Seimas atsisakė užmojų uždrausti alkoholio reklamą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ne kartą svarstęs alkoholio reklamos klausimą, antradienį Seimas nusprendė atsisakyti pasiūlymų visiškai ją uždrausti.

Nenori žlugdyti verslo

Ankstesniu Seimo sprendimu, alkoholio reklama iš visuomenės informavimo priemonių turėjo dingti nuo 2012 metų, visiškai turėjo būti uždrausta ir išorinė alkoholio reklama.
Tačiau žiniasklaidoje alkoholio reklama bus bent iki 2016 metų. Parlamentarai tikino, jog Lietuvai dar per anksti tapti viena griežčiausių alkoholinių gėrimų reklamą reglamentuojančių šalių – nenorima žlugdyti verslo institucijų bei žiniasklaidos priemonių.
Už tokias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas balsavo 59 parlamentarai, 37 buvo prieš, 13 – susilaikė. Įstatymą dar turės pasirašyti prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Dabar galiojantis įstatymas nustato visišką alkoholio reklamos draudimą televizijos ir radijo programose nuo 6 iki 23 val., taip pat riboja alkoholio reklamą spaudos leidinių pirmuosiuose puslapiuose. Įstatymas nustato visišką išorinės alkoholio reklamos draudimą, išskyrus alaus, alaus mišinių su nealkoholiniais gėrimais bei natūralios fermentacijos vyno ir sidro išorinę reklamą.
Jei Seimas būtų pritaręs alkoholio reklamos draudimui, Lietuva būtų tapusi antra valstybe Europos Sąjungoje pagal alkoholio reklamos reguliavimo griežtumą. Visišką alkoholinių gėrimų reklamą yra uždraudusi Norvegija.

Nuomonės išsiskyrė

Apie alkoholio reklamos uždraudimą ne kartą diskutavo ir „Santarvė“. Prieš mėnesį atliktoje apklausoje dauguma kalbintų mažeikiškių pasisakė, kad toks draudimas visuomenei būtų naudingas.
Skandinavijos šalyse dirbę pašnekovai dalijosi patirtimi apie griežtą alkoholio reklamos draudimą šiose šalyse. Ir geriančiųjų mažiau, – pastebėjo vyrai.
Vaikus auginančios mamos vylėsi, kad reklamos draudimas apsaugotų bent vieną kitą paauglį nuo alkoholio.
Tačiau dalis prasitarė, kad tokie draudimai alkoholio vartojimo kultūrą Lietuvoje vargu, ar pakeis. Blaivybės link reikia eiti kitu keliu.
„Per mažai su jaunimu kalbame apie alkoholio žalą,“ – nuomonę išsakė mažeikiškiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto