Sedos Medeinos draugovės skautai žingsniavo aplink Lietuvą

Žemaitijos skautų organizacijos Sedos Medeinos draugovės skautai įvykdė žingsnių iššūkį – per mėnesį apžygiavo Lietuvą.
Tuo šis išbandymas sediškiams nesibaigė – „Miestelių žingsnių iššūkyje“, kuris vyks iki balandžio 22-osios, tarp visų dalyvių kol kas pirmauja Seda.

Pažadą įvykdė su kaupu

Keturiolika metų Sedoje veikianti Medeinos skautų draugovė žingsniuoti pradėjo vasario 22-ąją. Pasak vyresniosios skautės Virginijos Katkuvienės, ši diena pasirinkta todėl, kad ji labai svarbi visiems skautams, nes tądien buvo švenčiamas 165-asis skautybės įkūrėjo Roberto Baden-Powellio gimtadienis.
„Sužinojusi apie „Miestelių žingsnių iššūkį“, pagalvojau, kad visai šaunu būtų, prasidėjus tokiai akcijai, sujudinti jaunuosius skautus, ir vasario 1-ąją prisiregistravau. Pasirodo, kad prisiregistravusiųjų jau buvo 116-a, o dabar net 451 sediškis dalyvauja šiame iššūkyje.

Iš pradžių planavome, kad Lietuvą apžygiuosime tarpušvenčio laikotarpiu – nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios, tačiau nespėjome susisiekti su organizatoriais, juk reikėjo paruošti ir žygiavimo programėlę“, – „Santarvei“ pasakojo V. Katkuvienė.
Dalyvauti šioje akcijoje, kai per mėnesį reikėjo nužygiuoti 2 472 400 žingsnių, pasiryžo 22 sediškiai skautai. Programėlės @walk15.lt administratoriai nemokamai ją padovanojo. Ir Medeinos draugovės nariai savo pažadą ne tik įvykdė, bet ir viršijo, – per mėnesį nužygiavo daugiau kaip 2 mln. 700 tūkst. žingsnių.

Žingsniavo savarankiškai

Į ilgesnį žygį skautai išsiruošė pasitikdami Kovo 11-ąją, kai miestelio bendruomenė suorganizavo žygį Seda–Renavas–Seda, kitas distancijas visi iššūkio dalyviai žygiavo savarankiškai.
„Buvo įdomu – net išeidami į parduotuvę, žygiuodavome ratais, kvadratais, kad surinktume kuo daugiau žingsnių. Jeigu sąžiningai, tai aš vienu momentu buvau jau išsigandusi – pusę mėnesio ėjome, o iki tikslo dar buvo likę daug žingsnių, tačiau viską įveikėme.

Sau per dieną buvau nusistačiusi nužygiuoti dešimt tūkstančių žingsnių, tai – septyni kilometrai, tačiau reikėjo pasistengti – kai kuriomis dienomis buvo toks baisus oras, kad neįvykdydavau tikslo, tai kitą kartą tekdavo žygiuoti daugiau, kad išlaikyčiau vidurkį“, – pasakojo V. Katkuvienė.
Pasak vyresniosios skautės, šios akcijos tikslai buvo keli. Pirmiausia – kad skautai išeitų į lauką, kuo daugiau laiko praleistų gryname ore. Buvo smagu dažniau sutikti vienas kitą, nes, kai sėdi namuose, tai sudėtinga. Be to, bendro tikslo siekimas visus dar labiau suartino.

Nieko nestebino

Skautų, kurie vaikščiojo, keistuoliais niekas nelaikė, tai nieko nestebino. Pasak vyresniosios skautės, didelis būrys miestelio gyventojų yra įsitraukę į šį iššūkį ir daug vaikšto.
Antradienį „Miestelių žingsnių iššūkyje“ Seda pirmavo, surinkusi daugiau kaip 147 mln. žingsnių, ji lenkia keliais šimtais tūkstančių žingsnių atsiliekančius Tytuvėnus ir trečioje vietoje esantį Joniškėlį.
Nors savo tikslą pasiekė, skautai toliau žygiuoja už Sedą. Per Atvelykį, kai miestelio bendruomenė vėl organizuos renginį, Medeinos draugovės skautai yra numatę jį pagyvinti skautiškais žaidimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto