Šaltis ir sniegas rajone problemų nesukėlė

Per Naujųjų metų šventes iškritęs sniegas ir spustelėjęs šaltukas didelių problemų Mažeikių rajone nesukėlė: kelininkai suspėjo nuvalyti krašto kelius, jais nusiskundimų neturėjo ir gyventojus aptarnaujančios tarnybos.


SITUACIJA KELIUOSE
PATENKINAMA
Bendrovės „Mažeikių autobusų parkas“ direktorius Juozas Kelmelis teigė, jog nei sniegas, nei šaltis jokių problemų nesukėlė, visi autobusai į maršrutus išvyko laiku.
Po Kalėdų atostogų vėl į mokyklas pradėję eiti vaikai jas pasiekė laiku.
„Tokioms galimoms orų permainoms buvome pasiruošę, tad jokių netikėtumų nepatyrėme. Per ilgai trukusias šventes šiek tiek buvome sumažinę maršrutų skaičių, bet į labiausiai važiuotinas vietas autobusai vis tiek kursavo“, – įvykius komentavo J. Kelmelis.
Situacija keliuose nesiskundė ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojai. Laikinai einanti greitosios medicinos pagalbos centro vyresniosios slaugytojos pareigas Sonata Keliotienė tikino, kad jų automobilių vairuotojai jokių priekaištų kelininkams neturėjo.
„Į atokesnes vietas ar vienkiemius iškvietimų nebuvo, o pagrindiniai keliai visur buvo išvažiuojami“, – teigė tarnybos vadovė.
Medikės žiniomis, niekas kol kas nesikreipė į greitąją medicinos pagalbą ir dėl nušalimų: žmonės dabar pakankamai nuo šalčio saugosi.
DARBO BUVO DAUGIAU
Ramios ilgų švenčių dienos buvo ir Mažeikių ligoninės priėmimo skyriaus darbuotojams: dėl nušalimų į juos taip pat niekas nesikreipė.
„Besikreipiančių į ligoninės priėmimo skyrių žmonių šiomis dienomis padaugėję, bet šalčio aukų kol kas nėra“, – teigė laikinai einanti ligoninės priėmimo skyriaus vedėjos pareigas gydytoja Zina Jakštienė.
Mažeikių valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Vytautas Jasmontas juokavo, kad šie Naujieji metai ugniagesiams buvo ramūs: jokių didelių gaisrų nebuvo.
„O jei ir būtų buvę, mums sniegas grėsmės nekelia: mūsų mašinos ir per pusnį privažiuotų“, – sakė viršininkas.
Valstybės įmonės „Telšių regiono keliai“ Mažeikių kelių tarnybos viršininkas Silvestras Micheenko pasakojo, kad per Naujuosius metus jų tarnybai darbo buvo daugiau – tai pakoregavo pati gamta.
„Traktoriai ir barstytuvai dirbo krašto keliuose, juos valėme ir platinome važiuojamąją dalį. Daugiau sniego buvo keliuose į Laižuvą ir Pikelius. Dabar pradėjome valyti ir rajoninius kelius. Mūsų rajonui sniego kliuvo mažiau nei Plungei ar Telšiams“, – džiaugėsi S. Micheenko.
MOKYKLOS DIRBO
Dėl atšalusių orų vakar rajono mokyklų darbas nesutriko – nors ir buvo mažiau mokinių, pamokos vis tiek vyko. Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Jovita Urbonienė priminė, kad vadovaujantis Bendraisiais ugdymo planais esant žemesnei nei 20 laipsnių temperatūrai pamokos gali nevykti visų tipų bendrojo lavinimo mokyklų I–V klasėse.
Jei oras atšąla iki 25 laipsnių, pamokos nevyksta ir VI–XII klasių, gimnazijų ir bendrąjį lavinimą teikiančių profesinių mokyklų mokiniams.
Sekmadienį Mažeikiuose viduinė paros temperatūra buvo 15,4 laipsnio, vietomis – 20,2 laipsnio žemiau nulio.
Sinoptikai prognozuoja, kad per ateinančias paras orai turėtų atšilti.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Rajono keliai vakar buvo išvažiuojami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto