Kultūros ministras aplankė parodą Mažeikiuose

Parodą apie krašto istoriją aplankė ir kultūros ministras Arūnas Gelūnas (antras iš dešinės). Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=16 template=caption]Ketvirtadienį Mažeikių muziejuje vyko konferencija, skirta kuršių, žiemgalių ir žemaičių senajai istorijai.
Penki pranešėjai pristatė parodos „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“ eksponatų istoriją.

Pristatė 5 pranešimus

Į konferenciją suvažiavę Lietuvos ir Latvijos istorikai, archeologai, menininkai dalijosi savo žiniomis apie Mažeikių krašto senovės istoriją. Demonstruodami skaidres jie pasakojo apie mūsų krašto radinius, kurie atskleidžia, kas buvo pirmieji gyventojai prie Virvytės ir Varduvos, kokius prekybinius ryšius buvo užmezgę žiemgaliai, kaip gyveno kuršiai.
Vietoj planuotų keturių pranešimų, mažeikiškiai turėjo galimybę išklausyti vienu daugiau.
Konferencijoje pranešimus skaitė projekto vadovas ir kuratorius Vilniaus dailės akademijos profesorius daktaras Adomas Butrimas, Latvijos nacionalinio istorijos muziejaus atstovas Arnis Radins, archeologė dr. Ilona Vaškevičiūtė, archeologijos istorikas dr. Gintautas Zabiela bei archeologas dr. Vykintas Vaitkevičius, už savo darbus šiemet pelnęs Jono Basanavičiaus premiją.

Aplankė šalies valdžios atstovai

Po pertraukos mažeikiškiai vėl susirinko į Mažeikių muziejų, kur atidaryta interaktyvi paroda „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“.
Šis projektas visų Lietuvos muziejinių parodų kontekste išsiskiria moderniu, interaktyviu dizainu, puikios poligrafinės kokybės parodine atributika.
Muziejuje atidaryta paroda taps tęstine nuolatine ekspozicija ir, tikėtina, pritrauks didelę visuomenės dalį ne tik iš Mažeikių, garsins muziejų modernia, interaktyvia ekspozicija ne tik savojoje šalyje, bet ir Latvijoje.
Parodos atidaryme sulaukta šalies ir rajono valdžios atstovų. Pristatyme dalyvavo Latvijos ambasadorius Lietuvoje Martinš Virsis, Lietuvos Respublikos Prezidentės vyriausioji patarėja Virginija Būdienė, kultūros ministras Arūnas Gelūnas, Vilniaus dailės akademijos rektorius Audrius Klimas, žymiausi abiejų šalių kultūros ir meno atstovai, istorikai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto