Savivaldybės taryba patenkino Linos Rimkienės prašymą

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Liną Rimkienę iš Savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų Taryba atleido jos pačios prašymu. Kol bus paskirtas kitas vadovas, komisijai vadovaus pirmininko pavaduotojas Petras Kekys.

Savivaldybių tarybų veiklą reglamentuojantys teisės aktai numato, kad Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigos priklauso opozicijai. Mažeikių rajono savivaldybės taryboje dirbantys keturi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių partijos atstovai šio posto atsisakė. Toks buvo ne tik šių Tarybos narių pasirinkimas. Partijos Mažeikių skyriaus taryba taip pat priėmė sprendimą nesiūlyti kandidato į Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas.
„Santarvė“ jau yra rašiusi, kad Antikorupcijos komisijos pirmininkė L. Rimkienė atsistatydinimo prašymą merui įteikė po kovo 1-ąją vykusio komisijos posėdžio.
„Aš manau, kad komisijos darbas yra paralyžiuotas, daugelis komisijos narių nesuvokia komisijos darbo, kokia jų atsakomybė. Ir kas apskritai yra korupcija. Kai visoje Lietuvoje skamba raginimai mažinti korupciją, skaidrinti veiklas, komisija balsų dauguma atsisako pradėti tirti Mažeikių ligoninės skandalą, susijusį su maitinimu ir papildomomis paslaugomis. Todėl nematau prasmės, tikslo dirbti tokioje komisijoje“, – „Santarvei“ atsistatydinimo priežastis komentavo komisijos pirmininkė ir opozicijos lyderė.
Penktadienį vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje ji nurodė ir daugiau priežasčių, pažėrė kaltinimų.
Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojas P. Kekys, kuriam taip pat kliuvo nuo politikės, informavo, kad dėl viešoje erdvėje skleidžiamos netiesos valdančioji koalicija ruošiasi kreiptis į Etikos komisiją.

Plačiau – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto