Savivaldybėms – raginimas dėl socialinio būsto plėtros

Nuotr. iš socmin.lrv.lt

Savivaldybės raginamos greičiau pasirūpinti 11 tūkst. šeimų ir asmenų, kurie laukia socialinio būsto.

Daugiausiai – Klaipėdoje ir Mažeikiuose

2017 metais daugiausia socialinių būstų įsigijo Klaipėdos miesto savivaldybė (28 būstus), Mažeikių – 26, Alytaus miesto – 25, Trakų raj. – 16, kitos savivaldybės įsigijo jų mažiau. 28 savivaldybės neįsigijo nė vieno socialinio būsto, nors Lietuvoje yra per 11 tūkst. asmenų ir šeimų, laukiančiųjų socialinio būsto.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos surinktais duomenimis, pernai 468 savivaldybės būstai buvo parduoti juose gyvenusiems žmonėms (įskaitant ir pagalbinio ūkio paskirties pastatus) ir gauta per 5,15 mln. eurų.
Iš šių lėšų savivaldybės panaudojo beveik 3,67 mln. eurų, įsigydamos socialinius būstus bei vykdydamos savivaldybės nuosavybės teise valdomų pastatų rekonstrukciją ir pritaikydamos juos socialiniams būstams. Taip pat dauguma jų lėšomis už parduotus savivaldybės būstus prisidėjo prie Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, vykdydamos priemonę „Socialinio būsto fondo plėtra“.

Planuoja panaudoti beveik 12 mln. eurų

Šiuo metu socialinio būsto nuomos savivaldybių sąrašuose laukia daugiau kaip 11 tūkst. asmenų arba šeimų.
Socialinio būsto plėtrai savivaldybės planuoja panaudoti 11,7 mln. eurų, kurie likę nepanaudoti už parduotus savivaldybės būstus (įskaitant ir pagalbinio ūkio paskirties pastatus) ir papildomai skirti iš savivaldybių biudžetų.
Atsižvelgiant į didelį socialinių būstų poreikį ir į tai, kad nekilnojamojo turto kainos nuolat auga, o asmenų ir šeimų, laukiančiųjų socialinio būsto, skaičius nemažėja, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ragina savivaldybes kuo skubiau plėsti socialinio būsto fondą: aktyviau organizuoti būstų pirkimus, taip pat rekonstruoti savivaldybės nuosavybės teise valdomus pastatus, kad kuo daugiau laukiančiųjų būtų aprūpinti socialiniais būstais.
2018 m. balandžio mėn. duomenimis, iš viso savivaldybių socialinio būsto fondą sudaro 11 107 socialiniai būstai.
Parengta pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto