Savanoriška tarnyba, šeima ir darbas mažeikiškiui – labai susiję

Gražvydas Nausėda (pirmas iš kairės) su savo bendražygiais. Nuotrauka iš asmeninio albumo

Mažeikiškis Gražvydas Nausėda Krašto apsaugos savanorių pajėgoms (KASP) atidavė jau aštuoniolika gyvenimo metų.
Kitąmet keturiasdešimtmetį minėsiantis vyriškis sako, kad savanoriavimas yra jo gyvenimo būdas. Juo karys savanoris užkrėtė ir tris savo brolius.
Tarnyba savanorių gretose vyriškiui padovanojo ir gyvenimo draugę.

Vadovybės įvertintas

Šiuo metu seržanto laipsnį turintis G. Nausėda yra KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės Mažeikių 603-iosios pėstininkų kuopos antrojo pėstininkų būrio pirmojo skyriaus vadas – vadovauja aštuoniems savanoriams.
Nuo 1998 metų ketverius metus iš eilės Gražvydui pareikštos KASP pajėgų, rinktinės vadų padėkos, tokios padėkos karys savanoris nusipelnė ir 2005 bei 2011 metais.
Mažeikiškis tris kartus apdovanotas Lietuvos kariuomenės KASP medaliu „Už pavyzdingą kario savanorio tarnybą“.
G. Nausėda savanoriauti pradėjo būdamas 21-erių. Per tarnybos metus daugelį kartų keitėsi savanorio statusas, jis lankė daug kursų, mokymų, yra baigęs paramedikų kursus, tad gali kolegoms suteikti būtinąją medicinos pagalbą. Savanoris yra buvęs ir žvalgu: tai labai svarbios pareigos, vyksta stipri atranka, tad ne kiekvienas juo gali tapti.

Apie padėkas – kukliai

Kai Gražvydas atėjo į Mažeikių savanorių kuopą, ji tik kūrėsi, tad vyko didelis jaunuolių verbavimas į ją.

Plačiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje.

15 Atsakymų į “Savanoriška tarnyba, šeima ir darbas mažeikiškiui – labai susiję”

 1. xxx parašė:

  paskutinio iš dešnes kyčka žuvis:-D

 2. ale parašė:

  reikejo sudeti visus pijokus,kaip kadaise kuopa turejo pijoka kuopos vada Stanislova Jonaiti:-D

 3. aha parašė:

  vyrai savanoriai, iš tiesų pasakykit, kiek ir už ką jūs gaunat? Ar tai priklauso nuo pratybų skaičiaus, ar yra kokia stavkė – esi savanoris ir gauni. Čia ne iš pavydo, o noro tiesiog žinoti. Ačiū

 4. Arūns parašė:

  Su kareivelės vėsks tvarkuo.niėr bloga kad anėj yr.Tik tokėj epiteta ka „šaunuoliai“ nelaba tink.Užtenk kokiam šūdmaičiou iš štaba doutė kuoki isakėma iįr tėij šaunuole tamp eilinės mazguotės.Nuorėt pasakytė kad vyrs,asmenybė ir šaunuolis jei anam kažkuoks menkysta su dydesnes antpečias lėip posė dėinuos žygioutė po aikštė ir tas sukondės duntis vykda ?sakysėt čia „vyriškumo mokykla“?Nė velnė,tai zombiu cechs..

 5. Jo to Giedriui parašė:

  O gal butu galima suzinot to simbolinio atlyginimo dydi kuri gauna tas savanoris ,kuris turi tarnaut is idejos ,nes juk Savanoris?O jeigu tarnaujat uz atlyginima tai nors iskaba pasikeiskit ,o tai dabar tai tik darbas ,kaip ir vairuotojo,gydytojo ir kitu o zodziu zaismas siuo atveju nieko nereiskia ,autobuso vairuotojas ne ka maziau reiksmingas negu ……O kodel taip sneku ?Todel kad sneku apie dalyka apie kuri suvokiu ir tarnaves ko gero biski daugiau uz Tamsta ir rimciau taip kad Ponai savanoryste tai kai zmones is idejos be atlygio …..o pavydet cia nera ko kiekvienas renkasi savo kelia arba kas ka mokinosi..

 6. Arūnas parašė:

  čia kažkas bando užmest, kad savanoriai tipo geria. Gal taip ir buvo prieš dešimt metų, Dabar apie tai nė negalvojam, mokymai, pratybos būna tokie, kad apie tai nė pagalvoti nėra kada. Pamirškit tai

 7. Irmantas parašė:

  paskutinis komentaras kalba tipišku lietuvišku pavydu: jei aš negaliu, tai bent sudirbsiu. Prie ko čia automobiliai – tik vagys ir aferistai juos greitai uždirba. Laipsnis – kas jau labai paprastiems žmonėms, ne karininkams juos dalija? Į padugnę labiau panašus esi tu pats, komentatoriau.

 8. Apie Nauseda parašė:

  Kas tas Nauseda,alchaso gabalas geriantis su visom padugnem,durniukui numete laipsni,reik pasigirt per santarve,per tiek metu tiek teužtarnavai,kodel Mažylis išejo i pencija dirba regitroje ir vargo nemato ir nepuola girtis ka užtarnavo,o čia padugne truputi pakilo laižydamas vadams geras vietas reikia pasireklamuot,ka tu užsidirbai sažininguoli,net auto normalios nesugebi nusipirkt,geriau eitum dirbt normalu gera darba dirbt del šeimos,negu nesamonem užsiimt,jai tiek esi geras tai valstybei,kodel per tiek metu tik toki laipsni tau tedave,kiti jau pencijas išejo tiek atitarnave su kapitono laipsniais,o todel,kad gimei šliaužot toks ir liksi,o vadai iš tokiu durniu ir gyvena…

 9. Andrens parašė:

  Nu a belakat kaip anksciau?? :)

 10. tikri vyrai parašė:

  saunuoliI,kad tik daugiau tokiu !

 11. Saulius parašė:

  ooo nusipirk laikraštį, ten jie pavardėmis surašyti. Gal pasidžiaugsi? Ir dar kurį prisiminsi.

 12. ooo parašė:

  ir Šarūną matau ir Frogį, pamiršot mane? Tikrai man buvot savanoriai.

 13. Giedrius to jo parašė:

  Negi manai, kad jie labai daug gauna? Tai ko visi, neturintys pajamų, ten nepuola? Atlygis jiems – tik simboliškas. Eik ir padalyvauk savanorių gretose, ereli. Laukiam tavęs.

 14. Jo parašė:

  Pala ,savanoris tai zmogus dirbantis,tarnaujantis is idejos ,be atlygio ,o tai kaip cia gaunasi kad Lt savanoriai tarnauja uz alga?Gal laikas pavadinima keist ponuliai

 15. Vardas (privalomas) parašė:

  Mūsų šaunuolis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto