Šaltesnis sausis didina sąskaitas už šildymą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šaltesnis sausio mėnuo ne gyventojų naudai pakoregavo ir sąskaitas už daugiabučių gyvenamųjų namų šildymą. Lyginant su gruodžiu, vidutinė vieno kvadratinio metro šildymo kaina didėjo 40 eurocentų arba daugiau kaip pusantro karto.

Sausis šiemet šaltesnis

Sausis buvo pats šalčiausias mėnuo per visą šį šildymo sezoną. Kaip byloja UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ interneto puslapyje skelbiama informacija, sausis – vienintelis mėnuo, kurio vidutinė lauko oro temperatūra buvo minusinė ir siekė 5,66 laipsnio šalčio. Tuo tarpu gruodžio vidutinė temperatūra buvo plius 3,46 laipsnio, praėjusiųjų metų sausio – 0,5 laipsnio šilumos.
Temperatūrų skirtumai pakoregavo ir šilumos kainą. Daugiabučių namų gyventojai už kvadratinio metro šildymą sausio mėnesį vidutiniškai mokės 1,01 euro, tai yra – 40 eurocentų daugiau nei mokėjo pernai gruodžio mėnesį bei 4 eurocentais daugiau negu už praėjusių metų sausį.

Skirtumai nemaži

Analizuojant „Mažeikių šilumos tinklų“ skelbiamas suvestines, peršasi išvada, kad šildymo kaina labiausiai šoktelėjo tuose namuose, kurie praėjusį mėnesį mokėjo mažai.
Pavyzdžiui, už gruodį mažiausia kvadratinio metro šildymo kaina buvo 7 ir 9 eurocentai, už sausį – 39 eurocentai.
Į mažiausiai mokančiųjų daugiabučių dešimtuką pateko namai, kuriuose kvadratinio šildymo kaina  svyravo nuo 39 iki 43 eurocentų. Praėjusį mėnesį maksimali šildymo kaina juose buvo 21 eurocentas už kvadratinį metrą.

Plačiau skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

6 Atsakymai į “Šaltesnis sausis didina sąskaitas už šildymą”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Kokios partijos narys miega ant radiatoriaus?

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Neužmirškim dar gyvatinio mokesčio ir visų administracinių.Sudedi viską ir pensijos nebeužtenka.

 3. Komentatorius parašė:

  Čia kas mėnesį rašomas straipsnis, tik skaičiai pakeičiami ir viskas.

 4. Sima parašė:

  Mažeikiuose daug mažiau mokam už šildymą, pasidomėkit mielieji kiek kiti miestai sumoka….

 5. ??? parašė:

  Kad čia nieko nerašoma apie renpvuotus namus :). Gal nemoku skaityti?

 6. nu ir parašė:

  ta pati per ta pati peza renovuoti maziau bet kada jie issimokes tegu paraso kai reik sumoket 10000euru. As nerenuovotas per sezona max permokesiu kokius 300 euru uz sildyma o dar tuoj visies garantija baigsis.kazin kiek jau apipelijusiu yra?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto