Varduvos pašonėje įsikūrusių sediškių sklypus semia vanduo. Gyventojai dėl šito kaltina naujuosius malūno savininkus, pernelyg sukėlusius užtvankos vandens lygį. Prie tokios pat išvados priėjo ir situaciją vertinusi komisija.
Kaip ginti sediškių viešąjį interesą, turėtų nuspręsti tokią komisiją inicijavęs Savivaldybės administracijos direktorius, išanalizavęs jos rekomendacijas. Tarp siūlymų – ir Savivaldybės lėšomis nuardyti dalį malūno savininko sukeltos užtvankos.
Darbai buvo sustabdyti
Apie sediškiams iškilusias problemas „Santarvė“ rašė jau pavasarį. Tada dėl Sedoje semiamų sklypų Savivaldybėje buvo sušauktas pasitarimas, į kurį buvo pakviesti Sedos bendruomenės, malūno savininkės UAB „Plungės darna“ bei kontroliuojančių institucijų atstovai.
Sedos malūno savininkams tada nepavyko įtikinti savo nekaltumu ir Savivaldybės vadovai paprašė sustabdyti užtvankos statybos darbus. Savivaldybės vicemeras Jonas Siminkevičius tada apgailestavo, kad verslininkas nereagavo į ankstesnius prašymus ir ėmėsi pavojų sukėlusių darbų – akmenys, buvę ant upės kranto, buvo panaudoti užtvankai paaukštinti, dėl to buvo sukeltas vandens lygis, ir vanduo užpylęs prie upės esančius kai kurių gyventojų sklypus.
Be to, sustabdyti darbus nutarta ir dėl to, kad „Plungės darna“ neturėjo vieno svarbiausių dokumentų – poveikio aplinkai vertinimo.
Po pusmečio vaizdas kartojasi
Prieš gerą savaitę Sedoje, Varduvos pašonėje gyvenantys žmonės dar kartą subruzdo: juos ir vėl užklupo su upės vandeniu susijusios bėdos.
Plačiau apie tai skaitykite antradienio laikraštyje.
Keista skaityti tokius sediškiu atsiliepimus apie užtvanką ir varduvos upę.Nuo vaikystės (tada buvo nepriklausoma lietuva)budavo tie potvyniai. Bet mes žemaičiai patys gudriausi ,kelėm ir plėtėm savo sklypus ,siaurinom upės vaga(nes tais laikais viskas buvo galimą daryti niekieno nebuvo,viskas valdyška) O dabar jau kalti visi,bet ne patys. Įdomu ar kas permatovo (arhyviuose pažiurėjo)kokie sklypai buvo ju prieštai.Man rodos kas labiausiai šaukia tas ir tuos sklypus labiausiai prasiplėtė
kazi ka gamtosauga galvoja apie tokius visokius upiu darkymus?
Kiek dar valdininkai leis darkyti Varduvos upę?? Negana to, kad pristate belekiek užtvankų, sugadino visą upę, sugalvoja paprasčiausią variantą elektrinės tvarkymui – išleist visą užtvankos vandenį. Kosmosas, tik Lietuvoj taip galima… Šitą seną malūną gražu žiūrėt kaip sutvarkė, bet argi dėl to leidžiama daryt eilinę užtvanką ir „skandint“ gyventojus?