Saugios vaikų žaidimo aikštelės – perteklinis reikalavimas?

Autorės nuotr.

Apie vaikų žaidimų aikštelių saugumą diskutuojama jau ne vienerius metus. Ir naujausios vaikų žaidimų aikštelės neatitinka prieš dvejus metus pasikeitusios higienos normos reikalavimų.
Be to, kiemuose tebestūkso sovietinis palikimas – metalinės, surūdijusios čiuožynės, lipynės, sūpuoklės.
Kada ši situacija pasikeis, negali pasakyti net vietos valdžia. Jos teigimu, sutvarkyti ir tinkamai prižiūrėti aikšteles trūksta ir lėšų, ir darbo jėgos.

Savivaldybės administracija birželį informavo gyventojus, kad mieste baigtos išmontuoti visos 28 dar sovietmečiu įrengtos, pasenusios, nusidėvėjusios ir nesaugios vaikų žaidimų aikštelės.
Mažeikiškiai pastebėjo, kad taip nėra – net ir centrinėje Žemaitijos gatvėje vis dar yra senosios žaidimų aikštelės, nors šalia įrengtos šiuolaikiškos.
Senosios vaikų žaidimų aikštelės prie miesto daugiabučių gyvenamųjų namų pradėtos išmontuoti, vykdant Vyriausybės nutarimus ir vadovaujantis poįstatyminiais aktais, kuriuose nurodyta, kad visi sovietinio laiko žaidimų aikštelių statiniai, neatitinkantys Lietuvos higienos normos „Vaikų žaidimų aikštelės ir patalpos. Sveikatos saugos reikalavimai“, turi būti sunaikinti.
Be to, pagal galiojančius teisės aktus už savivaldybės teritorijose esančių vaikų žaidimo aikštelių priežiūrą, naujų aikštelių įrengimą atsakinga savivaldybė, kadangi pagal Vietos savivaldos įstatymą gyventojų (taip pat ir vaikų) poilsio organizavimas yra viena iš savarankiškų savivaldybės funkcijų.
Plačiau – penktadienio laikraštyje.

8 Atsakymai į “Saugios vaikų žaidimo aikštelės – perteklinis reikalavimas?”

 1. Siaip to B parašė:

  Tai zmogus (ankstesniam komentare) ir sako, jog proletariatas ant tiek slunkiai, jog ne tai kad nusiravet, bet net 10 metru nuo toliau pastatytos masinos negali savo uzpakaliu nunest. Tinginiai – cia butu komplimentas…..

 2. B. parašė:

  Pastebėjimui. Tamsta paaiškinkit man, kaip galima tą šaligatvį prižiūrėti, kai juo važinėja automobiliai. Jie skirti pėstiesiems, vaikams, mamoms su vežimėliais, o jais važinėja mašinos. Pabandykit įvažiuoti į Ventos 83,85,87 namų kiemus – nėra šansų. Tik per šaligatvį. Matau, eina mama, stumia vežimėlį, šalia bėga pyplys ir važiuoja mašina. Įvažiavimai į kiemus užstatomi automobiliais prie Ventos 81 ir 83 namo pagal principą: „aš čia pastačiau savo mašiną, o ant tavęs man nusispjaut“. Net policijos ir greitosios pagalbos transportas važinėja šaligatviais ir nieko su tuo padaryti negali. O čia kalbama apie žaidimų aikšteles. Kokios dar gali būti kalbos, jei anūką į kiemą išleisti baisu. Vaikas gali būti nutrenktas dar ant šaligatvio.

 3. pastebėjimas parašė:

  Išeikit nors šaligatvį prie namų nusiravėt ir to nesugebat. Žodžiu gryni socializmo palikuonys.Viską duokit „na šaru“o mes sutrypsim ir papypausim,kad valdžia šiokia anokia

 4. oi parašė:

  tai kodėl gi patys daugiabučių gyventojai nesirūpinat savo aplinka, taigi tas smėlis ne kažin kiek kainuoja, užsisakykit ir atveš. Pradėkit gyvent kaimyniškai ir vieną kitą supynę galit ir patys pasistatyt, o tai vis duok ir duok. Nustokit zirst ir pamatysit kaip vaizdelis pasikeis jūsų pačių dėka.

 5. Zmogus parašė:

  Aha dar nepamirskit ivaziavimo i Draugystes 42 nes duzmanai net ivaziuot nebegali ;)

 6. vietinis parašė:

  kiek galima pilstyti apie tuos gelžgalius…na pripažinkim,kad tai niekalo verta tema,pilna Lietuvoj ir Mažeikiuose prikurta žaidimų centrų…eikit ir pramogaukit .tai ne,ale liaudies balsas šaukia: pristatykit mums kiekvienam kieme po centrą,manau negaila būtų tai daryti jei ne barbariškas jaunimo elgesys su jau naujai pastatytomis žaidimų aikštelėmis.tik įrengia kažką naujo tuoj pat reikia sulaužyti,suspardyti ar apkakoti.klausimas kam jų reikia – sudaužymui?pasidairykit po Juodpelkio,melioratorių parkelio vaikų žaidimui pastatytus įrenginius,viskas nudergta,sulaužyta .verk norisi.išvada,ką gauna liaudis nemokamai – nevertina ir netausoja,nes tai ne mano…

 7. karpis to čiuožynei parašė:

  tai ir nesėdėk prie kompo, išeik laukan, pasirūpink smėliuku, parink šiukšles

 8. čiuožynė parašė:

  Viena vertus galbūt ir reikėjo kažką daryti su vaikų pamėgtomis, bet niekieno neprižiūrimomis aikštelėmis. Sugriauti lengviausia, o į vietą nieko nepastatyta. Smėlio šviežio reikia smėliadėžėse, nes senas pilnas ekskrementų ir žarnyno kirminų kiaušinėlių. Saugu. O net saugiausiose žaidimų aikštelėse vaikai nesaugiai įsitaiso ant paties stogo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto