Šalia Aitvaro malūno išdygs gyvenamieji namai?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Penktadienį vykusiame Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje dauguma politikų pritarė
Mažeikių miesto teritorijos bendrojo plano koregavimui. Pagal jį, mažeikiškiams gerai žinomoje teritorijoje prie Aitvaro malūno, esančioje šalia Ventos upės, atsiras ir gyvenamoji teritorija. Naujieji malūno savininkai patikino, kad pastatas su kažkiek pasikeitusia išore išliks. Politikams jie pažadėjo, kad bus išsaugotas laisvas priėjimas prie vandens, – to reikalauja ir teisės aktai.

Mažeikių miesto teritorijos bendrojo plano koregavimo klausimą politikai svarstė kelis kartus. Pirmą kartą jis buvo pateiktas politikams dar praėjusį mėnesį. Tačiau tuomet Tarybos ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto nariai pasigedo aiškumo ir konkretumo. Jie norėjo sužinoti, kas pasikeis pakoregavus Mažeikių miesto teritorijos bendrąjį planą, išsiaiškinti, kas bus daroma ir kokia veikla vykdoma Aitvaro malūno teritorijoje.

Šį klausimą pristačiusi Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Štakonaitė atsakyti į politikus dominančius klausimus negalėjo, todėl politikai nusprendė nepritarti pateiktam sprendimo projektui.
Prie šio klausimo komitetas grįžo praėjusią savaitę. D. Štakonaitė priminė, kad, pakoregavus Mažeikių miesto teritorijos bendrąjį planą, Aitvaro malūno teritorijoje bus galima ir gyvenamoji teritorija, ne tik komercinė.

„Tai yra galimybė statyti butus. Tačiau nei užstatymo tankumas, nei aukštingumas ir intensyvumas nėra didinami. Numatytas tik papildomas naudojimo būdas“, – paaiškino architektė.
Šį kartą komiteto posėdyje jau dalyvavo ir Mažeikių miesto teritorijos bendrojo plano koregavimo iniciatoriai – UAB „G&R investment group“ atstovai Renatas Urbonavičius ir Gytis Radžiūnas.
Jie atsakė į politikų pateiktus klausimus, nors konkrečiai ir neįvardijo, kas numatoma daryti su pačiu Aitvaro malūnu ir jam priklausančia teritorija.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Namų projektai

18 Atsakymų į “Šalia Aitvaro malūno išdygs gyvenamieji namai?”

 1. Melagėliai parašė:

  Įdomu, kas per pažadai išlaikyti malūno pastatą, nes 2023 balandžio mėnesį ten vien rūsys iš senų akmenų belikęs ir smėlis aplink. Senų trobelių, stovėjusių prie malūno, nei kvapo nebėra.

 2. Jonas parašė:

  Ta Stakonaite grazuole pirmoje vietoje reikia is savivaldybes mesti laukan, „architekte“ pilnomis kisenemis kysiu.
  Pabandykit be pazinciu ir kysiu susitarti su ja, kad jums reikalingoje vietoveje del jusu noru butu pakeistas detalusis planas. CIA MIESTOS DETALUSIS PLANAS. Ar jus suvokiat ? Logiskai pagalvokit zmones…

 3. Tylusis parašė:

  Bus! Ir priėjimas, ir privažiavimas, ir priskridimas! … kaip prie elektromobilių įkrovimo stotelės šalia Lidlo.

 4. Daiva parašė:

  Marka, papasakok daugiau. Krakių malūnas priklausė mano proseneliams, kurie karo metu turėjo jį palikti, kai pabėgo į Vokietiją. Mane taip pat sutrikdė matyti plėtrą šalia malūno, bet džiaugiuosi, kad malūnas buvo restauruotas ir malūnas gavo paveldo statusą Kultūros paveldo departamente.

 5. Marka parašė:

  O Krakių malūnu kodėl niekas nesidomi? Iškėlė nelegaliai krantus priveze maždaug 50 mašinų smėlio ir juodžemio, bei servitutinius kelius užtvėrė vietinis milijonierius…

  1. Anonimas parašė:

   Jam iki milijonieriaus kaip vištai iki erelio.

 6. mafijinė parašė:

  radžiūnų klanas tuoj supirks visas žemes šalia vandens.Jei nesupirko.

  1. žinot parašė:

   Aš irgi tą patį pagalvojau… Kažkaip neskaniai visa tai kvepia!

 7. Rūta parašė:

  Geriau pakrantę sutvarkytų priėjimui ir pastatytų kokį kabantį tiltą virš akmenų.

 8. Krysius parašė:

  Kelinta karta jau bandiet padegte, duha bled.
  Mere jeigu leisi privatizout ir tenas mes nebeprieisem papraste zmuones, pohui monei ku to pazysti, pats asmeniska tavi isaukliesio, gal nebebiegsi. Dokumentus mes torem kuokes ir kap tenas terituorijes yra pabraizytas, kor ta vesta rimkiene, kor klyke unt vesu mazeikiu, kor esi daba duhe

  1. Kaimiečio kalba parašė:

   Gydykis, kaimeti.

 9. Žemaitis parašė:

  Kas ten gales gyvent? Kapines dar šalia … Nu nebent koks duobkasys ir kapu sargs 😂😂😂

  1. Bam bam parašė:

   Tikrai ne tu, vargo pisuokli

  2. Rūta parašė:

   TIKRA TIESA

 10. Tikraitaip parašė:

  Kai suliepsnojo šalia malūno esantis pastatas taip ir kilo mintis-atsirado pirkėjai,nors nieko nežinojau apie naują investavimo projektą.Vieta prieš malūną,kadaise buvusi paminklų dirbtuvė o dar anksčiau duvęs svirnas nelabai tikusi.Tenai paskutines naktis praleisdavo vedami į sušaudymo vietą žydų tautybės žmonės.Paminklų dirbtuvės darbininkai pasakodavo,kad naktimis vaidendavosi kaip ir ant Kurmaičių geležinio tilto.Mes,paugliai,tų vietų šalindavomės

 11. Baikit bambėt parašė:

  Kiek jau sutvarkyta baisių ir apleistų vietų, kurios tikrai nepuošė miesto. Pats aitvaras dabar atrodo baisiai, pilnas šiukšlių ir trupančių plytų aplink. O pastatas jau senai pardavinėjamas privatininko ir dėl didelės kainos niekas jo neperka ir netvarko. Tai geriau tegul padaro butus, sutvarko aplinką, o ne stovi vargšas vaiduoklis baidydamas žmones.

 12. Bitė parašė:

  O kas apgins visuomenės interesą, juk pavenčiai turėtų būti visų mažeikiškių poilsio ir laisvalaikio leidimo vieta.

 13. vėl parašė:

  Vėl tyliai ramiai Mažeikiuose prichvatizuotas puikus pinigingas objektas. Kam saugoti tai, kas yra- turiu omeny patį malūną, kai galima pristatyt kotedžų, ir pelningai parduot. Ir nepasakokit apie priėjimą prie vandens, ar paprasčiausią praėjimą- viskas kaip visada bus aptverta, užtverta, ir galit atsisveikint su šiuo gražiu gamtos kampeliu…. p.s.Štai ir atsakymas, kodėl kelis kartus degė šią vasarą ten pastatai- kam griauti, kai galima paprasčiausiai sudeginti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto