Savaitgalį ugniagesiams nuobodžiauti neteko

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Savaitgalį Bendrasis pagalbos centras mažeikiškiams ugniagesiams gelbėtojams perdavė ne vieną pagalbos signalą, tačiau rimčiau padirbėti jiems prireikė tik Židikų seniūnijoje.


Užfiksuoti mažareikšmiai gaisrai 

Pranešimai apie smulkius gaisrus pasipylė penktadienio popietę. Balėnų gyventojai centrą informavo, kad laukuose matyti dūmai. Atvykę vietos ugniagesiai gelbėtojai užgesino degančias ražienas.. 
Apie septynioliktą valandą pareigūnai buvo informuoti, kad Rubikuose dega trys laužai, niekas jų neprižiūri. Ugniagesiai ugnį užgesino per keletą minučių.
Prieš pusę dešimtos vakaro ugniagesių ekipažai vėl skubėjo į tą pačią gyvenvietę – namo Bažnyčios gatvėje vienas kambarys skendėjo dūmuose. Iki atvykstant pareigūnams, gaisrą numalšino patys gyventojai, degė lovos čiužinys, kambario sienos neaprūko.


Incidentai – Židikų seniūnijoje 

Tik prasidėjus sekmadieniui pranešta, kad Židikuose dega vasaros virtuvė. Į iškvietimo vietą išskubėjo keturi ugniagesių ekipažai, tačiau visų jų neprireikė – gaisrą likvidavo židikiškiai ugniagesiai. Ugnis sunaikino Paviliotės kaimo gyventojos V. S. medinę vasaros virtuvę. 
Truputį po trijų valandų ryto toje pat seniūnijoje, tik Kukių kaime užsiliepsnojo automobilis „Renault Laguna“. Kai ugniagesių ekipažas atvyko į vietą, variklio skyrius degė atvira liepsna. Ugnis sutramdyta per keletą minučių, tačiau nuostoliai nemaži – sudegė variklio plastmasinės detalės, žibintai, padanga, prietaisų skydelis, įtrūko priekinis stiklas.


Radinys didelio pavojaus nekėlė 

Sekmadienio popietę visų specialiųjų tarnybų – medikų, policijos ir ugniagesių gelbėtojų ekipažai skubėjo į Pikelius – iš šios gyvenvietės pranešta, kad vieno namo kieme aptiktas sprogmuo. 
Pareigūnus pasitikęs pikeliškis informavo grybaudamas vietos miške aptikęs granatą ir kartu su grybais parsinešęs namo. Pareigūnus nustebino tai, kad pavojingą radinį jis laikė apie parą namuose, jį tyrinėjo ir tik po to iškvietė pareigūnus.
Atvykę išminuotojai nustatė, jog tai Antrojo pasaulinio karo laikų rankinė granata F-1. Jos sprogdiklis jau buvo surūdijęs, pavojų ji būtų kėlusi tik įmesta į laužą. Tačiau kariškiai dar kartą įspėja – tokių radinių jokiu būdu negalima liesti, o iš karto kviesti specialiąsias tarnybas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto