„Santarvei“ – padėka už etninės kultūros puoselėjimą

Vakarų Lietuvos leidėjų asociacijos laikraščių leidžiamam priedui „Vakarų Lietuva“ įteiktas diplomas už tarmių ir etninės kultūros puoselėjimą. Tarp septynių apdovanotų laikraščių redakcijų – ir „Santarvė“.

Dėkota už gerą pavyzdį

Lietuvos žurnalistų sąjunga organizavo konkursą „Kūrybiškiausiai ir profesionaliausiai tarmes pristatęs periodinis leidinys 2013 m.“ Jo nugalėtoju tapo Vakarų Lietuvos leidėjų asociacijos laikraščių leidžiamo priedo „Vakarų Lietuva“  puslapis „Būkem žemaitē“.
Leidėjams dėkota už parodytą periodinės ir nuoseklios sklaidos pavyzdį, kaip regiono laikraščiai gali susivienyti bendram tikslui – tarmėms ir etninei kultūrai puoselėti.
Asociacijai priklauso septyni laikraščiai: „Telšių žinios“, „Plungė“, „Santarvė“, „Pamarys“, „Banga“, „Pajūrio naujienos“, „Mūsų žodis“.

Džiaugiasi aktyvumu

Puslapis, kuriame publikuojami žemaitiški tekstai, populiarinamos Žemaitijos krašto etninės tradicijos, kalba, leidžiamas antrus metus.
Uždarosios akcinės bendrovės „Santarvės laikraštis“ direktorius Arūnas Jarmoška džiaugėsi, kad tokie projektai sulaukia  skaitytojų dėmesio, skatina bendradarbiauti.
„Džiaugiamės, kad Mažeikiuose turime aktyvių žmonių, pagalbininkų, padedančių įgyvendinti  sumanymus. Tokie projektai skatina etnine kultūra, tarmių išsaugojimu domėtis ir pačius žurnalistus“, – kalbėjo direktorius.

Svarbu veikti

Vieni žemaičių kultūros puoselėtojai kuria draugijas, kiti entuziastai tarmiškai dainuoja, rašo knygas. Turime Mažeikiuose ir savo idėjomis bei visuomeniškais darbais žemaitiškas tradicijas puoselėjančių asmenybių. Daugelis etninių tradicijų skleidėjų tai sako darantys vedami širdies balso, noro protėvių palikimą išsaugoti ateities kartoms.
„Galimybė prisidėti prie žemaitiškumo puoselėjimo man suteikia savotišką ramybės jausmą, kad bent bandau kažką daryti. Kiekvienas protingai mąstantis supras, kad bet kokia veikla, bet koks judėjimas išsaugant žemaičių etninę kultūrą yra pagirtinas dalykas“, – „Santarvei“ yra sakęs Žemaičių kultūros draugijos pirmininkas Eduardas Buta.

Prisideda natūraliai

Prie „Būkem žemaitē“ leidimo savo idėjomis, darbais daug prisideda  Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos direktorė Genoveita Gricienė.
Tarmišką kalbėjimą, meilę savai kultūrai ji skiepija mokiniams, miestelio bendruomenei. Neretai entuziastės iniciatyva organizuojami seminarai, mokymai ir kiti etniniai renginiai.
„Nereikia čia kažkokių specialių skatinimų, pastangų: jausmas viskuo domėtis, puoselėti – natūralus. Jeigu negyveni vien buitimi ir sieki kažkaip įprasminti savo gyvenimą, supranti, kad kalba ir gyvenimo būdas daug ką lemia. Tokio suvokimo anksčiau neturėjau ir aš: viskas atėjo su metais, platesniu pasaulio matymu“, – sakė G. Gricienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto