Salės futbolas: debiutantai palaužė čempionus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Po dvejų metų pertraukos į šalies salės futbolo pirmenybes sugrįžusi mūsų rajono komanda jau pirmajame susitikime pateikė staigmeną – nugalėjo šalies čempionus.

Svečiai parodė charakterį

Pirmosios Lietuvos salės futbolo A lygos naujojo sezono čempionato rungtynės vyko Kaune, kur sporto halėje praėjusių metų šalies čempionas – vietos „Inkaras“ – priėmė po dvejų metų pertraukos į šias pirmenybes grįžusią Mažeikių „VIP“ komandą.
Aikštės šeimininkai buvo nesvetingi – jau devynioliktą rungtynių sekundę jie pelnė įvartį. Mažeikiškiai nesutriko – dar pirmajame kėlinyje ekipos kapitonas Edvinas Blažys vieną po kito pelnė du įvarčius ir išvedė mūsų ekipą į priekį. Antrajame kėlinyje mažeikiškiai po Antano Bulošo taiklaus smūgio dar labiau padidino skirtumą, tačiau greitai po rikošeto rezultatas vėl buvo minimalus.
25-ąją rungtynių minutę Renatas Žebrauskas pelnė įvartį, kauniečiai rungtynių pabaigoje taip pat atsakė vienu įvarčiu ir „VIP“ šventė pergalę rezultatu 4:3.
„Džiugu, kad po žaibiškai praleisto įvarčio žaidėjai nenuleido rankų, nesutriko, parodė charakterį ir iškovojo pergalę. O buvo nelengva: visi žinome, kaip Kaune sunku rungtyniauti, ne veltui mūsų kapitonas net garsiai pagalvojo: ar nereikėtų prieš tokias rungtynes ir bušido pasitreniruoti… Paskutinį įvartį kauniečiai pelnė, jau pakeitę vartininką šeštu žaidėju, tačiau mūsiškiai buvo šaunuoliai ir atlaikė jų šturmą“, – apie rungtynes kalbėjo ekipos vadovas Aldaras Pupliauskas.

Šiemet varžosi 10 komandų

Lietuvos salės futbolo čempionatai rengiami jau šešiolika metų. Šį sezoną aukščiausioje lygoje žaidžia dešimt komandų: be mažeikiškių, rungtyniauja keturios Kauno ekipos, taip pat po vieną iš Radviliškio, Panevėžio, Kaišiadorių, Vievio ir Vilniaus.
Šalies salės futbolo A lygos pirmenybės vyks dviem ratais, po jų ir paaiškės šalies čempionai ir prizininkai. Pirmenybes planuojama baigti kitų metų kovo pabaigoje. Pirmąsias rungtynes „VIP“ komanda namuose žais šį šeštadienį Mažeikių sporto komplekso salėje su Kauno „Celsiu“.

Susibūrė patirties ir jaunimo derinys

„VIP“ vadovas džiaugiasi suburta komanda. „Sėkmingai vartus visas rungtynes gynė dvidešimtmetis Gintaras Repšas. Pavyko suburti į komandą miesto jaunuosius futbolininkus bei pasikviesti patyrusius, be įvarčių pelniusių žaidėjų, dar ir Marių Šlutą, Tomą Vyšniauską, tikimės, kad prisidės ir užsienyje žaidžiantis Evaldas Razulis. Komandą treniruoja Andrius Žukovas“, – „Santarvei“ sakė A. Pupliauskas.
Šią vasarą komanda, kurios pavadinimas buvo sugalvotas, kaip teigė patys žaidėjai, spontaniškai, jau iškovojo šalies paplūdimio futbolo bronzą.

Primename taisykles

Salės futbolas žaidžiamas penki prieš penkis dvigubai mažesnėje aikštėje, naudojamas mažesnis ir sunkiau šokinėjantis kamuolys.
Rungtynės vyksta du kėlinius po dvidešimt minučių, keitimai rungtynių metu neribojami, už daugiau nei penkias pražangas skiriami baudiniai.