Nepajutome ryžtingesnių ir drąsesnių politikų žingsnių…

Savivaldybės Tarybos pirmųjų darbo metinių proga santarvė.lt mažeikiškius kvietė pasidalinti pastebėjimais, pastabomis apie savo išrinktųjų darbą. Neseniai spausdinome  Tarybos nario Rosvaldo Gorbačiovo pasisakymą. Į kvietimą padiskutuoti atsiliepė mažeikiškis Virginijus Sungaila.
Jeigu norite pasidalinti savo nuomone, pamąstymais, rašykite el. paštu naujiena@santarve.lt arba tiesiog portalo viršuje paspauskite mygtuką „Atsiųsti naujieną“. Jūsų mintis išspausdinsime portale santarvė.lt

Virginijus SUNGAILA. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nutariau atsiliepti į gražų kvietimą pareikšti nuomonę apie Savivaldybės tarybos pirmuosius darbo ir nedarbo metus. Mano apsisprendimą netylėti paskatino kažkada perskaityti Prancūzijos prezidento Šarlio de Golio žodžiai: „Politika yra per rimtas dalykas, kad ją paliktume politikams“.
Politikai visus metus savo kalbomis kūrė paveikslus iš šokolado ir jiems atrodė, kad mažeikiškiai lyžtels ir bus visiems saldu, bet per tuos metus taip neatsitiko. Jau praėjo vienas ketvirtadalis kadencijos, o mes nepajutome jokio ryžtingesnio ir drąsesnio žingsnio, kad Mažeikiai išsiskirtų iš kitų miestų ir kad mažeikiškiams pagerėtų gyvenimas.
Jau daugiau kaip trejus metus mėginu išsiaiškinti, kas sugalvojo mus „parduoti“ „Intergas`ui“ ir kas buvo iniciatorius privatizuoti miesto dujų vamzdyną, dėl ko gerokai pakilo dujų kaina mažeikiškiams. Šioje Savivaldybės Taryboje buvo sudaryta kažkokia darbo grupė, kad ištirtų, kas iš tiesų dujų sektoriuje Mažeikiuose vyko, vyksta ir gal net vyks, bet darbo grupė nieko neišsprendė, oficialių atsakymų negavo ir tuo, pasirodo, mūsų išrinktųjų misija ir baigėsi.
Tai leidžia teigti, kad su dujom yra padaryti gerokai juodesni darbai nei su „Mažeikių autobusų parku“. Ar išsiaiškinti, kas vyko šilumos ūkyje ir dujų sektoriuje nėra vieni svarbiausių darbų Mažeikiuose, kai nedarbas mūsų rajone yra vienas didžiausių šalyje, o žmonės paskutinius litus turi atiduoti monopolininkams? Dabartinė dauguma elgiasi taip, kaip elgiasi savininkas, turėdamas įmonės kontrolinį akcijų paketą, o į smulkesnius akcininkus lyg ir nusispjaunama. Bet politika yra ne verslas, o tarnystė.
Politikai kiek įmanydami rūpinasi, kad tik juos išrinktų ir eilinę kadenciją galėtų rūpintis savo įmonėm, draugų įmonėm, draugais partiečiais ir t. t. Jie tai daro nuo rinkimų iki rinkimų, bet politikas turėtų rūpintis visuma, kad būtų ne saujelei, bet daugumai geriau. Kad po jų valdymo pasiliktų ryškus permainų pėdsakas gėrio link, kad žmonės juos ilgus metus geru žodžiu minėtų. Bet, deja…
Stebint iš šalies man susidaro įspūdis, kad kai kurie Tarybos nariai yra ne mūsų vadovai, bet valdovai. O žodis demokratija jiems yra tik priedanga, skirta mūsų opozicijai pamaloninti. O ar mes turime opoziciją šioje Taryboje? Manau, kad ne. Nėra opozicijos lyderio. Nėra jokių bendrų pareiškimų. Gyventojai negali kreiptis į opoziciją, kad nors ji jiems padėtų, kai valdžia ignoruoja jų prašymus, kad tie prašymai būtų nors paviešinti. Gal tada vicemeras Kęstutis Bartkevičius nebesimėtys užgauliais pasisakymais apie „etatinius skundų rašytojus“. Kiek žinau, smalsūs ir aktyvūs rajono gyventojai dėl savo motyvuotų raštų yra labai nemėgstami valdžios, bet tų žmonių jie negali niekaip užčiaupti, ir tai valdžią varo į neviltį. Ar ji su tokia baime iškęs dar trejus metus – klausimas lieka atviras.
Dar nė vienoje Taryboje nebuvo tiek įstatymų pažeidimų, kaip šioje. Susidaro įspūdis, kad Tarybos nariai ir juos aptarnaujantys valdininkai lenktyniauja, kuris greičiau ką nors pažeis. Aš suprantu, kad politinis gyvenimas ir politika yra kova be taisyklių, kur nėra nei draugų, nei meilės, nes politikoje yra tik interesai. Bet lygį reikėtų išlaikyti ir ne taip aiškiai rodyti savo ir savo artimųjų interesus.
Labai keista, kad Savivaldybės „viename langelyje“ neregistruojami paklausimai nei Antikorupcijos, nei Etikos komisijoms. O Tarybos nariai nori atsako į tavo paklausimą, nori ne, nes jie irgi nėra registruojami. Iš gyventojų paklausimai nėra priimami. Kyla logiškas klausimas: kam tada tas „vienas langelis“ yra reikalingas? Yra ir atsakymas. Jo niekam nereikia, nes valdžia daro viską, kad kuo mažiau viešumo būtų mūsų Savivaldybėje. Nors socialdemokratai ir yra šūktelėję „Svarbiausia – žmogus“, šis šūksnis turbūt buvo ne iš širdies, bet iš agonijos… Bet tai jau visai kita istorija.
Žvelgdamas į mero ir vieno iš vicemerų darbotvarkes negaliu nesistebėti jų panašumu, gal geriau būtų pasakyti autentiškumu. Kur važiuoja vienas, ten ir kitas. Gal ir gerai, kad vienas kitą kontroliuoja, kad, neduok Dieve, nepaslystų kur nors prie bibliotekos ar eidamas į šašlykinę. Bet man kelia nerimą tai, kad, atrodo, nėra jokio pasitikėjimo tarp valdžios vyrų, turbūt todėl jie ir vaikščioja vienas kitam iš paskos? O gal kažkas ne tokias darbotvarkes mums pateikia? Nėra ko paklausti, visi su reikalais…
Dar yra keista, kad Antikorupcijos komisija yra pozicijos rankose. To jokioje demokratinėje Savivaldybėje nėra. Tikiu, kad ši „klaida“ bus ištaisyta, gal tada Antikorupcijos komisija pradės dirbti kokybiškiau ir sparčiau, nes dabar atrodo, kad komisija netraukia iki imitacijos darbų lygio.
Na, ir baigdamas norėčiau užsiminti apie Savivaldybėje organizuojamus konkursus. Štai pozicijoje esanti partija, turinti dvi vietas, yra kažkaip nuskriausta su postais. Tik vienas rimtesnis – Tarybos sekretorė. Bet partiečiams reikia darbo vietos. Darbo gal kiek mažiau, bet daug vietos, nes jos reikia, kaip kalba, partijos vicepirmininkei. Štai dabar yra „organizuojamas“ konkursas Viešųjų pirkimų skyriuje. Šį konkursą, tikiu, laimės Izoleta Savickaja. Jei taip ir atsitiks, tai pažiūrėsime, ar yra pas mus opozicija, kuri turėtų tokius „konkursus“ užginčyti. Ir jei taip atsitiks, tai drąsiai galėsime sakyti, kad valdžia tarnauja tik saviems ir todėl ji turi trauktis, nes pakliūva į korupcijos apibrėžimą: „korupcija suprantama kaip piktnaudžiavimas tarnyba“.
Kol kas tiek, bet yra gerokai įdomesnių ir keistesnių dalykų mūsų Taryboje ir šalia jos.

Virginijus Sungaila

P.S. Autorių nuomonės gali nesutapti su redakcijos nuomone.

6 Atsakymai į “Nepajutome ryžtingesnių ir drąsesnių politikų žingsnių…”

 1. prisiminus parašė:

  kažkada tas rašytojas net mitingus organizuodavo,nes buvo apmulkintas Vilhelmo Džiugelio.Bet kai žmonės pamatė kokio“lygio“ tie mitingai nusivylė šnekoriumi.
  Dabar ši persona prisiplakė prie Brazauskienės ir žada seime pakeisti Giedraitį.Turėsime naują čiulbonėlį.Bndyk,bandyk,kol užlipsi ant grėblio.

 2. pukis parašė:

  pats klausia-pats atsako ir pyksta ant tų,kurie nesuteikia virgiukui materialinės naudos.

 3. Komentatorius parašė:

  Kažkada rodė per tv vieną humoristinį šou, tuomet pasakė: jei žmogus pats užduoda klausimą ir pats į jį atsako, tai jau viskas, tokį galima nurašyti. Čia jis uždavinėjo klausimus, pats į juos atsakinėjo. Neįgalumo požymis akivaizdus.

 4. Antusis parašė:

  Mes su TAVIMI VIRGI-kompresorieciu igaliotas Antusis

 5. klierkiukas parašė:

  Garbeee TAU VIRGINIJAU uz tikrai valstybini poziuri i musu ( mazeikiu partijos) sutve.Buve kompresorieciai visada su TAVIMI VIRGINIJAU

 6. robert parašė:

  Teisingai,svarbiausia ne tyleti. Jeigu mes tylesim ,jie tyliai “ Darbuosis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto