Savivaldybės meras: visi ligoninės skyriai turi būti išsaugoti

Rajono gyventojų, vietos savivaldos ir politikų nuomonė sutampa – visi Regioninės Mažeikių ligoninės skyriai turi išlikti. Nuotr. iš Regioninės Mažeikių ligoninės archyvo

Pastaruoju metu Mažeikių rajono politikai, nepriklausomai nuo partiškumo, dirba kartu dėl vieno tikslo – siekia, kad būtų išsaugoti visi Regioninės Mažeikių ligoninės skyriai.
Gydymo įstaigos steigėja – Mažeikių rajono savivaldybė – inicijavo ne vieną susitikimą dėl ligoninės likimo ir tvirtai laikosi savo pozicijos, kad visos paslaugos ir toliau privalo būti teikiamos rajono gyventojams. Tai akcentavo Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius.

Dedamos maksimalios pastangos

Savivaldybės meras V. Macevičius pabrėžia: dedamos visos pastangos, kad ligoninėje būtų išsaugotos visos teikiamos paslaugos. Nuotr. iš Mazeikiai.lt archyvo

Asmens sveikatos priežiūros reformos klausimus Savivaldybė ne kartą gvildeno su Valstybinės ligonių kasos, Šiaulių teritorinės ligonių kasos atstovais, Sveikatos apsaugos ministerija. Jie taip pat aptarti ir susitikimuose su Telšių regiono savivaldybių merais, Lietuvos savivaldybių asociacijoje. Sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė, kalbėdamasi su V. Macevičiumi, patikino, kad Savivaldybė, kaip ligoninės steigėja, pati gali priimti sprendimus dėl skyrių išsaugojimo.
„Mūsų pozicija yra labai aiški – visos Regioninėje Mažeikių ligoninėje teikiamos paslaugos turi būti išsaugotos, kad rajono gyventojai jas gautų laiku ir tinkamas. Taip pat papildomai turėtų būti teikiamos dienos paslaugos – dienos chirurgijos, dienos stacionaro, stebėjimo ir kitos ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos ir konsultacijų skyriaus paslaugos, – kalbėjo V. Macevičius. – Šiuo metu ligoninė susitelkusi į COVID-19 liga sergančiųjų gydymą. COVID-19 infekcijos poskyris išplėstas. Atsiradus sergančiųjų šia liga skyriuose, susirgus kai kuriems medikams, sustabdytos planinės (didžiosios) bei dienos chirurgijos operacijos. Tai laikini gydymo įstaigos veiklos sutrikimai. Rajono gyventojai ir toliau gali tikėtis kokybiškų paslaugų, nežiūrint į tai, kad koronavirusas pakeitė jų teikimo sąlygas. Pagerėjus pandeminei situacijai, visa gydymo įstaigos veikla bus vėl atnaujinta, pagal galimybes plečiama.“

Rezoliucija – tinkamiausiu metu

Savivaldybė parengė rezoliuciją, kurioje išdėstytas jos, kaip ligoninės steigėjos, požiūris ir pozicija. Savivaldybės tarybos komitetai šiam dokumentui pritarė.
Spalio 29 d. rezoliucija teikiama tvirtinti Savivaldybės tarybos posėdyje. Po patvirtinimo ji bus įteikta Seimui, Vyriausybei, Sveikatos apsaugos ministerijai.
Meras sako, kad ši rezoliucija būtų priimta pačiu tinkamiausiu metu: „Rezoliucija tikrai nėra pavėluota, nes įstatymo projektai Seime dar neužregistruoti, taigi dabar tam yra pats laikas – nei per anksti, nei per vėlai.“
Taip pat iki gruodžio 10 d. visos šalies savivaldybės Sveikatos apsaugos ministerijai turi pateikti savo matymus apie jų rajonuose esančias ligonines: kokias paslaugas planuojama teikti ir kokios tam yra reikalingos lėšos.

Visų dėmesys sutelktas į vieną tikslą

Rajono politikų nuomonės ir žingsniai dėl ligoninės skyrių išsaugojimo sutampa. Ginant Regioninės Mažeikių ligoninės poziciją, vyksta nuoseklios derybos, kurios keičia ir Sveikatos apsaugos ministerijos nuostatas.
Savivaldybė dėkoja aktyviems rajono gyventojams, kurie savo parašais išreiškė nuomonę, kad visos gydymo paslaugos ir toliau būtų teikiamos rajone.
Tiek gyventojų, tiek politikų, tiek vietos savivaldos tikslas vienas – siekiama, kad, vykdant asmens sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką, nenukentėtų rajono gyventojams teikiamų sveikatos priežiūros ir gydymo paslaugų kokybė bei prieinamumas, būtų tariamasi, įsiklausoma į argumentus, siūlymus ir prašymus.
„Žiūrint į ateitį, mes matome tik viena – visos paslaugos turi likti rajone, būtina užtikrinti jų teikimą. Dar vienas svarbus akcentas – nereikėtų kelti sumaišties ir vieniems kitų be reikalo gąsdinti. Niekas nieko neuždarinėja, neiškelia“, – pažymi V. Macevičius.
Sut. MS-41

One Reply to “Savivaldybės meras: visi ligoninės skyriai turi būti išsaugoti”

  1. Nieko naujo parašė:

    LR Konstitucijos 53 straipsnis tai skelbia,o kiti įstatymai ,pvzd.Savivaldos reglamentuoja efektyvias ,kuo arčiau žmogaus sveikatos priežiūros paslaugas.Tad nieko naujo mūsų kaimelyje.Tik reikia išmokti apginti viešus interesus,bendruomeninius.Čia sudėtingiau nei asmeninius ar giminaičių ,draugų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto