Sedos darželyje – konferencija „Sosėtėka žemaitokaa“

Deimantės STRIKAITYTĖS nuotr.

Mažeikių r. Sedos darželyje vyko respublikinė ikimokyklinių ugdymo įstaigų priešmokyklinio ugdymo mokytojų konferencija ,,Sosėtėka žemaitokaa“.
Konferencija skirta pirmą kartą Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800-osioms metinėms pažymėti.
Sedos darželio bendruomenė siekia populiarinti žemaičių kalbą, žemaitiškus papročius, tradicijas, skatinti meilę Žemaitijos krašto istorijai, jos gamtai, plėtoti Žemaitijos regiono ugdymo įstaigų bendradarbiavimą ir partnerystę.
Konferenciją organizavo Mažeikių r. Sedos darželio priešmokyklinio ugdymo mokytojos: Astra Stonkuvienė, Irena Monstavičienė ir meninio ugdymo pedagogė Vilma Majauskienė.
Konferencijos tikslas – skatinti pažinti ir puoselėti Žemaitijos tradicijas, papročius, etninio paveldo unikalumą. Gerinti bendradarbiavimą ir keitimąsi žiniomis su socialiniais partneriais iš Žemaitijos regiono.
Džiaugiamės, kad į kvietimą atsiliepė ir į konferenciją atvyko Genoveita Gricienė (Mažeikių r. Žemaičių kultūros draugijos pirmininkė). Sulaukėme svečių iš Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“, Mažeikių r. Viekšnių lopšelio-darželio „Liepaitė“, Mažeikių lopšelio-darželio „Pasaka“, Plungės r. Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos.

Deimantės STRIKAITYTĖS nuotr.

Skambėjo žemaitiška kalba, žemaitiški pasakojimai, dainos, žaidimai, šokiai. Džiugino ir vertė susimąstyti G. Gricienės, Mildos Tenienės (Mažeikių r. Viekšnių lopšelio-darželio „Liepaitė“ meninio ugdymo pedagogė), Jurgitos Antanaitienės (Plungės r. Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos meninio ugdymo pedagogė) žemaičių kalba skaityti pranešimai. Ši konferencija dar kartą įrodė, kad etninės kultūros integracija į ugdymo procesą sužadina ugdytinių smalsumą, atradimo džiaugsmą, kelia motyvaciją ir individualių gebėjimų raišką, padeda skatinti ugdytinių savaiminį ugdymąsi namuose, šeimos rate, bendruomenėje. Tikimės, kad šis renginys skatins ugdytinius visuomenėje ir socialinėje erdvėje komunikuoti žemaitiškai ir didžiuotis savo tarme.
Esame labai dėkingi visiems dalyviams ir svečiams už dalyvavimą renginyje ir jų indėlį puoselėjant žemaičių krašto tradicijas, kalbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto