S. Skvernelis: „Turime prisipažinti, kad esame alkoholikai visi kaip bendruomenė“

S. Skvernelis: Kražiuose nužudytos moterys žudiką pažinojo. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Keturias moteris Kražiuose nužudęs vyras nuo metų pradžios vartojo alkoholį ir šį tragedija yra alkoholizmo pasekmė, sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Didelė problema, kuria būtina spręsti

Pasak ministro, nesaikingas alkoholio vartojimas šalyje yra pagrindinė problema.
„Reikia pripažinti, kad mes turime didžiulę bėdą su alkoholiu, ir tą pripažinę mes tikrai galime pradėti diskutuoti, kaip tą problemą spręsti. Jeigu mes to nepripažįstame, tai tas problemas, kurias turime ne tik keliuose, turėsime ir toliau“, – Vilniuje vykstančioje Europos Parlamento nario Bronio Ropės bei Europos Parlamento Informacijos biuro visuomenės ir ekspertų diskusijoje „Blaivybė keliuose: realybė ar utopija“ sakė ministras.
S. Skvernelis įsitikinęs, kad keturių vienišų moterų gyvybių pareikalavusi tragedija Kražiuose didžiąją dalimi buvo nulemta nesaikingo alkoholio vartojimo.

Kaip bendruomenė esame alkoholikai

„Vakarykštis įvykis Kelmės rajone, Kražių miestelyje, yra vėlgi pavyzdys, ką reiškia gyventi iš esmės – nieko nesinori įžeisti – degradavusiojo, asocialų gyvenimą. Kiek mane informavo (tai nėra ikiteisminio tyrimo paslaptis), žmogus, kuris įvykdė keturias žmogžudystes per tris dienas, gėrė nuo Naujųjų metų. Jis taip ir pasakė: „aš geriu nuo Naujųjų metų, aš nežinau, kas man yra, aš nežinau, ar čia sustočiau, jeigu nebūtų nusikaltimas taip išaiškintas per kelias valandas, gal būtų ir penkios, šešios, aštuonios (aukos, – ELTA)“. Žmogus geria, neturi darbo, kalėjęs, „praėjęs“ gerą universitetą, matyt, nemato perspektyvos“, – kalbėjo ministras.
Jis taip pat sakė, kad įtariamasis kartais pas aukas padirbdavo, jas pažinojo, o aukos jį įsileido į namus pačios, nebuvo įsiveržta, kaip įprasta plėšimo atvejais.
„Ir šiandien ta tokia bomba sprogo, ir kiek tokių bombų arba zombių, vaikščiojančių mūsų miesteliuose ir miestuose, kaimuose yra toliau. Visgi turime prisipažinti, kad esame alkoholikai visi kaip bendruomenė, yra toks faktas, ir turime diskutuoti, kaip tai spręsti“, – teigė S. Skvernelis.
Trečiadienį Kražiuose, Kelmės rajone, rasti iš viso keturių nužudytų moterų lavonai, pirminiais duomenimis, visos aukos žuvo nuo daugybinių dūrių.

3 Atsakymai į “S. Skvernelis: „Turime prisipažinti, kad esame alkoholikai visi kaip bendruomenė“”

  1. Atsiprašau parašė:

    Bet užtat tavo gimineje alkohliku yra.

  2. lolas to atsiprasau parašė:

    Esi, esi.. sako pirmasis požymis – neigimas.

  3. atsiprasau parašė:

    na , taip, tada kaip bendruomene esam ir vagys, ir zmogzudziai…Turim sakyti atvirai, kas yra kas, identifikuoti, o kai visiems metama deme, tai tie negerieji ir naudojasi tuo, pasislepia tarp geruju. Kodel as turiu jaustis alkoholiku, jei toks nesu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto