Savivaldybės struktūroje atsirado ir policija

Viešąją tvarką Mažeikių rajone policijos pareigūnams padeda palaikyti Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir civilinės saugos skyriuje pradėję dirbti du vyriausieji specialistai. Sigito STRAZDAUKSO nuotr.

Viešąją tvarką Mažeikių rajone policijos pareigūnams padeda palaikyti Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir civilinės saugos skyriuje pradėję dirbti du vyriausieji specialistai. Jie prižiūri, kaip laikomasi Savivaldybės tarybos patvirtintų Viešosios tvarkos taisyklių.

Du nauji etatai

Pirmasis gegužės viduryje Viešosios tvarkos ir civilinės saugos skyriuje pradėjo dirbti vyriausiasis specialistas Tomas Gulbinas, birželio pabaigoje prie jo prisijungė kolega Irmantas Ostrauskas. Liaudiškai šių specialistų pareigos vadinamos Savivaldybės policija.
Savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėja Aleksandra Lukošaitienė pasakojo, kad, paskelbus konkursą šioms pareigoms užimti, T. Gulbinas buvo priimtas be konkurso: Savivaldybės administraciją pasiekė Valstybės tarnybos departamento raštas, kuriame nurodyta, kad vieną iš šių etatų užimti iš valstybės tarnautojo rezervo bus atsiųstas specialistas.
„Pagal galiojančius įstatymus, jeigu rezerve yra žmogus, kuris gali susigrąžinti valstybės tarnautojo statusą, mes turim jį priimti. Be to, Tomas Gulbinas atitiko visus šiai pareigybei keltus reikalavimus“, – teigė A. Lukošaitienė.
Iš Skuodo kilusio T. Gulbino paskutinė darbovietė buvo Nacionalinė žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos: čia jis dirbo vyriausiuoju specialistu. Dar prieš tai septynerius metus jis dirbo Skuodo rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimų skyriaus viršininku.

Buvo keturiolika pretendentų

Mažeikiuose gimęs ir augęs I. Ostrauskas buvo priimtas konkurso būdu. Į šią vietą buvo gauta dvidešimt prašymų, konkurse dalyvavo 14 pretendentų.
„Tiek daug norinčių buvo todėl, kad keliami reikalavimai nebuvo dideli: nebuvo atsižvelgiama į darbo stažą, reikėjo tik aukštojo universitetinio išsilavinimo. Konkursas vyko įprastai: testas ir pokalbis. Irmantas Ostrauskas surinko daugiausiai taškų“, – sakė A. Lukošaitienė.
Prieš tai I. Ostrauskas dvejus metus dirbo Šiaulių regiono pataisos inspekcijos Mažeikių skyriaus Nuteistųjų asmenų priežiūros ir reintegravimo į visuomenę skyriaus inspektoriumi. Jis yra Vilniaus pedagoginio universiteto bakalauras, šiuo metu Vilniaus universitete neakivaizdžiai studijuoja teisę, siekia magistro diplomo.

Jau skirtos nuobaudos

T. Gulbinas pasakojo, kad jų pareiga prižiūrėti, kaip laikomasi dešimties Savivaldybės tarybos priimtų Viešosios tvarkos taisyklių: už jų pažeidimą ar nesilaikymą pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą specialistai gali taikyti administracinę atsakomybę.
Prižiūrintys viešąją tvarką specialistai turi teisę skirti nuobaudas už viešosios rimties trikdymą, alkoholinių gėrimų gėrimą ir neblaivių asmenų pasirodymą viešose vietose, rūkymą neleistinose vietose, miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros, gyvūnų laikymo taisyklių ir kitus pažeidimus. Be to, jie rūpinasi vietine rinkliava už leidimą įrengti išorinę reklamą savivaldybės teritorijoje.
T. Gulbinas džiaugėsi, kad per savo neilgą darbo naujose pareigose laikotarpį jau pavyko nemažai nuveikti: Viešosios tvarkos ir civilinės saugos skyriuje išnagrinėta 12 skundų, šešiems asmenims pritaikyta administracinė atsakomybė. Už lengvų alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje  skirti du įspėjimai, už gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių pažeidimą paskirtos 10 ir 50 litų baudos, o už viešosios rimties trikdymą – 20 litų bauda. Vieno pažeidimo protokolas perduotas nagrinėti Mažeikių rajono savivaldybės tarybos administracinei komisijai.
Vadovaujantis Administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatomis, pažeidėjams, sutikus per dešimt darbo dienų sumokėti baudą, už pirmą kartą padarytus pažeidimus yra skiriama pusė numatytos minimalios baudos.

Turės skiriamuosius ženklus

T. Gulbinas pastebėjo, kad mažeikiškiai dar nežino, jog prie Savivaldybės yra įsteigti tokie etatai.
„Ir šiandien dėl gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimo mažeikiškiai kreipėsi į policiją, kuri žmones atsiuntė pas mus“, – kalbėjo vyriausiasis specialistas.
Naujieji, už viešosios tvarkos palaikymą atsakingi valstybės tarnautojai važinėja tarnybiniu automobiliu su įrengtais oranžiniais švyturėliais, artimiausiu metu bus pasiūta tarnybinė uniforma:  mėlynos spalvos kostiumai ir kepurės su Mažeikių rajono savivaldybės herbu. Pagal galiojančius teisės aktus, savigynai jie turi teisę panaudoti specialiąsias priemones.
Apie viešosios tvarkos pažeidimus rajone galima informuoti telefonais:  vietos – 95 328, mobilieji: . 8 640 486 49 arba 8 640 48 650.
Ateityje prie šios tarnybos planuojama įsteigti ir keturženklį nemokamą telefoną.

10 Atsakymų į “Savivaldybės struktūroje atsirado ir policija”

 1. taspac parašė:

  Piemenys vedžiojasi kovinius ginklus už pavadėlių (pitbulius, staforšyrus ir kitus kovinius žvėris) ir jaučiasi nebaudžiami, nes Savivaldybių policininkai sugeba tik baudeles už ne vietoje pastatytą mašinėlę paimti.

 2. antanas parašė:

  Kodel iki siol nekontroluojate kaip ira statomos masinos ant zalios vejos ipac vakarais

 3. Jurgita parašė:

  Na jo neturi valstybe kur lesu svaistyti ….tai ka policija nesusitvarko:))) …..o kad Lietuva,, svogeriu,, salis seniai aisku…

 4. jonas parašė:

  dar tinginiu lietuvoi mazai kuriuos islaikom kurie nieko nedaro nes nemoka daryti uztad ir renkasi policininku profesijas, nes vaikysteje budavo skriaudzemi

 5. žinau parašė:

  Na va,Talidas Ostrauskis pasistengė rasti savo broliui Irmantui darbą…

 6. Dona parašė:

  Tai gal užsuks ir į melioratorių parkelį, nes ten, oi kaip reikia…..ten ir mažyliai žaidžia ir šunys be antsnukių vedžiojami ir paaugliai su alaus buteliais ir visokio plauko girtuoklėliai renkasi…. Vienu žodžiu tikra demokratija, tik niekada nematyti patruliuojančio policininko.. :(
  Tai gal nors šie vyrai retkarčiais apsilankys, nes tikrai gaila niokiojamų brangių įrenginių :(

 7. Zosei parašė:

  Duokit vyrams laiko.o jei jums mazai ,tai bukit pilietiska ir juos informuokit apie pazeidimus,tada daugiau surinks.

 8. Zosė parašė:

  Oho! Net 80 Lt. baudų surinko!!!! O įdomu kiek kainuos mokesčių mokėtojams šios tarnybos išlaikymas (atlyginimai, transporto išlaidos…)?

 9. Antanas parašė:

  kaimynai didelį šunį laiko labai mažam voljere..beveik visai neišveda jo palakstyt..šuo veislinis….vienu žodžiu kaimynai tik kankina šunelį….gaila vargšelio….bet rašyt adresą , kaip tikras lietuvis, nedrystu…va taip…paskui dar be langų galiu likt….o ir šie du vyrukai vargu ar galės padėti..nebent perspės ir kas iš to????? o tikius šuns šeimininkus aš labai griežtai bausčiau..nemoki augint gyvūno, tai neaugink jo….o dabar jau geri porą metų matau kenčiantį gyvūnėlį…

 10. Gera žinia, bet... parašė:

  Puiku, tokių etatų mūsų mieste reikia, tik, žinoma, svarbu, kad būtų dirbama atsakingai, reaguojama operatyviai. O šitie tarnautojai turbūt dirbs 8-17 valandomis? Jei taip, tai nekas, nes didieji v iešosios tvarkos pažeidimai, rimties laikas, gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimai vykdomi rytais ir vakarais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto