Savaitgalį Mažeikiuose vyksta „Maisto banko“ akcija

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Penktadienio popietę penkiuose Mažeikių, kaip ir dar 380 Lietuvos prekybos centrų, prasideda nuo 2001 metų šalyje vykstanti, dvi dienas truksianti „Maisto banko“ akcija.

Rinks ir akmeniškiai

Šiemet pirmoji akcijos diena sutampa su Tarptautine kovos su skurdu diena. Kaip akcija vyks Mažeikiuose, pirmadienį, dalyvaujant Klaipėdos regiono padalinio atstovams, tartasi Mažeikių vaikų našlaičių ir senelių globos namuose. Šių namų  direktorė Birutė Vaičkienė informavo, kad Globos namai produktus rinks didžiojoje parduotuvėje „Maxima“ Laisvės gatvėje, Socialinių paslaugų tarnyba – prekybos centre „IKI“ Sedos gatvėje, Raudonasis Kryžius – „Rimi“ prekybos centre, Viekšnių Šv. Jono Krikštytojo parapijos vaikų dienos centras – parduotuvėje „Maxima“ M. Daukšos gatvėje.
Labdaros ir paramos fondo „Prieglobstis“ globojamoms organizacijoms – Naujosios Akmenės vaikų dienos centrui, Moterų krizių centrui, esančiam mūsų rajono Dainorių kaime, ir kitoms socialinėms organizacijoms skirti produktai bus renkami parduotuvėje „IKI“ Skuodo gatvėje.

Aukoti negendančius produktus

Kaip ir kaskart, mažas pajamas gaunančioms šeimoms, socialinių įstaigų ir organizacijų globojamiems vaikams, neįgaliesiems, pagyvenusiems žmonėms prašoma paaukoti ilgai negendančių maisto produktų: kruopų, makaronų, aliejaus, miltų, konservų, sausų sriubų ir kt.
„Maisto banko“ akciją vykdo apie penki šimtai socialinių ne pelno siekiančių organizacijų. Pavasarį šalyje paaukota maisto už 1 milijoną litų, o į kvietimus paaukoti atsiliepė daugiau nei 123 tūkst. žmonių. Oficiali statistika teigia, kad žemiau skurdo ribos gyvena apie 610 tūkst. šalies gyventojų.
„Maisto banko“ akcija penktadienį prasideda 15 ir vyks iki 21 valandos, šeštadienį akcijos savanoriai dosnių žmonių lauks nuo 10 iki 20 valandos.

22 Atsakymai į “Savaitgalį Mažeikiuose vyksta „Maisto banko“ akcija”

 1. Nesvarbu parašė:

  Taip ir as maciau su kokiomis masinomis atvaziuoja pasijimti labdaros o paskui tas labdaras atiduoda givuliams arba givunams

 2. talis parašė:

  Vienas iš galimų variantų-prie Bažnyčių veikiančios šėryklėlės(valgyklėlės).Kaip prieš daugelį metų.Tokioms aukočiau.N42

 3. ubagai, paremkit ubagus! parašė:

  Atsibodo jau visur, kur tik nepasisuksi televizijoj visokiausios akcijos, zyzia ir zyzia kad aukotu zmones, o valdziazmogiai greit persprogs nuo turtu,bet ne su kuo nepasidalys. Patys po 2000algu prisidejo, o pensininkams po 1 lita! GEDA! GEDA! GEDA!

 4. Stasys parašė:

  Esu matęs su kokiomis prabangiomis mašinomis atvažiuoja atsiimti labdaros,patariu,aukokit tiems,kam tikrai to reikia.

 5. Irina parašė:

  Mane nustebino vienos maisto banko savanorės susiraukimas, kad žmonės neša per daug kruopų. Tai ką, kruopos ne maistas? Kai pati neturėsi ko ėst, tai kruopos bus kaip karališki pietūs, surūgele. Gėda man nuo tokių „savanorių“

 6. Stanislovas parašė:

  Biauru žiūrėti, prezidentė su vežimeliu po parduotuvę, atseit tokia gera ir aukoja. Taigi dirbk taip , kad nereikėtų aukoti, esi šalies vadovė.Kur ta kova su korupcija?Neaukoju nes nežinau konkrečiai kam atitenka aukos.

 7. Briuselis parašė:

  Tegu Andriukaitis aukoja, skundėsi neseniai, kad nežino kur dėti 72 000 litų atlyginimą

 8. Jonis parašė:

  Man tai net slykstu pasiziuret kai stovi pries objektyvus Lepse ir agituoja aukot tam maisto bankui va cia tai pasityciojimas is zmoniu ,pati nuvare valstybe iki tokio lygio ir pati dar agituoja kad zmones remtu biednesnius kurie tapo biednesni del jos nesugebejimo vadovaut ,o del to aukot ar ne cia visi teisus ir tie kurie UZ ir tie kurie PRIES ir tai kiekvieno asmeninis reikalas

 9. lina parašė:

  Nebeaukoju niekam,pati vos gala su galu suduriu…jei lieka koks kruopu maiselis,dar bednesniam atiduodu,arba kaimyne uz tai obuoliu duoda.Nereikia ne maisto banko-apsidairykime aplink kiek vargstanciu.

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodel ne is kitu pardutuviu? Maxima,gerai viskas apgalvota?

 11. susimastykit parašė:

  Jus maziau klausykit kas ka sneka ir kokia senoves ismintis byloja situacija tikrai nepavidetina ir duok dieve nei vienam menkiausiam padareliuI to geriau nelinketi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 12. net nesvarbu parašė:

  Koks jusu reikalas kam ir kur aukoja aciu tiems kurie taip pagarbiai elgiasi

 13. Kazys parašė:

  Ši akcija skirta padidinti Maximų, Iki, Rimi pelnams ir aukų rinkėjų sandėliukams. Kas mano kitaip – lai aukoja…

 14. Aha parašė:

  Yra tokia pasaku knyga, zyduku sukurta, liaudyje Biblija vadinama, tai va ten gerai suraityta – „neduok zmogui zuvies, duok meskere“…

 15. BUVO STRAIPSNIS parašė:

  BUVO STRAIPSNIS L.RYTAS.LT , kaip kaimiečiai kiaules šeria suaukotais produktais

 16. Iksius optimistams parašė:

  Kadangi man pačiam asmeniškai prieš dvejus metus buvo pasiūlyta įsigyti gerų būtent per šią akciją suaukotų produktų tik už pusę kainos, aš buvau apšalęs tiesiogine ta žodžio prasme. Ir būtent tai įvyko Mažeikiuose! Niekada nebeaukoju žmonėms per tokias brudnas akcijas, kai produktas eina pe rkelias rankas kažkam (o kam, net neaišku). Gal būčiau irgi optimistiškesnis, jeigu ne tokie įvykiai. Beje, teko su tokiu reiškiniu susidurti ir didmiesčiuose. Kaip ir sakau, pasirenkti senelioką arba skurdžių ir padedi jam tiesiogiai be jokių tokių nesąmoningų akcijų ir tarpininkų.

 17. zinot parašė:

  Kai pats skaiciuoji centus, ieskai nupigintu maisto produktu, o parama paciam nepriklauso- nes gauni keliais litais daugiau uz skurdo riba- tai ir neaukoji.

 18. Tadas parašė:

  Prieš porą metų lankiausi tėviškėje – lankiau artimųjų kapus. Kaip ir pridera sąžiningam žmogui, aplankiau pagyvenusią moterį, kuri prižiūri ir tvarko artimųjų kapus. Besišnekučiuojant kieme, pro vartus įeina nelabai panaši į moterį žmogysta, išpampusiu nuo gėrimo veidu, pamėlynavusiom paakėm ir šašuota nosim. Rankose du „Maksiminiai“ maišai su aliejumi, kruopomis, cukrumi ir dar kažkuo. Viską rodo ir primygtinai prašo iš jos nusipirkti. Atsisakom. Jai išėjus, moteris papasakoja, kad taip po kiemus vaikšto ir pardavinėja maisto produktus dykai gavę „nepasiturintys“. Už gautus pinigus pirmoje eilėje perka patį pigiausią ir stipriausią alų, Aukštaitijoje vadinama „dratu“. Nuo to laiko aš nebeaukoju.

 19. Tokie parašė:

  Iksiai taip ir stengiasi drumsti vandenį tam, kad jis būtų drumzlinas. Jie svarsto taip, kaip darytų patys. Netikiu, kad jis bent vienam seneliui yra ką nors paaukojęs.

 20. Saulė parašė:

  Pati dirbu vienoje iš įstaigų, kuri renkasi produktus ir galiu garantuoti, kad visi produktai pasiekia tuos, kuriems yra renkami ir jie puikiai yra sunaudojami.

 21. Laura parašė:

  o kodėl sakai nepasiekia, iš kur žinai? Mitas čia, aš netikiu. Jei žmonės daro gero, kam jiems šitaip negerai elgtis?

 22. Iksius parašė:

  Tikrai neaukosiu Maisto bankui. Geriausi paaukoti produktai tikslo nepasiekia. Geriau pasirinkti vieną senuką ir šefuoti, o ne aukoti į banką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto