Prasidedant savaitgaliui Mažeikių rajono vadovai į rajono gyventojus kreipėsi, į gyventojams aktualius klausimus atsakė tradicine tapusios transliacijos metu.
Karščio klinikos įkūrimas, saviizoliacija, pirmadienį turintis prasidėti mokinių ugdymas nuotoliniu būdu – su informacija šiomis temomis mažeikiškius supažindino Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, Savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus.
Situacija skaičiais
Visoje Lietuvoje informacija dėl koronvirusu užsikrėtusių asmenų labai greitai kinta.
Penktadienio popietę šiuo virusu užsikrėtusių Mažeikių rajono gyventojų nebuvo.
Savivaldybės vadovai informavo mažeikiškius, kad savivaldybės parūpintose patalpose saviizoliacijoje penktadienį buvo daugiau nei 90 asmenų.
Penktadienį buvo paimti 33 mažeikiškių, grįžusių į Lietuvą per Saločių pasienio punktą, ėminiai dėl koronaviruso. Šių asmenų tyrimų rezultatai paaiškės rytoj.
Mažeikių greitosios pagalbos centro specialistai iki šiol tyrimams dėl koronaviruso į Šiaulių ir anksčiau Klaipėdos ligonines iš viso buvo išvežę 22 asmenis. Iš jų nebuvo nė vieno užsikrėtusio.
Nuo antradienio Telšiuose veikti pradėjo mobilusis patikros punktas.
Savivaldybės vadovų teigimu, per 3 dienas punkte paimta 120 mėginių. Duomenų apie virusu užsikrėtusius mažeikiškius kol kas nėra.
Kol kas šiame patikros punkte daugiausiai mėginius „priduoda“ telšiškiai, plungiškiai. Mažeikiškių, kurie turėtų įtarimų, kad gali būti užsikrėtę koronavirusu, mažiau.
Gamykloje vyksta remontas
Mažeikių rajono savivaldybės meras V. Macevičius sakė, kad sulaukiama mažeikiškių skambučių, kurie pasakoja, kad mieste važinėjasi daug automobilių su baltarusiškais valstybiniais numeriais.
„Šiandien vyko „ORLEN Lietuva“ ekstremaliųjų situacijų valdymo komisijos posėdis. Gamykloje vyksta remontas. Į ją atvyko ir dirba beveik aštuoni šimtai žmonių. Tarp jų yra ir baltarusių, ir ukrainiečių. Visi tie žmonės yra Lietuvos įmonių darbuotojai ir jie jau ilgą laiką gyvena Lietuvoje“, – kalbėjo rajono vadovas.
Meras V. Macevičius sakė, kad Savivaldybės atstovai situaciją žino. Be to, ir pati bendrovė rūpinasi, kad remontuoti gamyklos atvyktų sveiki, užsienyje pastaruoju metu nebuvę darbuotojai.
Karščiavimo klinika veiks ligoninėje
Netrukus Mažeikiuose duris turėtų atverti vadinamoji karščiavimo klinika. Tokios klinikos jau veikia kai kuriose Lietuvos savivaldybėse. Jose asmenims, turintiems viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų, bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronaviruso infekciją.
Šeimos gydytojas priims sprendimą, ar pacientą nukreipti į karščiavimo kliniką, ir siuntimą užpildys elektroniniu būdu. Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius nedelsdamas susisieks su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneš atvykimo laiką, būdą ir kitus dalykus.
L. Nagienė informavo, kad karščiavimo klinika, į kurią galės kreiptis rajono gyventojai, veiks Mažeikių ligoninės Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos skyriaus patalpose, kadangi šios patalpos turi atskirą įėjimą. Tai, pasak direktorės, yra labai svarbu siekiant, kad virusas nepatektų į kitus ligoninės skyrius.
L. Nagienė akcentavo, jog šiuo metu intensyviai dirbama, kad tokia klinika būtų kuo greičiau atidaryta.
Kompiuterių laukia ir iš ministerijos
Pirmadienį startuos vaikų ugdymas nuotoliniu būdu. Pasirengti šiam mokymo būdui švietimo įstaigos turėjo vos dvi savaites.
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas A. Stonkus tikino, kad Mažeikių rajono ugdymo įstaigos tam pasiruošė.
Geros valios žmonės, įstaigos dovanojo kompiuterius, tinkančius mokytis. Šie kompiuteriai atiteko socialiai remtinose šeimose augantiems vaikams ir šeimoms, kuriose yra ne vienas mokyklinio amžiaus vaikas, bet tik vienas kompiuteris.
Švietimo, mokslo bei sporto ministerija žada Lietuvos mokiniams nupirkti ir išdalyti 35 tūkst. kompiuterių. Juos turėtų gauti ir mūsų rajono mokiniai, augantys sunkiai besiverčiančiose šeimose.
Bet ministerijos viešieji pirkimai prasidės tik kitą savaitę, o nuotolinis mokymasis startuos jau pirmadienį.
Be interneto ir įrangos – pusšimtis mokinių
Skaičiuojama, kad Mažeikių rajone susidarytų apie 50 vaikų, kurie neturi jokio išmaniojo mobiliojo įrenginio ir interneto ryšio.
„Su mokyklų vadovais kalbėjomės apie tai, kad vaikams, kurie neturi interneto ryšio, užduotys bus atspausdintos ant popieriaus ir nuvežtos geltonaisiais autobusėliais. Vaikai tas užduotis atliks, paskui surinksime, mokytojai patikrins“, – paaiškino A. Stonkus.
Pasak vedėjo, jau šį trečiadienį mokinius bei jų tėvus per elektroninius dienynus pasiekė informacija apie tai, kokia tvarka vyks nuotolinis ugdymas. Kiekviena mokykla nusistatė savo tvarkas: kada mokiniai ir mokytojai jungsis prie mokymosi sistemų, kada gaus užduotis ir kada bus laikas jas atlikti.
Rezultatas – bendras reikalas
A. Stonkaus įsitikinimu, tik tėvų bendravimas su vaikais gali lemti geresnius nuotolinio mokymo rezultatus.
„Jei mokytojai pasiruošę nuotoliniam ugdymui, tai kitoje monitoriaus pusėje turi būti tam pasiruošę mokiniai ir jų tėvai. Jei tėvai supras, kad nuotolinis mokymas yra lygiai toks pat dalykas, kaip ir mokymasis, kai einama į mokyklą, tik tuomet bus galima pasiekti kažkokių rezultatų“, – tvirtino vedėjas.
Jis prašė mokinių tėvų, kad jie vaikus paragintų sėsti prie kompiuterių, atlikti mokytojų užduotas užduotis. Reikia, kad vaikai mokytųsi, o ne būriuotųsi lauke su draugais ar žaistų žaidimų aikštelėse.
„Mokinių prašau supratimo. Mes, suaugusieji, norime, kad vaikai išmoktų, įgytų žinių. Supraskite, kad tų žinių jums reikės, ir jas priimkite“, – kalbėjo vedėjas.
Mokytojams A. Stonkus palinkėjo kantrybės, ištvermės ir atviro požiūrio į per tas dvi pasirengimo savaites įgytas kompetencijas.
ukrainiečiai su baltarusiais važiuoja orlen remontuoti, lietuviai į Italiją gamyklą statyti. Blaškosi po pasaulį, tad ir turim ką turim . O aš taip džaugiausi, kad gyvenu tvarkingam ir , atrodė, gerai su situacija susitvarkančiam mieste. Gaila, per anksi pradėjau džiaugtis