Savivaldybės biudžetas patvirtintas tik Tarybos daugumos balsais

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybės taryba patvirtino šių metų biudžetą. Jo pajamos didesnės nei ankstesniais metais, tačiau numatytoms programoms vykdyti trūksta daugiau nei trijų milijonų eurų. Taip pat biudžete 4,6 mln. lėšų mažiau, nei planavo patys asignavimo valdytojai, tačiau lėšų pakako teisės aktais, normatyvais numatytiems asignavimams patvirtinti.
Vis tik už biudžeto projektą balsavo tik Tarybos dauguma, jo nepalaikė opozicija: vienas Tarybos narys balsavo prieš, septyni susilaikė.

Poreikis buvo didesnis

Šių metų savivaldybės biudžeto apimtis: pajamos – beveik 79,6 mln. eurų, iš jų 2, 6 mln. eurų – metų pradžios lėšų likutis ir 80,2 mln. eurų asignavimų (skirtumą sudaro skolintos lėšos).
Pagrindiniai finansavimo šaltiniai – gyventojų pajamų mokestis ir dotacijos.
Kalbėdama apie asignavimus Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė teigė, kad pagal jų valdytojų pateiktas sąmatas lėšų poreikis buvo daugiau kaip 81 mln. eurų, vėliau dar gauta papildomų prašymų, tačiau patenkinti tik tie, kurie atitiko teisės aktus, o ne norus.
Šiemet asignavimų valdytojams skirta apie 4,6 mln. eurų mažiau, nei jie planavo, ir šiek tiek per 3 mln. eurų mažiau, nei reikėtų programoms vykdyti.
Finansų skyriaus vedėja pasidžiaugė, kad vis tik pastaraisiais metais biudžetininkų situacija gerėja. Tvirtinant biudžetą nebereikia mažinti darbo užmokesčio fondo, į jį įtraukiamos visos išlaidos, apskaičiuotos pagal normatyvus, mažiau tvirtinama biudžeto subalansavimo priemonių.

Opozicija biudžetui nepritarė

Tvirtinant biudžeto projektą, klausimų kilo tik opozicijos atstovams. Jai atstovaujantys septyni Tarybos nariai balsuojant susilaikė, vienas balsavo prieš.
„Projekto sprendimas neišdiskutuotas, viską sudėliojo tik Tarybos dauguma, pažeistas Tarybos veiklos reglamentas. Opozicija prie šio biudžeto projekto neprisidėjo“, – balsavimo „prieš“ motyvus vardijo Virginijus Sungaila.
Paulius Auryla pagyrė Tarybos daugumą, kad biudžete atsirado lėšų bendruomenių idėjoms. Tačiau taip pat pastebėjo, kad opoziciją nuvylė kai kurie jo sudarymo dalykai.
Tarybos nario teigimu, pritrūko skaidrumo, aiškumo, klausimų kyla ir dėl kai kurioms įmonėms skiriamo išskirtinio dėmesio ir paslėptos paramos, kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto