***SANTARVĖS virtuvėlė:*** Kopūstai užkandai ir gerai savijautai

Kopūstas labai vertingas vitaminų ir mikroelementų „sandėlis“. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žiema mūsų nelepina šviežiomis daržovėmis. Valgome tai, ką turime sukaupę nuo rudens, arba perkame „chemijos“ – taip daugelis vadina viduržiemy užaugintas šiltnamines daržoves.
Tad šiandien siūlome jums kelis receptus – ką galėtume pasigaminti iš kopūstų. Juk šios populiarios daržovės galime rasti ir tarp savo darže užaugintų atsargų, ir parduotuvėse.
Vargu ar reikia agituoti kopūstų valgyti daug ir dažnai – visi žinome, kad tai labai vertingas vitaminų ir mikroelementų „sandėlis“. O jei dar pridėsime kitų sveikų sudėtinių dalių… Skanu ir naudinga – štai, kas bus.

Kopūstai su svogūnais ir česnakais

Paimkite 2 kg  baltagūžio kopūsto, 2 morkas, 2 didelius svogūnus, 2 skilteles česnako, 1 stiklinę augalinio aliejaus, 0,5 stiklinės acto, cukraus ir druskos.
Kopūstą supjaustykite šiaudeliais, morkas sutarkuokite, svogūną supjaustykite stambiais pusžiedžiais, česnaką sukapokite.
Viską sumaišykite, sudėkite į puodą, užpilkite aliejumi ir actu ir karštu užpilu.
Karštą užpilą pasigaminkite iš 1 litro vandens, 2,5 valgomojo šaukšto druskos, 0,5 stiklinės cukraus.
Kopūstus paslėkite ir marinuokite 2–3 dienas šaltoje vietoje.

Kopūstai su burokėliais ir česnakais

Imkite vieną galvą kopūsto, vieną nedidelį burokėlį, vieną galvutę česnako. Užpilui reikės 1 litro vandens, pusantro šaukšto druskos, dviejų šaukštų cukraus, 6–8 pipirų, 4–5 lauro lapų, 0,5 stiklinės  obuolių acto.
Kopūstą supjaustykite stambiais gabalais. Tarp lapų dėkite plonai supjaustytas česnako skilteles. Kopūstą sudėkite į indą, iš šonų ir ant viršaus išdėliokite burokėlio griežinėlius.
Užpilkite užpilu: vandenį užvirinkite, suberkite cukrų, druską, sudėkite prieskonius. Truputį pavirinus nukelkite nuo ugnies ir supilkite obuolių actą.
Kopūstus marinuokite 3–5 dienas. Tada ir valgykite. Tokie kopūstai ypač tinka prie riebesnės mėsos.

Balandėliai užkandai

Imkite 1 galvą kopūsto, 5–7 morkas, 5–6 skilteles česnako, druskos. Kopūstą įdėkite į puodą su verdančiu vandeniu, palaikykite 2–3 minutes. Ištraukę kopūstą nuimkite 4–5 lapus ir vėl panardinkite į verdantį vandenį. Taip darykite, kol išaižysite visą kopūstą.
Kietesnes kopūstlapių gyslas išpjaukite arba pamuškite mėsos plaktuku. Morkas smulkiai sutarkuokite, sumaišykite su kapotu česnaku. Šį įdarą dėkite ant kopūsto lapų, suvyniokite kaip balandėlius. Juos sudėkite į puodą ir užpilkite karštu užpilu: vienam litrui vandens reikės vieno valgomojo šaukšto druskos. Svarbu, kad užpilas apsemtų visus balandėlius.
Pagal skonį į užpilą galite įberti citrinos rūgšties, cukraus.
Tokią užkandą galite daryti ir kitaip. Morkas sutarkuokite stambiai, jas pakepinkite su augaliniu aliejumi, po to įberkite kapoto česnako.
Suformuokite balandėlius, užpilkite juos užpilu, kurį pagaminkite iš 0,5 litro vandens, 1 valgomojo šaukšto druskos, 1 valgomojo šaukšto cukraus, 1,5 valgomojo šaukšto acto ir 0,5 stiklinės aliejaus. Marinuoti reiktų vieną parą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto