Savaitgalį rajono miestelių ir kaimų žmonės nenuobodžiavo

Turtinga renginių rajono kaimuose buvo praėjusio penktadienio popietė. Šerkšnėnuose įvyko kultūros centro pristatymo visuomenei renginys, Sedos kultūros centre rinkosi Telšių apskrities jaunimo klubai, Židikų seniūnijos gyventojai dalyvavo vakaronėje miestelio kultūros centre. DALYVAUJA NORIAI
Į Šerkšnėnų kultūros centrą susirinkę žmonės žiūrėjo nuotaikingą vietos ir Žemalės saviveiklininkų koncertą. Nuo šiol kultūros centras jungs dviejų buvusių kultūros namų darbą. Laikinai kultūros centro direktorės pareigas einanti, 25 metus kultūrinį darbą dirbanti Birutė Bučiuvienė sakė, kad dirbti ir iki šiol nebuvo, ir ateityje nebus lengva: nuolat susiduriama su finansiniais sunkumais, bet seniūnijos žmonės yra pakankamai energingi ir noriai dalyvauja kultūrinėje veikloje.
Puikiai dirba meno vadovės Genovaitos Jomantienės vadovaujamas moterų ansamblis, dramos būrelio artistai, kuriuos draugėn subūrė B. Bučiuvienė, neseniai šerkšnėniškius pakvietė į premjerą – spektaklį „Sidabrinės skyrybos“, aktyvūs ir Šerkšnėnų vaikai bei jaunimas: netrūksta nei šokėjų, nei dainininkų, nei vaidintojų.

RANKŲ NENULEIDŽIA
Direktorė džiaugėsi, kad visada randa bendrą kalbą su seniūnija, kurios darbuotojai prireikus ateina į pagalbą, patys dalyvauja kultūros centro veikloje. Šerkšnėniškiai stengiasi nepraleisti ir pagal galimybes vienaip ar kitaip pažymėti kalendorines bei valstybines šventes.
Pavasarį Šerkšnėnų kultūros centrą nusiaubė ilgapirščiai: buvo pavogta visa aparatūra. „Bet šerkšnėniškiai taip lengvai nepasiduoda. Jei reiks, dainuosim į telefonus, saviveikla kaime vis tiek išliks“, – juokavo B. Bučiuvienė.
Jungtiniame šerkšnėniškių ir Žemalės saviveiklininkų koncerte skambėjo daug dainų, sutryptas ne vienas šokis, suvaidinta keletas intermedijų, nepamirštos ir šmaikščios reklaminės pauzės. Vėliau dar surengti žaidimai, įvairios pramogos, tad nuobodžiauti neteko niekam.
Koncertą vainikavo Mažeikių savivaldybės kultūros centro folklorinio ansamblio „Sidabrinė gija“ dainos.

RINKOSI APSKRITIES JAUNIMAS
Tranki muzika ir garsūs jaunimo šūksniai bei plojimai penktadienio vakarą sklido iš Sedos kultūros centro salės. Čia vyko Telšių apskrities jaunimo klubų susitikimas, skirtas pasaulinei sveikinimosi dienai „Sveiks, pasauli margs“. Į jį, be sediškių, atvyko seni draugai – Žemaičių Kalvarijos jaunimo klubas „Kartu“, taip pat jaunimas iš Barstyčių, Alsėdžių ir Tirkšlių.
Visi klubai atsivežė iš anksto paruoštą namų darbų programą, nepamiršo ir dovanų vakaro šeimininkams.
Vakaro vedėja Dalia Gontaitė vieną po kito į sceną kvietė klubų atstovus. Šį kartą jaunimas pristatinėjo savo pasirinktas šalis: sediškiai vaidino japonus, alsėdiškiai, persirengę škotais, rovė usnį, Barstyčių jaunimas virto indais, linksmais šokiais susirinkusiuosius sveikino tirkšliškiai, puikiai suvaidinę rusus.
Draugiškas jaunimo klubų susitikimas baigėsi diskoteka.

SEIMO NAREI – DUONOS KEPALAS
Sunkiai tilpo visi norintys į Židikų kultūros centrą. Čia susirinko seniūnijos gyventojai iš Židikų, Ukrinų, Račalių, Lūšės ir Pikelių.
Seniūnė Stanislava Valatkevičienė sakė, kad šiemet į vakaronę sukvietė ne tik žemdirbius, ūkininkus, gražių sodybų savininkus, bet visus seniūnijos žmones. Seniūnijos ūkininkai iš savo derliaus miltų iškepė duonos kepalą ir padovanojo jį vakaronėje dalyvavusiai LR Seimo narei Audronei Pitrėnienei.
Daug dovanų seniūnė išdalino nusipelniusiems seniūnijos žmonėms: pedagogams, medikams, pašto darbuotojams, kultūrinio darbo organizatoriams, žemdirbiams.

DŽIAUGIASI JAUNAIS ŽMONĖMIS
Pagerbti ir vieni seniausių Židikų saviveiklininkų Ieva ir Vytautas Olberkiai. Ieva neseniai parašė Židikų kultūros centro istoriją, o jos vyras Vytautas kultūros srityje sukasi jau 50 metų, jis – vienas pirmųjų kultūros namų direktorių.
„Dėkoju visiems už tai, kad mylit savo kaimą, puošiat savo gyvenamąją aplinką, kartu puošdami ir aplinkinių gyvenimą.
Džiaugiuosi, kad seniūnijoje daug jaunų, perspektyvių žmonių, kurie kuria stiprius savo ūkius. Tikiu, kad ateityje jie bus stiprūs konkurentai seniesiems ūkininkams ir pradės savo pasiekimais lipti jiems ant kulnų“, – teigė S. Valatkevičienė.
Malonią staigmeną – nuotaikingą spektaklį susirinkusiesiems pateikė ukriniškiai. Savo programas tą vakarą parodė bendruomenių atstovai, skambėjo etnografinio ansamblio dainuojamos dainos, akordeonininkų atliekama muzika.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.:
Ukriniškių dovana Židikų žmonėms – linksmas spektaklis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto