Savivaldybės vidaus kontrolė įvertinta patenkinamai

Valstybės kontrolė baigė finansinį auditą Mažeikių rajono savivaldybėje. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybės kontrolė paskelbė valstybinio audito ataskaitą ir išvadas dėl Mažeikių rajono savivaldybėje atlikto finansinio audito rezultatų. Vidaus kontrolė naudojant, valdant ir disponuojant valstybės lėšomis ir patikėjimo teise valdomu turtu vertinama kaip patenkinama.

Vidaus kontrolė – patenkinama

Valstybės kontrolė baigė finansinį auditą Mažeikių rajono savivaldybėje. Buvo aiškinamasi, kaip 2011 metais buvo naudojamos valstybės lėšos, specialiosios dotacijos, kaip valdomas ir naudojamas valstybės turtas, kaip organizuojami viešieji pirkimai ir kt.
Auditoriai konstatavo, kad vidaus kontrolės sistema savivaldybėje naudojant specialiąsias tikslines dotacijas, valstybės lėšas ir patikėjimo teise valdant, naudojant ir disponuojant valstybės turtu, atitinka jai keliamus reikalavimus. Tačiau remdamasi audito metu surinktais įrodymais nustatė,
kad vidaus kontrolės procedūros patikėjimo teise valdant valstybės turtą, vykdant maisto produktų, mokymo priemonių, kitų prekių ir paslaugų viešuosius pirkimus ir naudojant valstybės lėšas yra neveiksmingos, yra reikšmingų trūkumų.

Daugiausia pažeidimų – vykdant viešuosius pirkimus

Valstybės kontrolė, įvertindama auditus Kauno miesto bei Kauno ir Mažeikių rajonų savivaldybėse, pastebėjo, kad daugiausia pažeidimų – vykdant viešuosius pirkimus ir registruojant turtą.
„Iš valstybės auditorių nustatytų pažeidimų viešųjų pirkimų srityje ir valdant valstybės turtą matyti, kad savivaldybėse, ypač savivaldybių įstaigose dirbančių šios srities specialistų kvalifikacija dar nėra pakankama“, –  teigė valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.
Atliekant auditą rajono savivaldybėje nustatytas Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimas Kalnėnų pagrindinėje mokykloje – statybos rangos sutartys su konkursų laimėtoju sudarytos ne perkančiosios organizacijos. Savivaldybės administracija pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą, nes, įgaliojusi Kalnėnų mokyklą atlikti pirkimo procedūras, pati nesudarė sutarčių su konkurso laimėtoju.
Taip pat nurodoma, kad Savivaldybės patikėjimo teise valdomu 600,5 tūkstančio litų vertės valstybės turtu (elektros linijomis) neatlygintinai naudojasi privati energetikos bendrovė, nors Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymas tai draudžia.

Trūkumus suskubo ištaisyti

Rajono savivaldybėje nustatyta ir teisės aktų pažeidimų registruojant turtą, tačiau Savivaldybės administracija Valstybės kontrolės nurodytas klaidas ištaisė.
Valstybinių auditorių rekomendacijas suskubo įgyvendinti ir Savivaldybės įstaigos. Auditoriai nustatė, kad penkios Savivaldybės įstaigos prekes ir paslaugas įsigijo nesilaikydamos pačių patvirtintų viešųjų pirkimų taisyklių.
Be to, Savivaldybei į valstybės biudžetą teko grąžinti 4 tūkstančius litų – dėl neteisingai apskaičiuoto ir permokėto darbo užmokesčio.
Tas klaidas, kurias buvo galima ištaisyti nedelsiant, savivaldybės ištaisė audito metu. Nespėtas įgyvendinti Valstybės kontrolės rekomendacijas tikrintieji įsipareigojo įgyvendinti pagal patvirtintus grafikus.

3 Atsakymai į “Savivaldybės vidaus kontrolė įvertinta patenkinamai”

  1. greit prades kristi kaip muses parašė:

    Ko tu pergyveni-Miunchauzene:D,juk tie turciai patys save susilaidos ,paziurek kokie vaiksto nusisere kaip parsiukai,galvoji prie tokiu pagurkliu ligos nekimba?

  2. Bugeniškis parašė:

    Galima deporinti, savos statybinės firmos, kurios laimi konkursus, visur ir visame savi paimti, o ne duoti. Kur mes nueisim visur ima tik savi, savi, savi, o savy tai nieko neturi. Tai tokie tik ir sutverti imti, o ne duoti. Imi, imi, imi ir iš godumo sprogsti. Taip liaudis ir susinaikins, kas iš bado, o kas iš nutukimo.

  3. Miunchauzenas iš Bugenių parašė:

    Pasiklausius metinių, tiek prezidentės, tiek vyriausybės pranešimų, susidaro baisus vaizdelis, kad šalies vadovai apskritai negyvena šioje šalyje, o Mėnulyje. O jei ir gyvena, tai tik pseudoteoriškoje valstybėje, kurioje visą laiką matoma tik oficialioji medalio pusė: Turniškės – tarnybinis automobilis – Prezidentūra – Gedimino 11 – lėktuvas – konferencijų salė – Briuselis – 5žv. viešbutis – restoranas – rotary klubas – VIP ložės VIP prostitutės – banketinės salės… Visur jiems patiesti raudoni kilimai, visi jiems malonūs, šypsosi, organizuojami paradai, fanfaros, garbės sargybos, salvės… Stalai lūžta nuo delikatesų, brangių gėrimų, sidabrinių įrankių bei paauksuotų lėkščių… Bet jeigu netyčia užklumpa mitinguotojai su plakatais, arba žurnalistai su nepatogiais klausimais, tai, arba spaudi gazą, arba atsakai kažką apie dažytus kiaušinius…ir vienakiaušius Lietuvos istorikus. Mažeikių grietinėlėje irgi tas pats – nieko naujo – kuriame smurtinę visuomenę ir Oligarcholiandiją. Tuoj į sostą rudeniop sės Uaspaskis iš konciervų loskos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto