Sediškių orkestras – vienas iš lenktynių „Vario audra“ nugalėtojų

„Griaustinio“ ir „Saulės“ šokėjų pasirodymą pamatė ir įvertino devynių Aukštaitijos kaimų bendruomenių nariai. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Šeštadienį Aukštaitiją drebino pučiamųjų instrumentų orkestrų lenktynės „Vario audra 2019“.
Jose dalyvavo ir mūsų rajono atstovai – Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos Sedos skyriaus pučiamųjų instrumentų orkestras „Griaustinis“ ir Mažeikių moksleivių namų šokių studija „Saulė“.

Keliavo po bendruomenes

Orkestrai ir lenktynės iš pažiūros atrodo kaip du nesuderinami dalykai. Tačiau tik iš pažiūros.
Aukštaitijoje didžiosios orkestrų lenktynės „Vario audra“ jau rengiamos ne vienerius metus iš eilės.
Jų esmė yra tokia, kad dalyvaujantys kolektyvai per vieną dieną apsilanko daugybėje kaimų bendruomenių, kur atlieka savo koncertines programas. Bendruomenių nariai tuos orkestrų pasirodymus vertina, renka savo simpatijų orkestrus.
Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos Sedos skyriaus pučiamųjų instrumentų orkestras „Griaustinis“ drauge su savo bičiulėmis – „Saulės“ šokėjomis šeštadienį koncertavo devynioms Panevėžio, Pasvalio, Biržų ir Kupiškio rajonų kaimų bendruomenėms.

Dalyvavo ne pirmą kartą

„Griaustinio“ orkestras tokiose – didžiosiose orkestrų lenktynėse dalyvavo trečią kartą. Kasmet lenktynių forma panaši, tačiau dalyviai pabuvoja ir koncertuoja vis kitose Aukštaitijos kaimų bendruomenėse.
Pasak orkestro vadovo Kęstučio Dvaržeckio, tokia forma, kai muzikantai, šokėjai važiuoja pas žiūrovus bei klausytojus, yra įdomi visiems: ir orkestro nariams, ir šokėjoms, ir vadovams.
Aukštaičiai buvo sužavėti sediškių orkestrantų ir mažeikiškių šokėjų skleidžiama puikia nuotaika, energija bei šaunia koncertine programa.
„Visų bendruomenių žmonių buvome priimti šiltai ir vaišingai. Žiūrovai negailėjo plojimų, vaišino savo pačių pagamintu maistu ir rudens gėrybėmis“, – pasakojo K. Dvaržeckis.

Laimėjo trečią vietą

Šeštadienio vakarą Panevėžio rajone esančiame Bistrampolio dvare vyko „Vario audros 2019“ baigiamasis renginys. Jo metu didžiųjų orkestrų lenktynėse dalyvavusios 12 komandų iš įvairių Lietuvos kampelių prisistatė komisijai bei renginio dalyviams. Susumavus devyniose bendruomenėse orkestrų surinktus taškus paaiškėjo, kad „Griaustinis“ šiose lenktynėse iškovojo 3 vietą ir laimėjo 100 eurų prizą.
Orkestro vadovas K. Dvaržeckis ir šokių studijos „Saulė“ vadovė Ramutė Plonienė džiaugiasi muzikantų ir šokėjų puikiu pasirodymu, artistiškumu, ištverme ir neišsenkančia jaunatviška energija.
„Abu kolektyvai puikiai reprezentavo Mažeikių kraštą ir pademonstravo žemaitišką kantrybę. Mūsų mokiniai parodė, kad žemaitiškos dūdos ir šokis yra tvirtose jaunų žmonių rankose“, – apibendrino Sedą bei Mažeikių rajoną Lietuvoje ir užsienyje garsinančio orkestro „Griaustinis“ vadovas K. Dvaržeckis.

 

One Reply to “Sediškių orkestras – vienas iš lenktynių „Vario audra“ nugalėtojų”

  1. valio parašė:

    valio vadovui ir jo dūdorėliams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto