Savaitė

PLUNGĖ
Kovo mėnesį Plungėje, kaip ir visame pasaulyje, minima Frankofonija (prancūzų kalbos ir kultūros paplitimas pasaulyje). Praėjusį savaitgalį Plungės viešosios bibliotekos filiale Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos Plungės skyrius plungiškius ir miesto svečius kvietė į knygos „Prancūzai Lietuvos istorijoje (1009-2009)” pristatymą. Dalyvavo ir pats autorius prancūzas Gilles Dutertre, gyvenantis Vilniuje. Prieš knygos pristatymą atidaryta fotografijos paroda „Prancūzijos rašytojų rankos”.
RIETAVAS
Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje lankėsi ir paskaitą apie korupciją skaitė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai. STT Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas Leonas Barišauskas susitiko su mokytojais ir moksleiviais, Savivaldybės atstovais, meru Antanu Černeckiu, aptarė korupcijos daromą žalą visuomenei, kitus klausimus.
ŠILUTĖ
Nuo balandžio 1 d. Švėkšnos psichiatrijos ligoninė bus prijungta prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės, kuri po reorganizacijos vadinsis Klaipėdos ligonine, o Švėkšnos ligoninė taps vienu iš jos departamentų. Švėkšnos ligoninės finansavimas bus sumažintas 12 proc., numatoma panaikinti ir 13 etatų.
PAGĖGIAI
Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis patvirtintas tikruoju Europos Sąjungos Regionų komiteto nariu. Į šias pareigas pagėgiškį rekomendavo partija „Tvarka ir teisingumas“. Iš viso Regionų komitete Lietuvai atstovauja 9 nariai.
GARGŽDAI
Gargždų kultūros centre vyko tradicinis senųjų gargždiškių susitikimas. Jo organizatoriai – Klaipėdos rajono katalikių moterų draugija – tradiciją rengti tokius susitikimus puoselėja jau šešerius metus. Susitikime nominuoti devyni nesavanaudiškai, nuoširdžiai ir rezultatyviai visuomenės labui pedagogikos, kultūros, medicinos, labdaros srityse plušantys gargždiškiai. Iš viso per šešerius metus yra nominuoti net 54 garbingi gargždiškiai.
MAŽEIKIAI
Kasmet skiriama rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija vertinimo komisijos sprendimu šiais metais atiteko Židikų kultūros centro direktorei Svetlanai Jurgelienei. Šiemet premija bus teikiama tryliktą kartą.
SKUODAS
Praėjusį penktadienį Skuodo dekanate paminėtas tikybos mokymo Lietuvoje 20-metis. Minėjimas-konferencija įvyko Skuodo šviesuolio kanauninko Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje, kurią jis su grupe bendraminčių įkūrė 1918 metais. Pranešimą apie Lietuvos vardo tūkstantmetį bei istorijos paraleles su šiandiena pristatė Telšių vyskupas Jonas Boruta SJ.
TELŠIAI
Žemaitės gimnazijoje surengta metodinė–praktinė konferencija „Kovo 11–oji: prisikėlusi pavasariui Lietuva“. Plenarinio posėdžio metu pranešimus skaitė: G. Vagnorius – Nepriklausomybės akto signataras; V. Valatka – Nepriklausomybės akto signataras; E. Simanaitis – žinomas publicistas, visuomenės ir politikos veikėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto