Savivaldybės Taryba – jau kadencijos pusiaukelėje

Iškilmingas pirmasis šios kadencijos Tarybos posėdis vyko prieš porą metų balandžio 14 d. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Savivaldybės Tarybos nariai jau nuėjo pusę šios ketverius metus truksiančios kadencijos kelio.
Nuo kadencijos pradžios sušaukti 29 Tarybos posėdžiai, priimta 830 sprendimų. Politikai pasidžiaugė, kad pavyko išvengti didelių nesutarimų, politinių perversmų, interpeliacijų. Tačiau anot kai kurių politikų, visa tai užgožia nepadaryti darbai, o labiausiai – stringantys investiciniai projektai.

 

Pasikeitimai – ne priverstiniai

Mūsų rajono gyventojams atstovauja 27 Tarybos nariai. Į valdančiąją koaliciją susijungę aštuonis mandatus turintys socialdemokratai, po keturis – valstiečių liaudininkų ir „tvarkiečių“ bei du „darbiečiai“.  
Taryboje dirba 4 frakcijos: socialdemokratų, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos, partijos Tvarka ir teisingumas, konservatorių. Šeši politikai nepriklauso frakcijoms.
Praėjusiųjų metų liepos mėnesio pabaigoje susiformavo Savivaldybės tarybos mažuma (opozicija), kuriai vadovauja Alvydas Balčiūnas. Koalicijos „Kitaip“ atstovas Tarybos nariu tapo iš jos pasitraukus Rosvaldui Gorbačiovui.
Praėjusiais metais į Tarybos darbą įsiliejo dar du nauji politikai. Kai mero pavaduotojas Kęstutis  Bartkevičius buvo išrinktas į Seimą, jo vietą užėmė Tarybos narė „tvarkietė“ Sigutė Bernotienė, o pastarosios – Vytautas Visminas.
Arvydui Šemetai laimėjus konkursą eiti Savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Mažeikių autobuso parkas“ direktoriaus pareigas, jį Taryboje pagal rinkimų sąrašą pakeitė Virginija Eidimtienė.
Savivaldybės meras Antanas Tenys „Santarvei“ pasidžiaugė, kad kadencijai įpusėjus Taryboje pavyko išvengti skandalų, viešų politinių intrigų, pareiškimų, interpeliacijų, nes tokie dalykai tik trikdytų normalų darbą.
Apie tai, kaip pasikeitė Tarybos darbas ir ko vietos politikams, jų pačių požiūriu, dar trūksta,   skaitykite šeštadienio „Santarvėje“. 

15 Atsakymų į “Savivaldybės Taryba – jau kadencijos pusiaukelėje”

 1. to to D parašė:

  tikrai labai pasimatė garbingas šiurio poelgis-prisidėjo vyras parašų, prisirašė. Tik va, kažkodėl užkliuvo tie jo raštai seimo kontrolieriui. O kai reikia už savo poelgį atsakyti, kažko noro nebėr. Drąsus vyras, ką ir bepridursi :)

 2. tu Šideikienei parašė:

  VTEK – as pasirodo daug gudresnis ir tolerantiškesnis,negu tu Šideikiene.Norėjai kraujo,gavai atsakymą ir būk laiminga,nes nugalėjo tiesa,o ne tavo sukurpti paistalai apie kažkokį sušikt ą langą.

 3. to D parašė:

  2012 m. sužinojau kiek pagiežos gali turėti Tarybos narys ir kiek gali jis būti negarbingas dėl savo garbėtroškumo. Pamačiau, kad tas kuris šaukia dažniausiai nieko nedirba ir apie nieką nenusimano.

 4. Daiva Šideikienė parašė:

  Šiandien gavau atsakymą iš VTEK-o dėl Mažeikių raj. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo S.Šiurio .
  Niekada nekilo jokių abejonių apie tai,kad VTEK-as visais įmanomais būdais stengsis išsukti šį valstybės tarnautoją, tačiau labai keistai atrodo, kad tyrimas buvo nutrauktas ir sprendimas nebuvo priimtas vien dėl ,,sveikatos būklės“ ,t.y. negali dalyvauti Komisijos posėdžiuose ir pateikti savo paaiškinimus. Iki kokio absurdo nusiritome?
  Tad kyla klausimas: ar tokios sveikatos būklės administracijos direktoriaus pavaduotojas S.Šiurys gali toliau eiti savo pareigas, nes jas atliekant vyksta įvairūs posėdžiai, kuriuose reikia pateikti paaiškinimus ?
  Šis valstybės tarnautojas priima atitinkamus sprendimus , tad esant tokiai sveikatos būklei , kai negali pateikti net savo paaiškinimų , kyla grėsmė visuomenei dėl jo priimamų sprendimų, kitaip sakant , padarys ką nors Saulius ŠIURYS ir negalės paaiškinti ,kodėl taip padarė.

 5. Daiva Šideikienė parašė:

  Tarybos kadencijos pusiaukelėje sužinojau kokią informaciją viešai galima skleisti be jokių teisinių pasekmių. 2012 m. rudenį, įvairiose Mažeikių raj.savivaldybės vietose buvo pastatyta KONSERVATORIŲ PARTIJOS politinė mobili reklama, kuri skelbė: ,,Norėdami gauti darbo vietą Mažeikių savivaldybėje ir jos organizacijose, turėtumėte reikiamiems asmenims sumokėti nuo 2000 iki 8000 Lt, arba atiduoti kelias pirmąsias algas. KYŠIS 2500Lt *. Taip ar ne ?‘‘
  Galima manyti, kad tuo metu, viešoje erdvėje Konservatorių partijos politinė mobili reklama skelbė TIESĄ – ,, Taip ar ne?‘‘, nes Mažeikių raj. savivaldybės institucijų vadovai A.Tenys ir B.Kryžius dėl Konservatorių partijos politinės reklamos turinio nesikreipė į jokias institucijas , o tai parodo, kiek esame „,pariedėję‘‘ demokratijos ir žodžio laisvės keliu.

 6. Daiva Šideikienė parašė:

  Antrais kadencijos metais sužinojau, kad su ,, buvusiais KOMUNISTAIS‘‘ reikia kalbėti atsakingai (,, viena partija – viena tiesa‘‘) , nes kitaip galima turėti ir teisinių pasekmių. Viename Tarybos posėdyje, visuomeniniam mero patarėjui V.P.Ostrauskiui pristačius tarybos sprendimo projektą ,, Kūno kultūros ir sporto vystymo koncepsija‘, pareiškiau: ,, šis visuomeninis mero patarėjas jau pirko autobusus be
  akumuliatorių, todėl ir šia koncepsija nelabai galiu tikėti, kad ji realiai bus įgyvendinta‘‘
  Netrukus mero patarėjas V.P.Ostrauskis, kuris 2011 m. neteisėtai buvo paskirtas savivaldybės kontroliuojamos įmonės UAB ,,Mažeikių autobusų parkas‘‘ valdybos pirmininku, kreipėsi į Etikos komisiją dėl Tarybos narės viešai išsakytos nuomonės. Etikos komisijos nariai vienbalsiai pripažino, kad Tarybos narė D. Šideikienė paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją, susijusią su sporto tarybos pirmininku ir visuomeniniu mero patarėju V. P. Ostrauskiu. Tuo metu, politikų nuoskaudas ir pretenzijas analizavęs KONSERVATORIŲ PARTIJOS ir Etikos komisijos pirmininkas Sigitas Kaktys nesusilaikė nuo moralo bei priminė, kad neatsakingas kalbėjimas gali turėti ir teisinių pasekmių.

 7. Jonas parašė:

  Meras sako, kad škandalų tarybos viduje išvengta. Aišku kaip kils škandalai kai visi tarybos nariai turi šiltas vietas ir bijo paprieštarauti, užkulisiuose susitaria kaip balsuos už vieną ar kitą projektą taip ir prabalsuoja. Dauguma gerieji socialdemokratai, kurie ,,Žmonėms nori tik gero“. Mere, čia ne džiaugtis tarybos darbu reikia, o atsirišti akis ir pamatyti visus juodus darbeliu.

 8. šlovė parašė:

  Tegyvuoja viena šlovingoji partija ir taryba, kurios dauguma ir yra šios šlovingosios partijos vaikai. Ura!

 9. gorila parašė:

  ko cia mes visi kniaukam kaip kates pis….. ka norejom ta ir gavom kova pralaimeta tad su kardais nebemojuokim…lai gyvena zmogus,,jei bus laimingas svetimais pinigais

 10. nafig parašė:

  Savivaldybė tyli pardavus pelningai dujų vartotojus su visais vamzdynais.Jie prisivirė košės,tai dabar reikėtu ir išsrėbti.Rancas slapstosi nuo klijentų ir savų darbuotojų,rezgia naują planą,kaip dar kartą išdurti miestiečius.Kada baigsis šitos neteisybės?Kur teisybė,kada gyvensime pagal žmogiškumo,tiesos,savigarbos,pasitikėjimo valdžia,verslininkais kriterijais.Kada galėsime pasakyti sau ir savo vaikams tai,kad gyvename teisinėje valstybėje,kada,kada,kada……?.

 11. Tadas parašė:

  Tiek jų daug, tokios didelės galvos, o vieno išsišokėlio nepraustagalvio Ranciūkščio sutvarkyt neįstengia. Tai kokio velnio jūs ten buvot rikti?

 12. as parašė:

  Since 2002 Antanas Tenys has received €101,129 in payments from the European Union .

 13. Jonas parašė:

  Ką išsirinkom,tą ir turim.Prie ko čia senos išrūgos.Tulžies liejimas nepadarys mūsų geresniais…

 14. Ocho parašė:

  Dar du metus reikės kentėti senų išrūgų tvaiką

 15. gorila parašė:

  kada draugeliai sutvarkysit duobes ,etg “ nes tanku neparduoda,o dzipu kol kas neiperkam ..aciu!!! toliau sveskit…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto