„Saulė“ ir „Griaustinis“ džiugino vengrus

Graži „Saulės“ šokėjų ir „Griaustinio“ muzikantų draugystė ir bendradarbiavimas užsimezgė jau seniai. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Mažeikių moksleivių namų šokių studijos „Saulė“ ir Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos Sedos skyriaus pučiamųjų orkestro „Griaustinis“ nariai neseniai grįžo iš Vengrijos. Jie dalyvavo festivalyje „International County-Wandering Festival“.

Dalyvavo pirmąkart

Kasmet rengiamas tarptautinis festivalis prasidėjo birželio pabaigoje ir tęsis iki rugpjūčio vidurio.
Į jį kviečiami muzikos bei šokių kolektyvai iš įvairių šalių. Grupė kolektyvų festivalio dalyviais tampa atitinkamam laikui – 5 dienoms. Per tą laiką jie savo programas atlieka keliuose skirtinguose Vengrijos miestuose.
Mažeikių krašto kolektyvai „Saulė“ ir „Griaustinis“ šiame renginyje dalyvavo pirmąkart, jiems teko garbė koncertuoti drauge su muzikantais bei šokėjais iš Latvijos, Lenkijos ir Slovakijos.

Prašymas – pailginti programą

Į Vengriją vyko 43 žmonės – šokėjos, orkestro muzikantai ir abiejų kolektyvų vadovai – Ramutė Plonienė bei Kęstutis Dvaržeckis.
Pasak R. Plonienės, „Saulės“ ir „Griaustinio“ festivaliui paruoštoje programoje daugiau pramoginio žanro kūrinių. Kiti kolektyvai atliko jų šalims būdingą muziką bei rodė tradicinius šokius.
Mažeikiškiai dalyvavo trijuose koncertuose, surengtuose Baks ir Čerkosolo miesteliuose.
Ir publika, ir festivalio organizatoriai mažeikiškių programą sutiko labai palankiai. Po pirmojo mūsų rajono atstovų pasirodymo organizatoriai paprašė, kad kituose koncertuose šokėjos ir orkestras, jei tai įmanoma, savo programą pailgintų, atliktų daugiau kūrinių. Abu kolektyvai tokį prašymą laiko komplimentu.

Repetavo ir Sedoje

Kvietimo į Vengrijoje vykstantį tarptautinį festivalį „Saulė“ ir „Griaustinis“ sulaukė praėjusių metų pabaigoje. Nuo tada vadovai ėmė „dėlioti“ programą.
R. Plonienės teigimu, sudėtingiausia pasiruošimo dalis buvo apsispręsti dėl programos žanro.
„Kadangi festivalyje ruošėmės dalyvauti pirmą kartą, nežinojome, kokią muziką, kokius šokius mėgsta tos šalies žiūrovai. Tai pasikliovėme savo nuojauta. Įdėjome šiek tiek kūrinių, turinčių liaudies kūrybos motyvų, įpynėme pramoginį žanrą. Manome, kad rizika pasiteisino – su savo repertuaru neprašovėme pro šalį“, – kalbėjo „Saulės“ studijos vadovė.
Nelengvas kolektyvams buvo ir pasiruošimas. Juolab kad „Griaustinio“ orkestras „gyvena“ Sedoje, „Saulės“ šokėjos – Mažeikiuose. Iš pradžių šokėjos šokių mokėsi pagal muzikos įrašus, o paskui kooperavosi ir važiavo repetuoti į Sedą.

Buvo ir pramogų

Vengrijoje šokėjos, muzikantai bei jų vadovai turėjo ir pramogų. Vyko susipažinimo su kitų šalių atstovais vakarėlis. Vadovams priėmimą surengė Baks miestelio merė. Po koncertų mažeikiškiai mėgavosi maudynėmis terminiuose baseinuose.
Kelionės metu liko laiko ir ekskursijoms po Budapeštą, Šegedą, Krokuvą, žygiui į Zakopanės kalnus, pasiplaukiojimui Dunojumi, apsilankymui atrakcionų parke Lenkijoje…
Pasak „Saulės“ studijos vadovės, norisi, kad vaikai tobulėtų ne tik šokdami, muzikuodami, bet kad iš koncertinių kelionių parsivežtų naudingos, įdomios patirties.
„Noriu padėkoti visiems rėmėjams, kurie pagelbėjo „Saulės“ ir „Griaustinio“ kolektyvams išvykti į šitą kelionę. Be rėmėjų, be mokinių tėvelių palaikymo ir pagalbos vieni mes nieko nepadarytume“, – abiejų kolektyvų vardu padėką išreiškė R. Plonienė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto