Sausio aktueiliai

Audronė MALŪKIENĖ

Baigiasi pirmasis šių metų mėnuo. Aktualijų buvo nemažai, diskusijų ir pareiškimų – taip pat. Tačiau mūsų atminty viskas greitai išgaruoja ir ištirpsta, kaip tas Mažeikius pasiekęs sniegelis. Metams prasidėjus, pagalvojau, kad ilgos kalbos, komentarai – nuobodu. Reikia viską trumpinti. Apibendrinti. Ir interaktyvinti.
Pradėjau rašyti mažus kūrinėlius. Svarsčiau, kaip visa tai pavadinti: mažmįslėmis (mažeikietiškomis mįslėmis),  problemraščiais (problemas atskleidžiančiais eilėraščiais) ar dar kitaip. Apsistojau ties naujadaru – aktueiliai. Šis sudurtinis žodis sujungia dvi prasmes: aktualijų ir eiliavimo.
Būčiau dėkinga, jei jų atsakymus siųstumėte info@santarve.lt Tada suprasčiau, kad pavyko parašyti aktueilius, o ne kokias nors sudėtingas egzistencines eiles.
Pirmasis aktueilis gimė jau sausio 1-ąją. Tą dieną mus pasiekė įvairių naujovių, bet ši, manau, pati nuožmiausia. Ir dėl ŠITO baisaus DALYKO vartojimo, ir dėl reklamos.

Metų kirtis: per galingą šnapso kortą
Smogė ministeriškasis klanas.
Tad geriau triskart suriksiu: „Voldemortas!“
Negu sykį sušnabždėsiu jums: „…“
(KAS?)

Kai Mažeikiuose pagaliau pašalo, bandžiau paėjėti senamiesčio trinkelėmis. Oi, baisu. Oi, pavojinga. Šliaužiau atsargiai, lėtai, o galvoje skambėjo pavojaus varpai:

Kai sninga – nevalo,
kai šąla – nebarsto,
bet nefinansuoja
ramentų nei karsto.

Galvojate, tai – ponas Dievas? Deja.
Ne, ne, tik – Mažeikių…
(KAS?)

Kai atvažiavo Premjeras, kai jis čia pasisukiojo, bet ne visus pamatė, akivaizdžiai išlindo politinės vadybos klaidų. Atrodytų, nieko rimta, atvažiavo, išvažiavo, niekas nepasikeitė. Bet ne taip paprasta. Tas nepaprastumas suaktyvavo tokį klausimą:

Socdemai, Mažeikių socdemai,
kas jus puola kaip „Vanish‘as“ dėmę?
O kai preparatai neveikia,
tai vis koneveikia ir keikia?

Kas šito politinio kurso novatoriai?
Teisingai! Tai – mūsų mieli…
(KAS?)

Kad ir kiek konkuruotų ministerijos, populiariausi išliks mūsų sveikatos prižiūrėtojai. Jie vis ką nors  sugalvoja. Tai mūsų gyvenimo svaigulį reguliuoja, tai jo saldumą, tai eiles (ne poeziją, o pacientų susibūrimą), tai vaistų išdavimo normas. Štai sugalvojo, kad vaistinėse ligoniai bus suskirstyti į veteranus ir naujokus, veteranams – privilegijos ir medikamentų įvairovė, o naujokai – bandomieji triušiai, kuriems liks kas pigiausia. Kaip į visa tai nesureaguoti?

Kaip iš patalo lyg į šventę
Jis pakilo? – Klausimas atviras.
Žmogus taip norėjo gyventi,
Kad pats įveikė ligą ir…
(KĄ?)

Taigi geros visiems kloties. Atspėkite, kas užšifruota aktueiliuose.
Arba rašykite juos patys ir siųskite mums: info@santarve.lt
Lauksiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto