėtų padėti jiems integruotis toje šalyje, į kurią perkeliami.
„Turime suprasti, kad migrantai neturi teisės spręsti, kuri valstybė narė turi nagrinėti prieglobsčio suteikimo prašymus. Kiekviena Europos Sąjungos šalis tinkama gyventi, jei asmuo iš tiesų bėga nuo karo, o ne ieško ekonominės naudos. Mes patys nustatome taisykles – registruojame ir sprendžiame, kas lieka gyventi Europos Sąjungoje, o kas yra grąžinami“, – pažymi S. Skvernelis.
Ministras S. Skvernelis taip pat pabrėžia, kad būtina imtis aktyvių veiksmų bei sprendimų, kurie prisidėtų prie migrantų antplūdžio į Europą mažinimo. Kitame Tarybos posėdyje spalio 8 d. valstybių narių vidaus reikalų ministrai aptars priemones, kurių reikia imtis siekiant efektyvesnės grąžinimo politikos įgyvendinimo – visi asmenys, kurie neturi teisės likti ES, turi būti grąžinti. Taip pat bus tariamasi dėl ES išorės sienų apsaugos stiprinimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto